Popularne

Artykuł

IT

W firmie brakuje działu IT? Postaw na outsourcing

W firmie brakuje działu IT? Postaw na outsourcing

Twoja firma prowadzi sprzedaż przez internet? A może korzysta z oprogramowania biznesowego? Zadbaj o bezpieczeństwo obszaru IT.

Zdecydowana większość przedsiębiorców wykorzystuje komputery i internet w swojej codziennej działalności. Korzyści są wymierne – od łatwiejszego zarządzania całym biznesem, przez dotarcie do szerszego grona klientów, a skończywszy na dodatkowych zyskach. Podstawą jest wtedy sprawne działanie obszaru IT. Jak zadbać o niego wtedy, gdy w firmie brakuje dedykowanego działu informatycznego? Rozwiązanie to outsourcing IT świadczony przez zewnętrznego dostawcę usług.

Na czym polega outsourcing informatyczny?

Nie każda firma może pozwolić sobie na stworzenie własnego działu IT. Jest to głównie kwestia sporych kosztów, jakie są z tym związane. Nie oznacza to jednak, że prawidłowe działanie firmy wykorzystującej rozwiązania informatyczne jest wtedy zagrożone. Świadczona przez zewnętrzne firmy opieka informatyczna jest wtedy optymalnym rozwiązaniem. Opieka IT świadczona jako outsourcing polega na dostarczaniu usług informatycznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami biznesu. Jest to korzystna cenowo alternatywa dla zatrudniania własnego informatyka i tworzenia działu IT – bez rezygnacji z fachowego wsparcia dostępnego także 24 godziny na dobę.

Usługi tego typu dostarczane są obecnie przez wiele firm – Warszawa jest tutaj liderem. To tu opiekę informatyczną oferuje firma IT Center, która już od ponad 20 lat zapewnia pełną obsługę dla klientów biznesowych z Warszawy. Więcej na stronie: https://itcenter.pl/oferta/zarzadzanie-systemem-informatycznym/outsourcing/

Outsourcing IT – kiedy warto?

Z oferty jak outsourcing IT korzysta obecnie wiele firm – od mikro przedsiębiorstw aż do firm średnich, w których stworzenie własnego działu IT stanowiłoby duży wydatek. Wtedy opieka informatyczna dostarczana przez zewnętrznych specjalistów może zastąpić zatrudnienie własnych.

Na opiekę informatyczną warto zdecydować się wtedy, gdy:

 • brakuje wyspecjalizowanych pracowników
 • chce się zredukować ryzyko działalności bazującej na komputerach i internecie
 • poszukuje się sposobu na redukcję kosztów działalności
 • wdraża się nowe systemy informatyczne

Jakie usługi obejmuje outsourcing IT?

W ramach outsourcingu IT można skorzystać z wielu usług skoncentrowanych na obszarze informatycznym przedsiębiorstwa. Najczęściej dostawcy prezentują wtedy pakiety usług, które włączają określone rozwiązania, lecz także istnieje możliwość dopasowania zakresu obsługi do konkretnych potrzeb.

Opieka informatyczna obejmuje:

 • zarządzanie obszarem IT
 • tworzenie i administrację sieciami
 • wdrożenia systemów informatycznych dla biznesu
 • instalację systemów operacyjnych, programów
 • zarządzanie bazami danych
 • tworzenie polityk bezpieczeństwa IT
 • przygotowywanie kopii zapasowych
 • ochrona firmy przed atakami i zagrożeniami IT
 • prowadzenie serwisu urządzeń
 • tworzenie stron internetowych
 • marketing internetowy
 • doradztwo informatyczne
 • szkolenia IT pracowników

W ramach obsługi przedsiębiorstwo może otrzymać określoną liczbę godzin obsługi. Jest ona świadczona jako helpdesk online oraz telefonicznie – wystarczy zatelefonować do firmy IT, aby uzyskać pomoc. Również obsługa świadczona jest na miejscu. Niektóre firmy pracują również 24 godziny na dobę, oferując wsparcie non-stop, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może wydarzyć się awaria.

Co zyskasz z profesjonalną opieką informatyczną?

Dla przedsiębiorstwa opieka informatyczna dostępna w formie outsourcingu niesie wiele korzyści. To powoduje, że jest to obecnie chętnie wybierana oferta – nie tylko w mieście Warszawa, ale też w wielu innych miejscowościach na terenie całej Polski. Kompleksowa obsługa informatyczna to między innymi większa efektywność i bezpieczeństwo pracy firmy, redukcja ryzyka związanego z nieprawidłowym zarządzaniem obszarem IT, a także szybka reakcja w razie jakichkolwiek problemów, na przykład awarii, ataków hakerskich. Niskie koszty usług powodują, że outsourcing IT jest zatem najlepszym wyborem dla firm, które nie mają własnego działu IT i nie chcą narażać się na konsekwencje braku profesjonalnego wsparcia informatycznego.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *