Popularne

Artykuł

Technologia

Jak zacząć automatyzować przemysł?

Jak zacząć automatyzować przemysł?

Dodanie automatyzacji do Twojego biznesu może wydawać się długim i zniechęcającym zadaniem. Ale podróż może zacząć się od prostych kroków. Chcemy pomóc Ci w rozpoczęciu tej podróży. W tym przewodniku skupimy się na tym, dlaczego warto automatyzować, co rozumiemy przez automatyzację w dzisiejszych czasach, wyróżnimy różne rodzaje systemów automatyzacji. Przekonasz się, że automatyzacja nigdy nie była łatwiejsza, bardziej opłacalna i potężniejsza niż obecnie. Ale tak jak w przypadku każdej podróży, aby dotrzeć do celu, trzeba zrobić pierwsze kroki.

Czym jest automatyzacja?

Automatyzacja nie jest nowym pojęciem – uprzemysłowiony świat automatyzuje fizyczne zadania i procesy w różnych dziedzinach od setek lat. W świecie automatyki istnieje wiele różnych typów rozwiązań zadaniowych i urządzeń. Każdy z nich wykonuje inne zadania i ma inne możliwości. Systemy symulacyjne zapewniają producentom lepsze dane na temat jakości pomiędzy tym, co zostało zaprojektowane, a tym, co zostało wyprodukowane, aby pomóc wyeliminować marnotrawstwo i błędy. To tylko punkt wyjścia – w niemal każdej dziedzinie pojawiają się nowe roboty i systemy automatyzacji, które oferują rozwiązania pomagające firmom zwiększyć wydajność, rozwiązać problem niedoboru siły roboczej lub usprawnić niebezpieczne zadania.

Dlaczego warto automatyzować?

Dalekowzroczni przedsiębiorcy traktują automatyzację jako strategiczną inwestycję, a nie wydatek. Po pokryciu początkowych kosztów wdrożenia, automatyzacja procesów biznesowych okazuje się być opłacalną inwestycją. Zautomatyzowanie zbędnych czynności zmniejsza potrzebę dużego nakładu pracy, minimalizuje koszty papierkowej roboty, koszty remontów i utrzymania. Automatyzacja procesów biznesowych polega na upraszczaniu codziennych, powtarzalnych czynności, pozwalając maszynom i oprogramowaniu wykonywać je za Ciebie. Na przykład, ludzie spędzają godziny na wspólnym testowaniu wydajności aplikacji i generowaniu raportów. Wprowadzając zautomatyzowane testowanie, przypadki testowe mogą być wykonywane w ciągu kilku minut, oszczędzając ogromny czas i wysiłek. Automatyzacja prowadzi do szybszego przetwarzania obszernych zadań i skrócenia czasu ich realizacji. Zmniejszenie kosztów przedsiębiorstwa i czasu potrzebnego na wykonanie działań operacyjnych prowadzi do poprawy efektywności przepływu pracy.

Rodzaje systemów automatyzacji

Stałe systemy automatyzacji są wykorzystywane w produkcji wielkoseryjnej, w której występują dedykowane urządzenia. Sprzęt ma ustalone zestawy operacji i jest zaprojektowany do wydajnego działania z tymi zestawami. Ten typ automatyki jest głównie używany w dyskretnej produkcji masowej i systemach ciągłego przepływu, takich jak lakiernie, procesy destylacji, linie transferowe i przenośniki. Programowalne systemy automatyki umożliwiają zmianę sekwencji operacji i konfiguracji maszyny za pomocą elektronicznych elementów sterujących. W przypadku automatyki programowalnej, do przeprogramowania sekwencji i operacji maszynowych wymagane są nietrywialne wysiłki programistyczne. Elastyczne systemy automatyzacji są wykorzystywane w elastycznych systemach produkcyjnych sterowanych komputerowo. Operatorzy wprowadzają polecenia wysokiego poziomu w formie kodów komputerowych, które identyfikują produkty i ich położenie w sekwencji systemu, aby wywołać automatyczne zmiany niższego poziomu.

Artykuł partnera.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *