Chcesz pracować w branży IT, ale nie przepadasz za programowaniem? Istnieje wiele ścieżek zawodowego rozwoju, z których możesz skorzystać. W tym artykule przyglądamy się bliżej kilku z nich. Zostań z nami i dowiedz się więcej na temat możliwości zatrudnienia w branży IT.
Project manager w IT
Czy kompetencje miękkie są Twoją mocną stroną? Jeśli tak, być może zainteresuje Cię kariera project managera w branży IT. Osoba na tej pozycji zajmuje się planowaniem, nadzorowaniem i implementacją projektów. Jest odpowiedzialna także za pracę zespołu, a w tym osiągane przez niego rezultaty. Rzecz jasna, aby stać się menadżerem projektu w IT, należy posiadać ogólną wiedzę z obszaru informatyki, w którym specjalizuje się dana firma. Z reguły dużo ważniejszą rolę w kontekście potencjalnego zatrudnienia odgrywają jednak kompetencje z zakresu zarządzania.
Tester
Od testerów urządzeń elektronicznych najczęściej nie wymaga się żadnej wiedzy z zakresu programowania. Aby zdobyć pracę tego typu, trzeba specjalizować się zupełnie w innych obszarach informatyki. Nieco inaczej jest w przypadku testerów oprogramowania. Ten zawód najczęściej wymaga ogólnej wiedzy programistycznej. Biegłość w tym zakresie nie jest jednak konieczna. Co prawda testerzy oprogramowania sprawdzają kod, lecz nie równa się to z jego tworzeniem. Jeśli poznałeś więc arkana programowania, lecz nie chcesz wiązać z nim swojej przyszłości zawodowej, być może trafiłeś właśnie na wartościowy trop.
UX oraz UI designer
UX oraz UI mają ze sobą wiele wspólnego. Termin UX pochodzi od angielskiego User Experience i odnosi się do doświadczenia użytkownika zdobywanego w kontakcie z określonym produktem (najczęściej cyfrowym). Z kolei UI, z angielskiego User Interface, stanowi studium nad elementami produktów cyfrowych, pozwalającymi na interakcję między człowiekiem a urządzeniem elektronicznym. W obu dziedzinach wiedza z zakresu programowania nie jest konieczna. Dzięki temu w UX/UI odnajdują się osoby o stricte humanistycznych zainteresowaniach, a także graficy i praktycy designu.
Obsługa IT
Coraz więcej firm polega na rozwiązaniach z zakresu IT. Nie każda z nich może jednak pozwolić sobie na stałe zatrudnienie informatyka. Wówczas przedsiębiorcy często decydują się na zdalną obsługę IT. Praktyka ta dynamicznie zyskuje na popularności. W efekcie zespoły oferujące usługi tego typu potrzebują w swoich szeregach wykwalifikowanych informatyków. Obsługa IT obejmuje wiele obszarów, które nie wymagają umiejętności programowania. Jeśli lubisz rozwiązywać problemy, a praca pod presją czasu sprawia Ci przyjemność, być może znalazłeś właśnie nowe zajęcie.
Jako że obszar sektora usług IT rozwija się ostatnimi czasy wyjątkowo dynamicznie, zachęcamy Cię do przyjrzenia się mu ze szczególną uwagą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie wymagania mają wobec swoich pracowników firmy zajmujące się obsługą IT, odwiedź stronę internetową jednej z nich: https://www.support-online.pl/. Życzymy powodzenia w poszukiwaniach zatrudnienia!
Podobne artykuły
Today's pick
Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów w sklepie internetowym
Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów w sklepie internetowym jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania obsługą każdego klienta. Istnieje wiele rozwiązań, które…
Jak automatyzacja procesów biznesowych zapewnia lepszą pozycję na rynku?
Automatyzacja procesów biznesowych to jeden z kamieni milowych w zakresie usprawniania działalności każdego przedsiębiorstwa, które przynajmniej w małym stopniu bazują…
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość technologii i biznesu
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość to temat, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie technologii i biznesu. Wprowadzenie…
Technologia i zakłady bukmacherskie – być albo nie być dla polskich bukmacherów?
Dane przedstawiane przez Ministerstwo Finansów ukazują znaczny wzrost popularności rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Konkurencja stale rośnie, a bukmacherzy prześcigają…
Wykorzystanie dronów w biznesie – od fotografii po logistykę
Rozwój technologii dronów w ostatnich latach otworzył nowe możliwości dla przedsiębiorców i firm. Drony, znane też jako bezzałogowe statki powietrzne…
Jak skutecznie odzyskać VAT z zagranicy? Sprawdź, czy to się opłaca!
Odzyskiwanie VAT z zagranicy może wydawać się skomplikowane, ale z odpowiednią wiedzą można znacznie ułatwić ten proces. Wiele firm i…
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość technologii i biznesu
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość to temat, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie technologii i biznesu. Wprowadzenie…
Blockchain poza kryptowalutami – gdzie jest stosowany?
Choć technologia blockchain jest najbardziej znana ze swojego związku z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, jej potencjał wykracza znacznie poza ten…
Technologia i zakłady bukmacherskie – być albo nie być dla polskich bukmacherów?
Dane przedstawiane przez Ministerstwo Finansów ukazują znaczny wzrost popularności rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Konkurencja stale rośnie, a bukmacherzy prześcigają…
Na czym polega wynajem długoterminowy auta?
Wynajem długoterminowy samochodu stał się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort, bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad kosztami…