Popularne

Artykuł

Sprzęt

Jakiego nowego iPhone wybrać?

Jakiego nowego iPhone wybrać?

Jakiego nowego iPhone wybrać? Interesują Cię urządzenia z najnowszej serii 13? Aby mieć pewność, że ostatecznie kupisz odpowiednią wersję iPhone 13, zapoznaj się z danymi technicznymi każdego rozwiązania. Następnie zdecyduj, który wariant spełnia Twoje oczekiwania.

iPhone to smartfony od Apple, które nie należą do najtańszych urządzeń. Dlatego wybranie odpowiedniej wersji telefonu nierzadko bywa problematyczne, szczególnie że między modelami mogą występować znaczące różnice cenowe. Polecamy, by przed podjęciem ostatecznej decyzji, porównać parametry interesujących nas iPhone’ów i wybrać ten model, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie przepłacisz za dodatkowe funkcje, których w rzeczywistości nie potrzebujesz. Zatem jakiego nowego iPhone wybrać?

Czym wyróżnia się podstawowy iPhone 13?

Największą popularnością niewątpliwie cieszą się bazowe iPhone 13, dostępne aktualnie w kilku kolorach do wyboru. To urządzenia z wyświetlaczem Super Retina XDR o wielkości 6,1 cala, wyposażone w obiektyw szerokokątny oraz ultraszerokokątny. Nowością w smartfonach tej serii jest tryb filmowy, który pozwala na uzyskanie kinowego efektu! Rejestrowane wideo nagrywa się ze zmniejszoną głębią ostrości, do czego dodawane są przeostrzenia.

W bazowym modelu stosuje się czip A15 Bionic, sześciordzeniowe CPU, czterordzeniowe GPU oraz szesnastordzeniowy system Neural Engine. Wydajna bateria pozwala na maksymalnie 19 godzin odtwarzania wideo na jednym cyklu ładowania. iPhone 13 są wodoodporne na głębokości maksymalnie wynoszącej 6 metrów i do 30 minut. Ponadto są zgodne z akcesoriami oraz bezprzewodowymi ładowarkami MagSafe. Na rynku znajdziesz iPhone 13 o pojemności 128, 256 lub 512 GB.

Zależy Ci na pojemności 1 TB? A może interesuje Cię teleobiektyw, sześciokrotny zoom optyczny lub skaner LiDAR? W tym przypadku sprawdź iPhone 13 Pro lub iPhone 13 Pro MAX.

iPhone 13 Pro czy iPhone 13 Pro MAX?

Jesteś zainteresowany modelami Pro, ale nie wiesz, który wariant wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaka wielkość ekranu Cię interesuje, ponieważ obie wersje różnią się głównie tym parametrem. iPhone 13 Pro ma ekran o wielkości 6,1”, natomiast iPhone 13 Pro MAX 6,7”. Zarówno Pro, jak i Pro MAX wyposażone zostały w skaner LiDAR, który wspomaga robienie portretów w Trybie nocnym, gwarantuje, że w słabym świetle autofokus działa szybciej, a także zapewnia niesamowite wrażenia w AR!
W obu przypadkach zastosowano czip A15 Bionic z sześciordzeniowym CPU, pięciordzeniowym GPU oraz szesnastordzeniowym systemem Neural Engine. Wydajna, duża bateria pozwala na odtwarzanie wideo do 22 godzin na jednym ładowaniu!

iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro MAX wyposażone zostały w profesjonalny system aparatów. Jak już wspominaliśmy, w niniejszych modelach zastosowano również teleobiektyw. Oprócz możliwości wykonywania zdjęć w trybie nocnym smartfony te posiadają funkcję Deep Fusion, system OIS z automatyczną stabilizacją matrycy oraz trzykrotny zoom optyczny w przypadku przybliżania i dwukrotny zoom optyczny w przypadku oddalania. Tryb portretowy możesz także wykorzystywać w trybie nocnym. Do zalet zalicza się również możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW – a dokładnie w formacie Apple ProRAW. Dzięki temu otrzymujesz surowe zdjęcie, które później bez problemu poprawisz, wykorzystując do tego na przykład opcje udostępnione w systemie. Oczywiście iPhone 13 Pro i Pro MAX również mają nowoczesny tryb filmowy, przeznaczony do nagrywania wideo z mniejszą głębią ostrości.
Który model wybrać? Ten, który odpowiada Ci przede wszystkim wielkościowo. Każdy iPhone 13 będzie doskonałym rozwiązaniem.

Rozważ, czy potrzebujesz dodatkowych funkcji związanych na przykład z aparatami fotograficznymi. W przypadku innych parametrów każdy model gwarantuje płynne działanie.

Dla kogo iPhone 13 mini?

Jeśli zależy Ci na mniejszym smartfonie, najlepszym rozwiązaniem będzie iPhone 13 mini. Mimo małych gabarytów to w dalszym ciągu wydajne urządzenie, wyposażone w szereg nowych funkcji i innowacyjnych technologii. Od swoich większych braci różni się przede wszystkim wielkością wyświetlacza. W mniejszym smartfonie otrzymujesz wyświetlacz Super Retina XDR o wielkości 5,4 cala, natomiast w podstawowym modelu – iPhone 13 – 6,1”. W przypadku obiektywów nie ma znaczących różnic. iPhone 13 mini wyposażony został w obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny. Ma także nowy tryb filmowy w jakości 1080p z częstotliwością 30 kl./s i pozwala na nagrywanie wideo HDR w jakości do 4 K z częstością 60 kl./s. Ponadto ma wbudowany czip A15 Bionic, nowe 6-rdzeniowe CPU z dwoma rdzeniami odpowiadającymi za wydajność oraz czterema, które czynią z urządzenia niewiarygodnie energooszczędne rozwiązanie.

Różnice między iPhone 13 mini a większymi urządzeniami widać głównie we wbudowanej baterii litowo-jonowej. iPhone 13 mini gwarantuje odtwarzanie wideo o dwie godziny krócej niż iPhone 13. W dalszym ciągu jest to wysoki wynik i wynosi maksymalnie 17 godzin. W przypadku przesyłanych strumieniowo filmów jest w stanie działać na jednym ładowaniu do 13 godzin i do 55 godzin przy odtwarzaniu dźwięku. Do zalet niewątpliwie zalicza się także możliwość szybkiego ładowania. W przyszłości pewnie Apple zdecyduje się na nowe rozwiązania, dlatego warto śledzić macrumors iphone, czyli plotki i przecieki związane z tymi produktami. Warto też zaglądać do najnowszego raportu, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji. Ostatnimi czasy dużą zmianą było usb c w laptopach firmy z nadgryzionym jabłkiem, a do tego mniejsze wcięcie. Z drugiej strony producent musi pilnować łańcuchu dostaw.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *