Popularne

Artykuł

Bezpieczeństwo

Monitoring wizyjny – co to jest i czy warto się nim zainteresować?

Monitoring wizyjny – co to jest i czy warto się nim zainteresować?

Bezpieczeństwo to podstawa – nieważne czy mówimy o naszym domu, biurze czy przedsiębiorstwie. Mimo iż służby mundurowe każdego roku robią, co mogą, aby zredukować liczbę przestępstw do minimum, dobrze mieć na uwadze przysłowie, że to okazja czyni złodzieja. Z tego powodu warto zainwestować w skuteczny system ochrony, który zabezpieczy nas przed niebezpieczeństwem. Wiele firm decyduje się na wynajęcie firmy zewnętrznej zapewniającej ochronę fizyczną. Taki zabieg wiąże się z jednak ze sporymi kosztami. Czy istnieją tańsze i nowocześniejsze alternatywy? Na szczęście tak!

Jeśli poszukujemy skutecznej ochrony, warto postawić na monitoring wizyjny, który gwarantuje nam zabezpieczenie przez 24h na dobę! System ten zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii możemy nadzorować sytuację w firmie bez wychodzenia z domu – wystarczy nam smartfon z dostępem do internetu.

Przewaga centrum monitoringu wizyjnego nad tradycyjną ochroną fizyczną obiektów

Największą przewagą wykorzystania systemu inteligentnej wideo analizy nad ochroną fizyczną jest jego cena. Minimalny miesięczny koszt usługi ochrony fizycznej w systemie dwunastogodzinnym to wydatek rzędu 80-100 tysięcy złotych rocznie. Decydując się na wybór usług Centrum Monitoringu Wizyjnego, już w pierwszym roku możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jakie są jeszcze korzyści z monitoringu wizyjnego? W jaki sposób działa monitoring zewnętrzny?

Najlepsze firmy z branży ochroniarskiej zapewniają monitoring firm zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być na bieżąco informowani o wszelkich zagrożeniach w rejonie naszej firmy. Co ważne, istnieje możliwość zabezpieczenia systemem AI każdego rodzaju obiektu, a my jako przedsiębiorcy mamy możliwość zdalnej rozmowy z operatorem Centrum Monitoringu Wizyjnego. Jak to możliwe? Decydując się na zakup usługi, zyskujemy kontakt ze zdalną portiernią, która może przekazywać nam te same informacje, co pracownik portierni znajdujący się w obiekcie. Jak widzimy, system ten może w pełni zastąpić nam ochronę fizyczną obiektu. Co ważne – możemy go połączyć z innymi smart rozwiązaniami na terenie naszego przedsiębiorstwa oraz pozostałymi systemami alarmowymi. Wykorzystane kamery VCA dobrze radzą sobie zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z identyfikacją intruzów czy numerów rejestracyjnych nadjeżdżających aut.

Centrum monitoringu wizyjnego w Krakowie

Jeśli jesteśmy z Krakowa lub Małopolski i poszukujemy systemu, który zapewni nam profesjonalną, skuteczną i opłacalną ochronę, warto skorzystać z usług Centrum Monitoringu Wizyjnego. Firma oferuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo w każdej sytuacji. System może być zamontowany w biurze, w fabryce, a nawet w domu. Do wyboru mamy kamery przewodowe oraz bezprzewodowe, a usługa każdorazowo jest wyceniana pod kątem naszych potrzeb. Warto mieć również na uwadze fakt, że zakupiony sprzęt staje się naszą własnością, z którego możemy korzystać nawet po zakończeniu współpracy z agencją. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę oraz najwyższą jakość sprzętu elektronicznego.

Za merytoryczne wsparcie udzielone podczas tworzenia materiału dziękujemy specjalistom z cmw24.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *