Popularne

Artykuł

Inne

Jak zmienić język klawiatury i włączyć polskie znaki? Poradnik Windows 10 i 11

Jak zmienić język klawiatury i włączyć polskie znaki? Poradnik Windows 10 i 11

Korzystanie z klawiatury komputera jest niezbędną czynnością podczas użytkowania sprzętu. Od momentu wpisywania hasła dostępu, poprzez problem z usunięciem pustej strony w Wordzie lub problemy z Internetem – w każdej sytuacji potrzebne jest użycie klawiatury i znajdujących się na niej znaków. Jeżeli masz problem z przestawionymi znakami lub Twój komputer nie wyświetla po kliknięciu odpowiednich klawiszy znaków z języka polskiego musisz zmienić ustawienia lub zastosować skrót klawiszowy – zmiana klawiatury.

Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze w Windows 10 i 11?

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić klawiaturę na polską koniecznie zajrzyj do ustawień swojego komputera. Kiedy przejdziesz do nich, klikając w ich ikonę, wyświetli się formuła Czas i język. Musisz kliknąć w ten obszar, przechodząc tym samym do wyboru języka. Klikając kolejno Język możesz przejść do zakładki Klawiatura. Wybierz tę opcję, klikając kolejno. Na ekranie Twojego komputera pojawi się lista języków, spośród których musisz wybrać język polski. Wtedy Twoja klawiatura będzie prawidłowo współpracowała w pisowni polskich znaków, a wszystkie znaki z polskiego alfabetu będą znajdowały się na właściwych miejscach. Dzięki temu ustawianiu łatwo i szybko zmienisz ustawienia klawiatury w Windows 10 i 11.

Proste sposoby, jak zmienić klawiaturę na polską?

Zmiana języka klawiatury może nastąpić przypadkiem, w wyniku odstawienia jakiegoś przedmiotu na klawiaturę, przejścia kota lub niekontrolowanego użycia komputera przez dziecko. Język klawiatury w Windows można zmienić szybko i łatwo nawet, jeżeli na liście dostępnych języków nie zobaczysz opcji z językiem polskim. Jeśli tak się stanie, musisz kliknąć polecenie Wstecz i wyjść z listy dostępnych języków do wyboru. Następnie konieczne będzie samodzielne dodanie języka polskiego do listy, instalacja go i ostateczny wybór jako języka klawiatury. Nie jest to zadanie trudne, a język polski możesz ustawić w ten sposób nawet na klawiaturze z cyrylicą.

Zmiana języka klawiatury skrót – jak to zrobić?

Zmiana języka klawiatury nie jest zadaniem skomplikowanym, jednak dla wielu z nas nie ma konieczności przebrnięcia przez poszczególne opcje ustawień komputera, by zmienić język klawiatury. Na tę czynność istnieje skrót klawiszowy, dzięki któremu zmiana języka jest w tym przypadku jeszcze szybsza i łatwiejsza. Efektywnie zmienisz język klawiatury w Windows poprzez jednoczesne kliknięcie klawiszów Alt i Shift. Dzięki temu skrótowi zaoszczędzisz trochę czasu i pozwolisz sobie na szybsze wykonanie zadań, które czekają na Ciebie przed komputerem. Są takie sytuacje, gdy niemożliwe staje się dotarcie do ustawień komputera. Jeżeli któreś z Twoich haseł zawiera polskie znaki, konieczne będzie zastosowanie skrótu, by móc przejść do jakichkolwiek możliwości ingerencji w ustawiania. Alt z Shiftem to połączenie, które pozwoli Ci szybko i łatwo zastosować zmianę języka klawiszy klawiatury w każdej sytuacji.

Windows 10 – zmiana języka klawiatury – to łatwe

Zmiana języka klawiatury może okazać się koniecznością zarówno w przypadku celowych działań, takich jak tworzenie dokumentów w obcym języku jak i w sytuacjach, w których przez przypadek włączone zostaną ustawienia klawiatury innego języka. Zmiana ustawień języka klawiatury w Windows 10 i 11 są zadaniami prostymi, niewymagającymi skomplikowanych umiejętności. Wystarczy zastosować skrót klawiszowy Alt z Shiftem lub przejść do ustawień, w których opcje wyboru języka są dostępne dla każdego użytkownika. Windows 10 posiada intuicyjną obsługę, dzięki której szybko można zmienić język klawiatury w zależności od swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz stworzyć dokument w języku niemieckim, hiszpańskim, francuskim lub w jakimkolwiek języku, posiadającym specyficzne znaki zastosuj ustawienia języka w opcjach ustawień komputera. Takie możliwości dostępne są dla wszystkich użytkowników i warto korzystać z opcji, oferowanych przez system Windows. Znajomość skrótów i opcji ustawień pozwala swobodnie korzystać z opcji systemu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *