Popularne

Artykuł

IT

Sklepy internetowe Prestashop. Dlaczego warto postawić na tą platformę

Sklepy internetowe Prestashop. Dlaczego warto postawić na tą platformę

Coraz więcej osób robi zakupy w Internecie, dlatego przenosi się do niego wiele stacjonarnych biznesów, choć to nie jedyny powód, przez który rośnie liczba sklepów internetowych. Wiele osób, które myślą obecnie o prowadzeniu własnego biznesu, decyduje się na prowadzenie sprzedaży w sieci. W tym miejscu jednak, pośród wielu innych wyborów, pojawia się ten, dotyczący platformy do obsługi sprzedaży. Jedną z nich, zwaną też oprogramowaniem, czy silnikiem, jest Prestashop. W tym artykule odpowiadamy, dlaczego warto wybrać, właśnie to rozwiązanie do sprzedaży online.

Platformy do prowadzenia sklepu internetowego

Każdy sklep internetowy potrzebuje oprogramowania, które pozwala zarządzać produktami, magazynem, płatnościami i wieloma innymi funkcjami, potrzebny do prowadzenia sprzedaży w Internecie. Jednym z nich jest oprogramowanie Prestashop, choć nie jedynym. Na polskim rynku e-commerce popularnych jest kilka rozwiązań, a wśród nich:

  • Woocommerce,
  • Prestashop,
  • Magento.

O ile najpopularniejszą platformą jest Woocoommerce, o tyle często jest niewystarczająca, zwłaszcza jeśli mamy w planach sprzedaż kilku tysięcy różnych produktów. Wówczas Prestashop sprawdzi się dużo lepiej. Choć silnik Prestashop ma także wiele innych zalet.

Sklep Prestashop

Oprogramowanie Prestashop to oprogramowanie typu Open Source, co oznacza, ze założenie sklepu internetowego na tej platformie jest bezpłatne. Prestashop ma innowacyjny i bardzo przejrzysty panel administracyjny, który ułatwia obsługę nawet laikom. Wystarczy podstawowa wiedza, aby móc się po nim poruszać, którą możesz uzupełniać na licznych forach tematycznych, jakie łatwo znaleźć w sieci. Niestety jednak podstawowa wersja ma wiele ograniczeń, które można wyeliminować, dokupując płatne moduły, ale te umożliwiają z kolei dostosowanie sklepu do swoich potrzeb. Do Prestashop dostępnych jest wiele różnych szablonów, modułów i dodatków, z którymi spersonalizujesz wygląd i funkcje sklepu.

Sklepy Prestashop kontra pozostałe platformy

Platforma Prestashop ma wiele zalet, które w porównaniu z innymi silnikami do prowadzenia sprzedaży online, są znaczące, co czyni Prestashop konkurencyjnym. Sklepy internetowe oparte o ten silnik łatwo dopasować do wymagań SEO, nie obciążają znacznie serwera, a dokupując odpowiednie moduły, można łatwo dopasować sklep do swoich potrzeb.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy Prestashop

Jeśli myślisz o sprzedaży produktów online, a przy tym zależy Ci na łatwej obsłudze, szybkości działania i wielu funkcjonalnościach, powinieneś pomyśleć o oprogramowaniu Prestashop. Chociaż musisz wiedzieć, że dostosowanie sklepu Prestashop do wszystkich wymagań nie jest łatwe. Dobrze powierzyć to zadanie specjalistom. W tym celu sprawdź ofertę coolone.pl.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *