Popularne

Artykuł

Bezpieczeństwo

Jak działa Paysafecard Online?

Jak działa Paysafecard Online?

Coraz więcej, coraz bardziej pozytywnie i w coraz większej liczbie miejsc na świecie słyszy się o nowoczesnym i wyjątkowo bezpiecznym systemie płatnościowym Paysafecard Online. Jeśli Twoje działania Internetowe związane są z potrzebą wyższego bezpieczeństwa, np. grasz przez Internet w gry hazardowe albo korzystasz z usług bookmacherów, to właśnie czytasz o rozwiązaniu idealnie wpisującym się w Twoje oczekiwania.

Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, czym jest Paysafecard Online i jak możesz szybko i bezpiecznie stać się użytkownikiem tego systemu. Wszystko jest proste i możliwe do zrealizowania w bardzo krótkim czasie, jeśli jednak w trakcie lektury pojawią się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nie wahaj się ani chwili i skontaktuj się z nami przez podaną w dalszej części tekstu stronę internetową.

Co to jest Paysafecard Online?

Ten system płatności pochodzi z Austrii. Firma, która jest operatorem systemu Paysafecard Online została założona w 2000 roku. Klienci mogą otrzymać kartę w Austrii, a także w innych krajach na całym świecie. Czysto technicznie rzecz biorąc, jest to karta przedpłacona, która nie wymaga do działania konta bankowego. To znaczy, użytkownicy nie muszą nikomu udostępniać swoich danych osobowych, co jest szczególnie istotne, gdy ma się do czynienia z operacjami finansowymi na obcych stronach internetowych. Sama karta to voucher, który zawiera 16-cyfrowy kod PIN. Zaletą jest również to, że kartę kupuje się detalicznych placówkach, na stacjach benzynowych, a nawet w kioskach. Obecnie Paysafecard dostępna jest w ponad 650 000 różnych miejsc na świecie.

Po pewnym czasie funkcjonowania firma  stała się częścią Paysafe Group, która jest również właścicielem Skrill i Neteller. Z kolei Paysafe Group jest dostawcą usług płatniczych w Wielkiej Brytanii. W związku z tym karty są tam dostępne w wielu popularnych nominałach.

Jakie są zalety Paysafecard Online?

Coraz popularniejsza staje się karta przedpłacona obsługiwana przez Mastercard, która umożliwia dokonywanie płatności tak jak karta kredytowa. Aby móc skutecznie korzystać z konta, klienci przelewają ustaloną kwotę z konta Paysafecard Online na swoją kartę przedpłaconą. Konsumenci mogą od tego czasu używać karty do wszelkich płatności online, a jeśli chcą, również offline.

Ponadto firma oferuje bezpłatną aplikację mobilną. Za jej pomocą klienci mogą sprawdzić najbliższą lokalizację, w której można dokonać zakupu vouchera. Ponadto użytkownicy mogą sprawdzić swoje aktualne saldo. Kolejną zaletą systemu jest możliwość bezproblemowego i szybkiego płacenia w obcej walucie.

Jak korzystać z Paysafecard Online?

Aby móc skorzystać z Paysafecard Online, klient dokonuje w jednym z punktów sprzedaży zakupu specjalnego kuponu, który zawiera 16-cyfrowy PIN. Gdy kupujący chce dokonać zakupów online, używa w tym celu kodu, który odczytuje z kuponu. Aby sprawdzić saldo, które pozostało na koncie, klient może skorzystać z wygodnej aplikacji internetowej. Jeśli starczy pieniędzy, może wykorzystać aktualny voucher do innych zakupów. Dodatkową ciekawostką jest, że jeśli zakup opiewa na wysoką kwotę, klient może połączyć nawet 10 osobnych kuponów.

Czy sprzedawcy mogą skorzystać z Paysafecard Online?

Oczywiście każdy sprzedawca internetowy może skorzystać z tego systemu płatności. Jednak istnieją pewne szczególne rodzaje działalności, które są zalecane do oferowania Paysafecard pośród innych rozwiązań. Wśród nich są portale randkowe, gry hazardowe i podróże.

Model biznesowy i stawki

Firma zarabia niewielką prowizję na transakcjach zrealizowanych przez handlowców, która dzielona jest z partnerami obsługującymi system dystrybucyjny. Od konsumenta nie pobiera się żadnych opłat za zakup i korzystanie z Paysafecard Online.  Sprawdzenie salda kodu PIN lub jego historii płatności online również jest bezpłatne. Niemniej jednak opłaty obowiązują w następujących sytuacjach:

Od pozostałego salda, 12 miesięcy po zakupie vouchera firma pobiera od użytkowników opłatę administracyjną w wysokości 3 € (lub podobną sumę). Opłata ta zostanie automatycznie potrącona z salda.

Zwrot środków pozostających na koncie wymaga od klienta podania swoich danych osobowych, kopii ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, danych konta bankowego oraz danych PIN-u, o którym mowa.

Zazwyczaj opłata za zwrot zostanie potrącona z pozostałego kredytu.

Jeśli płatność realizowana jest w innej walucie, pobierana jest opłata w wysokości około 2%.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *