Popularne

Artykuł

Sprzęt

Co to jest Google Chromecast? Wszystko, co musisz wiedzieć o inteligentnym urządzeniu streamingowym Google

Co to jest Google Chromecast? Wszystko, co musisz wiedzieć o inteligentnym urządzeniu streamingowym Google

Co to jest Google Chromecast? Jest to zasadniczo urządzenie do transmisji strumieniowej, które bezprzewodowo łączy telefon, tablet lub komputer z monitorem HD. Jeśli monitor lub ekran telewizora jest wyposażony w port HDMI (który obecnie posiada prawie każdy ekran telewizora), można go przekształcić w inteligentne urządzenie, które może łączyć się z wszelkiego rodzaju aplikacjami w telefonie lub komputerze.

W tej chwili Google sprzedaje Chromecast 3-ciej generacji za ok 120zł. W międzyczasie Chromecast Ultra – który pozwala na strumieniowanie w rozdzielczości 4K i ma szybszy procesor – jest dostępny za ok 330zł.

Ale niezależnie od tego, który Chromecast kupisz, ta początkowa cena zakupu to wszystko, co zapłacisz: korzystanie z Chromecasta nie wymaga subskrypcji i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Jedyne inne opłaty są pobierane w przypadku subskrypcji i korzystania z urządzenia z usługami transmisji strumieniowej typu Premium, takimi jak Netflix lub Hulu.

Chromecast może tchnąć nowe życie w starszy telewizor i zapewnić użytkownikowi dostęp do treści na urządzeniu, które w innym przypadku mogłoby zostać zablokowane, np. telewizor w hotelu, który może pobierać opłaty za oglądanie filmów lub programów.

Oto jak korzystać Chromecast

Jak skonfigurować i używać urządzenia Google Chromecast

  1. Podłącz Chromecast do źródła zasilania, a następnie podłącz go do portu HDMI w telewizorze, z którego chcesz korzystać.
  2. Włącz telewizor i upewnij się, że jest dostrojony do właściwego kanału HDMI (HDMI 1, HDMI 2, itd.).
  3. Pobierz aplikację Google Home na swój telefon komórkowy i ustaw Chromecast jako nowe urządzenie. Upewnij się, że Bluetooth jest włączony w Twoim urządzeniu mobilnym.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować stację Chromecast.

Aplikacja Chromecast jest gotowa do transmisji strumieniowej. Teraz chcesz, aby urządzenie przenośne lub komputer były gotowe do rozpoczęcia castingu.

Jeśli używasz swojego telefonu lub tabletu:

  1. Uruchom wybraną przez siebie usługę strumieniowego przesyłania strumieniowego (Netflix, Hulu, YouTube itp.) na swoim urządzeniu przenośnym.
  2. Gdy rozpocznie się pokaz lub film, stuknij ikonę transmisji strumieniowej w rogu ekranu, aby przesłać zawartość do telewizora. Być może konieczne będzie wybranie z listy nazwy programu Chromecast – nazwa zostanie nadana podczas konfiguracji.

Jeśli używasz komputera, będziesz chciał to zrobić:

  1. Uruchomić Google Chrome.
  2. Kliknąć menu z trzema punktami w prawym górnym rogu ekranu.
  3. W menu rozwijanym, które się pojawi, kliknij „Cast”.
  4. Zostanie wyświetlona lista wszystkich urządzeń Chromecast w tym obszarze. Wybierz swoje, a Twoja przeglądarka pojawi się na ekranie Chromecast.

I to wszystko: ten mały, kompaktowy klucz sprzętowy pozwoli Ci teraz cieszyć się ulubionymi multimediami z dowolnego miejsca, w którym możesz uzyskać połączenie Wi-Fi i port HDMI.

Podobne artykuły