Popularne

Artykuł

Internet

Jak pobrać muzykę z YouTube i przenieść ją na swoje urządzenie z Androidem?

Jak pobrać muzykę z YouTube i przenieść ją na swoje urządzenie z Androidem?

Wiele osób, które nie są subskrybentami usług transmisji muzyki, takich jak Google Play Music lub Spotify, lubi słuchać i odkrywać nowe utwory w serwisie YouTube. W pewnym sensie jest to świetna opcja, ale daleka od ideału.  Po pierwsze, ekran urządzenia musi być cały czas włączony, aby odtworzyć dźwięk, co odbija się na czasie pracy na baterii. Dodatkowo, zużywa dużo danych, więc musisz się upewnić, że masz połączenie z siecią Wi-Fi, aby uniknąć dużego rachunku od operatora.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest po prostu pobrać muzykę z YouTube na komputer, a następnie przenieść ją na urządzenie z systemem Android. W ten sposób można wyeliminować oba te problemy, o których wspomniałem powyżej. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się. W tym poście, pokażemy Ci dokładnie jak, krok po kroku.

Czy pobieranie muzyki z YouTube jest legalne?

Zanim zagłębimy się w specyfikę pobierania muzyki z YouTube, musimy najpierw dowiedzieć się, czy jest to legalne, czy nie. Odpowiedź na to pytanie brzmi zarówno „tak”, jak i „nie”. Jeśli skontaktujesz się z właścicielem praw autorskich i uzyskasz zgodę na pobranie piosenki, to nie masz się czym martwić. Ale jeśli tego nie zrobisz, to technicznie nie jest to legalne, mimo że każdy to robi. Jeśli jest to artysta niezależny lub coś w tym rodzaju, skontaktowanie się z nim może dać rezultaty, ale jeśli jest to duży artysta – to powodzenia.

Musisz zrozumieć, że artyści, którzy publikują swoją muzykę na YouTube, tak naprawdę zarabiają na niej poprzez reklamy, które widzisz na początku, a czasami w środku filmów. Jeśli wciąż masz zamiar to zrobić, możesz zapoznać się z poniższymi instrukcjami, krok po kroku, jak pobrać muzykę z YouTube.

Uwaga – istnieją sytuacje, w których proces ten jest legalny (choć nadal jest to rodzaj szarej strefy, ze względu na własne warunki serwisu YouTube), za zgodą, ale często nie będzie. Nie zgadzamy się na piractwo, więc jeśli chcesz pobierać bez zgody, pamiętaj, że robisz to na własne ryzyko i nie popieramy tego zachowania.

Instrukcja krok po kroku:

Krok 1: Pobierz aTube Catcher

Więc chcesz się nauczyć ściągać muzykę z Youtube’a? Pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest oprogramowanie, które pozwoli Ci na pobranie tylko dźwięku z filmów YouTube. Jest ich wiele do wyboru, ale dla tego przykładu, wybraliśmy jeden z najlepszych, który nazywa się aTube Catcher.

Proces pobierania jest dość prosty i może zostać zakończony w ciągu minuty lub dwóch. Wystarczy odwiedzić stronę internetową aTube Catcher, kliknąć na przycisk „Pobierz teraz!” znajdujący się po prawej stronie ekranu i otworzyć plik „aTube_Catcher.exe” po pobraniu go na swój komputer.

Następnie postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami na ekranie i otwórz program po jego zainstalowaniu.

Krok 2: Znajdź i pobierz utwory

Drugim krokiem jest znalezienie interesujących Cię utworów na YouTube i pobranie ich na komputer, co można zrobić na dwa sposoby. Gdy uruchomisz aTube Catcher, zobaczysz kilka różnych opcji, w tym „Screen capture”, „Video Converter” i tak dalej.

Możesz zobaczyć wszystkie z nich na obrazku poniżej.

Dwie opcje, które nas interesują nazywają się „Pobierz filmy” i „Piosenki”. Obie zostały szczegółowo opisane poniżej.

Opcja ” Pobierz filmy”

Jeśli wybierzesz tę opcję, będziesz musiał znaleźć utwory, które chcesz pobrać z YouTube. Wystarczy odwiedzić stronę internetową, znaleźć piosenkę, która Ci się podoba i skopiować adres URL, który widzisz w górnej części okna swojej przeglądarki.

Następną rzeczą, która pojawi się na Twoim ekranie, jest możliwość wyboru jednego z dostępnych formatów. W zasadzie masz tylko trzy opcje, którymi są MP4, WebM lub 3GPPP. Wystarczy wybrać format MP4 i kliknąć „Pobierz”. Będziesz mógł znaleźć wszystkie utwory, które zostały pobrane w folderze określonym podczas instalacji aTube Catcher, który zawsze można zmienić, jeśli chcesz.

Opcja „Muzyka”

Druga opcja pobierania utworów z YouTube nazywa się Muzyka. Wynik końcowy jest w zasadzie taki sam, ale proces jest nieco łatwiejszy, jeżeli o to pytasz. Zamiast kierować się na YouTube, można w zasadzie szukać utworów w aTube Catcher. Wystarczy kliknąć na opcję „Muzyka”, wpisać nazwę wykonawcy lub utworu w polu ” Hot Search „, a następnie kliknąć przycisk ” Search MP3!”.

Pojawi się lista filmów/piosenek, których możesz posłuchać, klikając na przycisk „Odtwórz” w lewym górnym rogu. Jeśli podoba Ci się to, co słyszysz, po prostu kliknij na „Download Selected” i wybierz „Save”, aby pobrać to na swój komputer. Zanim to zrobisz, masz również możliwość zmiany nazwy pliku, wybierając folder, w którym zostanie on zapisany, jak również bitrate.

Krok 3: Przesyłanie muzyki do urządzenia z systemem Android

Zainstalowałeś aTube Catcher i pobrałeś na komputer kilka utworów od swoich ulubionych artystów. Następnym i ostatnim krokiem jest przeniesienie ich na urządzenie z systemem Android, dzięki czemu możesz słuchać ich w każdej chwili, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Jak można sobie wyobrazić, istnieje więcej niż jeden sposób, aby to zrobić. Możesz na przykład po prostu przesłać utwory do usługi takiej jak Google Drive, a następnie pobrać je na urządzenie za pomocą aplikacji Drive Android.

Jednakże, najlepszym i najszybszym sposobem, aby to zrobić, zwłaszcza jeśli posiadasz dużą bibliotekę muzyczną, jest przeniesienie jej za pomocą kabla USB. Jest to prosty proces, ponieważ wystarczy podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, zlokalizować pliki muzyczne na komputerze, a następnie po prostu wybrać i przeciągnąć je do folderu „Muzyka” na smartfonie lub tablecie. Możesz zobaczyć, jak to wygląda na poniższym obrazku.

przesyłanie muzyki

Po zakończeniu, będziesz mógł uzyskać dostęp do utworów z dowolnego odtwarzacza muzycznego zainstalowanego na Twoim urządzeniu z systemem Android.

Tak więc, masz już wszystko, teraz wiesz jak pobierać muzykę z YouTube. Jak widać, pobieranie muzyki z serwisu YouTube, a następnie przenoszenie jej na urządzenie z systemem Android nie jest aż tak skomplikowane. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie narzędzia wraz z odrobiną czasu i cierpliwości.

Podobne artykuły