Popularne

Artykuł

Motoryzacja

Serwisowanie wózków widłowych. Na co zwracać uwagę?

Serwisowanie wózków widłowych. Na co zwracać uwagę?

Szybka naprawa i niską ceną to jeszcze nie wszystko, co powinien mieć do zaoferowania dobry serwis wózków widłowych. Taki zakład musi wykazywać się profesjonalizmem w każdym calu. Tylko jak to ocenić? W poniższym artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę w trakcie serwisowania sprzętu. Przeczytaj i dowiedz się, po czym można poznać dobry serwis wózków widłowych!

Przegląd wózków widłowych – na co zwracać uwagę?

Cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem jakości usług. Często bowiem niski koszt idzie w parze z tym, co firmy zajmujące się takimi przeglądami konserwacyjnymi oferują w zamian. Serwisowanie wózków widłowych jest podstawową z usług świadczonych przez firmy je serwisujące. Dlatego też powinny one opanować do perfekcji zarówno kwestie proceduralne, jak i te mechaniczne. Kolejnym ważnym elementem jest jakość części zamiennych, jakich w danym zakładzie się używa. W dobrym serwisie wózek widłowy Toyota powinien zostać naprawiony przy pomocy oryginalnych części – od filtrów, po paski klinowe, a nawet używane w trakcie ich konserwacji płyny i smary. Ponadto warto również zwrócić uwagę na to, czy serwis ten zajmuje się utylizacją zużytych materiałów. Równie ważne są także kwalifikacje personelu.

Serwis wózków widłowych – kto może się tym zająć?

Serwisowanie wózków widłowych wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Wózki widłowe Toyota tak jak i maszyny innych marek powinny być serwisowane przez profesjonalistów. Tylko w pełni wykwalifikowany personel serwisu będzie w stanie stanąć na wysokości zadania. Niestety jednak sama wiedza i umiejętności techniczne to jeszcze nie wszystko. Równie ważne są kompetencje, a te powinny być potwierdzone certyfikatami. Na ich mocy przyznawane są uprawnienia konserwatora wózków widłowych, a żeby je otrzymać – najpierw trzeba zdać egzamin państwowy. Do najważniejszych z certyfikatów zalicza się:

  • IWJK – dotyczy konserwacji wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem i wózków specjalizowanych.
  • IIWJK – dotyczy wyłącznie naprawy wózków jezdniowych podnośnikowych o mechanicznym napędzie.

Kolejnym z kryteriów oceny profesjonalizmu danego serwisu jest znajomość procedur, jakie powinny zostać podjęte w trakcie konserwacji urządzenia.

Przegląd wózka widłowego – co obejmuje?

Wózki widłowe Toyota podobnie jak i każde inne wymagają skrupulatnie wykonanego przeglądu. Każde małe niedopatrzenie może bowiem stać się przyczyną powstawania wielu usterek. Co więc powinien obejmować taki serwis? W jego ramach powinno się sprawdzić:

  • Działanie układu kierowniczego, hamulcowego i hydraulicznego,
  • Działanie sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej,
  • Stan opon, wideł, łańcuchów,
  • Dokumentację pojazdu – (dziennik konserwacji, książkę eksploatacji, DTR wózka),
  • Oznakowanie pojazdu,
  • Funkcjonowanie mechanizmów napędowych.

Ponadto taki przegląd powinien równie, obejmować usunięte bieżących usterek.

Kompleksowość działań

Wielu cennych informacji na temat jakości usług oferowanych w danym serwisie można wyczytać z samej oferty. Dobry serwis, taki jak https://cwwblum.com/vehicle/toyota-02-8fgf15/, powinien świadczyć kompleksowe usługi – od wykonywania drobnych napraw, po wymianę akumulatorów, opon, nadzór nad elektroniką oraz przeprowadzenie prac konserwacyjnych. Warto również zwrócić uwagę na to, czy serwis ten przyjmuje zgłoszenia całodobowo, z jakimi dostawcami części zamiennych współpracuje, w jakim czasie odpowiada na zgłoszenia klientów oraz czy zapewnienia możliwość podstawienia pojazdu zastępczego. Oddając swój wózek widłowy Toyota do serwisu, który spełnia te wszystkie wytyczne, zyskasz pewność, że konserwacja zostanie przeprowadzona tak, jak należy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *