Popularne

Artykuł

Technologia

Najlepsze procesory Intel Core i3/i5/i7 CPU – Który jest dla Ciebie najlepszy?

Najlepsze procesory Intel Core i3/i5/i7 CPU – Który jest dla Ciebie najlepszy?

Najpopularniejsze procesory Intel Core i3/i5/i7, abyś mógł dowiedzieć się więcej na temat generacji Intel. Czym jest ta generacja? Który procesor generacji jest najlepszy? Dzisiaj omówię 3 najlepsze procesory Intel, takie jak Core i3/i5 i core i7. Na tej stronie, również będziemy przedstawiać, jaka jest różnica procesora Intel Core i3/i5/i7 CPU. Jedna z najlepszych części, abyś wiedział, który procesor zapewnia nam lepszą obsługę i wydajność dla naszego komputera.

Najlepszy procesor Intel Core i3/i5/i7 CPU

Intel co roku wypuszcza procesory nowej generacji, najpierw musimy wiedzieć, czym jest ta generacja. W tym procesorze jest trochę mini tranzystora i ten mini tranzystor zawsze jest lepszy dla użytkowników. Nasza moc pobiera energię z tego mini tranzystora, więc niskie zużycie energii będzie pomocne dla użytkownika. Intel również sprawia, że ich tranzystorowy procesor jest mniejszy w każdej nowej generacji i sprawiają, że ich moc procesora jest większa od mocy starego procesora.

Obecnie, Intel używając technologii 14 nanometrów, ale wcześniej używali 20 nanometrów a jeszcze wcześniej, rozmiary nanometrów był 28, 30 i 40 rozmiar tranzystora. Zasadniczo, w rozmiarze 28, 30, 40 nanometrów procesy przebiegały bardzo powoli. Dlatego teraz wiemy, że nowa generacja jest dla nas lepsza. Przy zakupie dobrego procesora najlepiej jest sugerować się nową generacją.

Intel Core i3

Core i3 jest podstawowym procesorem. Każdy komputer i laptop, który już obsługiwane rdzeń i3 mają znany ich procesor przez dual core. Ten procesor musi posiadać funkcję, która jest wywoływana przez HT (Hyper Threading). Funkcja ta pomaga nam uruchomić system operacyjny za pomocą podwójnego rdzenia. Mam na myśli to, że dwurdzeniowy procesor systemów operacyjnych może być wykorzystywany jako dwurdzeniowy lub czterordzeniowy.

Obecnie powinniśmy zobaczyć kilka nowych laptopów z procesorem Intel Core i3 według taktowania (2,4 GHz/3,4 GHz), który ma inną niż dotychczas formę i pamięć. Jeśli chcesz przeglądać internet, zrobić bloga, zaprojektować stronę internetową, pracować na edytorze tekstu lub arkuszu kalkulacyjnym i grasz w proste gry, tak core i3 nowej generacji będzie dla Ciebie najlepszy.

Intel Core i5 najlepszy procesor Intel

Możesz zobaczyć ten procesor w dwóch trybach. Generalnie w laptopach stosuje się dwurdzeniową wersję, ponieważ z tego powodu ich Hyper Threading będzie działać poprawnie i praca będzie jak czterordzeniowy. W tym Intel Core i5 ma trochę dodatkowej prędkości, uprawnienia do pracy, pamięci masowej i więcej tranzystorów. Można kupić komputer z takim procesorem, zwłaszcza do gier, obróbki grafiki lub oprogramowania na wysokim poziomie i wielu innych programów.

Intel Core i7 najwydajniejszy procesor Intela

Jest to najlepszy szybki procesor firmy Intel. Ten procesor posiada co najmniej 8 MB pamięci podręcznej. Jest tam wiele tranzystorów, więcej niż Core i3 i Core i5. Z drugiej strony, szybkość zegara jest lepsza od innych procesorów. Możemy zobaczyć dwurdzeniową i czterordzeniową wersję w kilku Ultrabookach. W MacBooku dostrzegamy czterordzeniowy procesor. W komputerze stacjonarnym obsługiwana jest wersja czterordzeniowa lub ośmiordzeniowa. Intel Core i7 jest najlepszym procesorem w nowej generacji.

Procesor ten będzie potrzebny do grania w wielkoformatowe gry, tworzenia grafiki 3D, tworzenia map, renderowania wysokiej jakości wideo i audio, itp. Intel Core i7 jest przeznaczony do korzystania z komputera stacjonarnego. Tak więc, można wybrać komputer do intensywnego wykorzystania. Zawsze miej swój komputer bezpieczny i solidny dla uzyskania lepszej wydajności i staraj się omijać zakup komputera, który ma procesor nie przekraczający 2.0 GHz. Ponieważ po zakupie komputera z procesorem 1,5 GHz lub mniej niż 2.0 GHz, będziesz rozczarowany. Twój komputer będzie wykazywał wiele problemów, gdy będziesz próbował korzystać z Internetu w różnych przeglądarkach internetowych. Więc musisz wybrać taktowanie procesora powyżej 2.0 GHz.

Podkręcanie

Tylko komputer dobrej jakości ma takie przywileje. Możemy zwiększyć prędkość taktowania jak sobie tego życzysz, np. 3GHz do 3,8GHz lub możemy zwiększyć do 4GHz. Możemy to również zrobić z lepszym procesorem. Więc teraz, jak można zidentyfikować procesor obsługiwany przez komputer. Rozpoznasz to przez oznaczenie procesora literą K, takie jak core i7 4770K. Jednakże, trzeba być świadomym i pamiętać, że trzeba mieć wentylator chłodzący na procesorze znajdującym się w pobliżu ze względu na wysokie temperatury po przetaktowaniu.

Znajomość generacji według nazwy

Łatwo jest rozpoznać generację modelu posiadanego procesora. Takimi jak w przypadku posiadania rdzenia i7 4470 model to trzeba wiedzieć, że 4 oznacza czwartą generację. Z drugiej strony, wersja i7 5570 więc tutaj, co oznacza 5?  Tak, 5 oznacza piątą (5) generację.

Następny

Najlepsze procesory Intel Core i3/i5/i7 CPU - Który jest dla Ciebie najlepszy?

Podobne artykuły