Dedykowane oprogramowanie odpowiadające na wszystkie potrzeby organizacji, czy raczej gotowy, pudełkowy produkt, który uda się wdrożyć bardzo efektywnie kosztowo i budżetowo? Czy istnieje rozwiązanie pośrednie?
Spis treści
Dedykowane rozwiązania informatyczne
Tworzenie nowych rozwiązań informatycznych od podstaw zawsze obarczone jest dużym ryzykiem, lecz przede wszystkim jest bardzo długotrwałe. W dynamicznym środowisku często będzie to oznaczało wielokrotną konieczność zmian założeń projektu informatycznego w trakcie jego rozwoju. To kolejny czynnik wpływający na wydłużenie prac i koło się zamyka. Może się okazać, że w niektórych przypadkach wyjście takie, okazuje się optymalne. Stąd szereg projektów prowadzonych przez liczne Software Housy. Jednak bardzo często, w szczególności w przypadku przedsiębiorstw średniej wielkości, podejście takie okaże się nieefektywne kosztowo ani czasowo. Jak zatem powinny działać zwinne organizacje, które potrzebują optymalizować swoje procesy z poszanowaniem swojej unikalności? Rozwiązanie znajduje się po środku. Przedsiębiorstwo takie z dużą ostrożnością powinno sięgać po gotowe, pudełkowe rozwiązania informatyczne. Z drugiej strony czas i koszty potrzebne na tworzenie całych systemów od podstaw powodują, że podejście jest nieefektywne. Najbardziej racjonalne wydaje się podejście, w którym znaleźć partnera informatycznego, który ma gotowe rozwiązanie, adresujące część naszych potrzeb i jest gotowy rozwinąć dany system w kierunkach przez nas wskazanych. Znalezienie doświadczonego i stabilnego partnera będzie oczywiście kluczowe w powodzeniu projektu przy takim podejściu.
Właściwy partner informatyczny do rozwoju dedykowanego oprogramowania dziedzinowego
Realizując poszukiwania należy skupić się zarówno na samym systemie wyjściowym, który będziemy rozwijać w naszym wdrożeniu, jak i na partnerze, który będzie dokonywał wdrożenia. Optymalna wydaje się sytuacja, w której parterem wdrożeniowym będzie autor danego systemu, co zagwarantuje nam jego sprawne i efektywne działanie. Na rynku możemy znaleźć szereg firm oferujących swoje własne rozwiązania informatyczne, które wspierają różne dziedziny funkcjonowania organizacji. W części przypadków, firmy te będą gotowe rozwijać swoje systemy tak aby były bardziej dopasowane do potrzeb inwestora. Na uwagę zasługuje z pewnością oferta ITCenter. Firma ta oferuje szeroki zakres usług polegających na tworzeniu rozwiązań odpowiadających na potrzebny konkretnych organizacji. Ważnym elementem oferty są jednak autorskie rozwiązania skupiające się na następujących obszarach:
- sotipm.pl – system obsługi transportu i pracowników Mobilnych,
- soteko.pl – system wspierający zarządzanie transportem dedykowany dla branży gospodarki odpadami różnego typu,
- prowms.pl – system wspierający logistykę magazynową,
- omnicommerce.pl – rozbudowana platforma obsługująca szereg procesów związanych ze sprzedażą w Internecie, w punktach fizycznych czy przy użyciu sił terenowych (B2B, B2C, SFA).
Zgodnie z podejściem prezentowanym przez ITCenter, systemy powyższe są zbiorem modułów i funkcjonalności bazowych, które w drodze ścisłej współpracy z inwestorem nabierają kształtu i zapewniają swoim użytkownikom korzyści wynikające z wdrożenia dedykowanego oprogramowania, tworzonego na miarę. To wszystko jednak w dużo krótszym czasie i w ramach rozsądnego budżetu.
Ciekawy system wspierający zarządzanie transportem
Na uwagę w ofercie ITCenter z pewnością zasługuje program dla transportu. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się doskonale w organizacjach produkcyjnych i handlowych u których obszar transportu ma charakter wspierający i musi być dostosowany do bardzo określonych wymogów. Przykładem niech będą produkty spożywcze świeże oraz mrożonki, zwierzęta czy pieczywo. Transport takich produktów będzie się rządził charakterystycznymi dla swojej branży prawami. Znalezienie gotowego programu wspierającego logistykę tak specyficznego transportu będzie trudne, lub niemożliwe. System SOTiPM z bardzo szerokim zakresem dostosowania będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem. Wdrożenie tego systemu poprzedzone jest pogłębioną analizą potrzeb i procesów biznesowych zachodzących u inwestora. W wyniku takiej analizy powstaje spis modyfikacji niezbędnych do wprowadzenia do systemu bazowego. Wdrożenie następuje dopiero po doprowadzeniu funkcjonalności systemu do potrzeb klienta. Takie podejście gwarantuje efektywne kosztowo i czasowo wdrożenie doskonale dopasowanego systemu informatycznego.
Podobne artykuły
1 komentarz
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Today's pick
Jak skutecznie zarządzać relacjami z klientem dzięki systemowi CRM GoNet?
Każda firma potrzebuje klientów, ponieważ to właśnie oni decydują o rentowności przedsiębiorstwa. Świadomość regularnego zysku pozwala planować kolejne działania biznesowe….
Leasingowanie samochodu – korzyści i możliwości
Marzysz o nowym samochodzie marki SEAT lub CUPRA, ale nie jesteś pewien, jak go sfinansować? Leasingowanie samochodu to elastyczne rozwiązanie,…
Innowacyjne podejście do finansowania samochodów Volkswagen
Czy marzysz o posiadaniu nowego samochodu marki Volkswagen? Dzięki innowacyjnemu podejściu finansowemu jakim jest EasyDrive, spełnienie Twoich motoryzacyjnych marzeń staje…
Kluczowe cechy Magento B2B dla przedsiębiorstw
Magento B2B jest platformą e-commerce stworzoną specjalnie dla firm, które zajmują się handlem typu Business-to-Business (B2B). Dzięki zaawansowanym funkcjom, Magento…
Kto powinien zainwestować w urządzenia do nacinania kartonu?
Nacinanie kartonu to powszechna czynność w wielu przedsiębiorstwach, które zajmują się pakowaniem, wysyłką i magazynowaniem produktów. Tradycyjne metody ręcznego nacinania…
Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?
Korzystanie z usług telefonicznych w ramach abonamentu jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Na co zatem zwrócić uwagę przy…
Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Przez jakiś czas w firmie korzystaliśmy z darmowego oprogramowania. Z czasem jednak, jak firma zaczęła się rozrastać ,takie oprogramowanie przestało być wystarczające. Jasne, ze była możliwość dokupienia płatnych dodatkowych modułów, jednak woleliśmy zainwestować w oprogramowanie dedykowane. Dopasowane do potrzeb firmy.