Popularne

Artykuł

Finanse

Co zrobić z domową biżuterią?

Co zrobić z domową biżuterią?

Biżuteria od wielu lat stanowi wartość samą w sobie. W wielu domach przechowywana jest z pokolenia na pokolenie i bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużą może mieć ona wartość. Biżuterią możemy nazwać praktycznie wszystkie wyroby jubilerskie, które wykonane są z drogocennych surowców, a także kamieni szlachetnych. Często są to bardzo wyszukane produkty, nad którymi wykonano wiele pracy artystycznej i technicznej.

Biżuteria – skarby w Twoim domu

Przechowywane z pokolenia na pokolenie brylanty w produktach jubilerskich są niesamowicie cenne, a czasami trafiają się prawdziwe perełki. Co jednak zrobić z posiadanymi kolekcjami biżuterii i gdzie się udać w celu ich wyceny?

Komis biżuterii artar.eu to miejsce, w którym zarówno zakupimy jak i sprzedamy nasze domowe brylanty oraz biżuterię z innych cennych surowców. Jest to miejsce, do którego warto udać się w przypadku posiadania zbędnych kolekcji biżuterii domowej. W krótkim czasie wszystko zostanie profesjonalnie wycenione przez zawodowców, którzy stosują najnowocześniejsze metody pomiarowe i ocenią w ten sposób jakość danej biżuterii bezbłędnie.

Ile mogą być warte domowe skarby?

Są wyroby jubilerskie, które posiadają olbrzymią wartość sentymentalną lub też historyczną, ale gdy mówimy o domowej biżuterii zwykle są to mniej lub bardziej zwyczajne wyroby. Warto zauważyć, że to właśnie sama wartość kamieni szlachetnych będzie stanowiła o wartości danej rzeczy, a przynajmniej tak właśnie będzie w przypadku chęci sprzedania naszych domowych kolekcji biżuterii lub brylantów.

Wycena i ocena jakości – zabierz biżuterię do komisu

Podstawą jest przede wszystkim profesjonalna wycena. Absolutnie nie powinniśmy robić tego w miejscach takich jak lombardy czy też u niedoświadczonego jubilera. Ocena „na oko” nie jest możliwa w przypadku diamentów, aby ocenić wartość kamieni szlachetnych w sposób absolutnie perfekcyjny i zgodny z rzeczywistością, powinniśmy skorzystać z firm, które posiadają odpowiedni park maszynowy i są w stanie z ich pomocą ocenić wartość naszych kamieni szlachetnych. Komis biżuterii to doskonałe miejsce jeżeli chodzi o rzetelne wycenienie naszych domowych kolekcji w oparciu o doskonałe metody badawcze.

Gdy posiadamy domową biżuterię mamy kilka sposobów jej zagospodarowania. Po pierwsze możemy ją po prostu zostawić na kolejne lata licząc, że zyska jeszcze na wartości, a po drugie – możemy spieniężyć drogocenności i tym sposobem uzyskać czasami niemałe sumy pieniędzy. To drugie rozwiązanie zwykle jest korzystniejsze, ponieważ wykonana już biżuteria nie stanowi wartości tak dużej jak czyste surowce.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *