Popularne

Artykuł

Motoryzacja

Narzędzia w jakie powinien być wyposażony każdy warsztat blacharsko-lakierniczy

Narzędzia w jakie powinien być wyposażony każdy warsztat blacharsko-lakierniczy

Każdy warsztat blacharsko-lakierniczy powinien być odpowiednio wyposażony. Do dyspozycji specjalistów oddano wiele różnych sprzętów i akcesoriów, bez których wykonywanie codziennych prac byłoby znacznie utrudnione. Warto pamiętać o tym, że bez dostępu do niezawodnych i funkcjonalnych narzędzi trudno zrealizować nawet najprostsze zlecenia. W związku z tym należy w nie regularnie inwestować i zadbać o swój interes.

Po pierwsze pistolet lakierniczy

Podstawowym narzędziem, które znajduje zastosowanie w fachowo wyposażonym zakładzie blacharsko-lakierniczym są pistolety lakiernicze. Można je podzielić na dwie podstawowe wersje:

  • ręczne,
  • automatyczne.

Pistolet lakierniczy jest wykorzystywany do bezproblemowego lakierowania wybranych powierzchni przy pomocy lakieru oraz farby. Zainteresowani mają do wyboru przeróżne dysze, a co najważniejsze narzędzia z tej kategorii są bardzo łatwe w czyszczeniu. Do największych zalet tego typu pistoletów można zaliczyć m.in. znaczną oszczędność farby.

pistolet lakierniczy do lakieru

 

Po drugie szlifierki oscylacyjne

Drugim z istotniejszych produktów w warsztatach blacharsko-lakierniczych są szlifierki oscylacyjne, dzięki którym powierzchnia zostanie idealnie wygładzona. Nadają się do wykonywania bardzo precyzyjnych prac szlifierskich, są stosunkowo łatwe w użytkowaniu i można z nich korzystać w trakcie obróbki wykończeniowej rozbudowanych powłok lakierniczych. Szlifierki oscylacyjne charakteryzują się ergonomicznym kształtem.

szlifierka oscylacyjna pneumatyczna do lakieru

Po trzecie klucze udarowe pneumatyczne

Niezastąpionymi narzędziami we wspomnianych warsztatach są również klucze udarowe pneumatyczne. Korzystają z nich nie tylko mechanicy samochodowi (przy odkręcaniu kół), ale też wykwalifikowani blacharze. Sprawdzają się m.in. podczas demontażu rozmaitych części blacharskich. Cechują się pełną wygodą obsługi i doprowadzają do mniejszego zmęczenia oraz napięcia mięśni. Na szczególne wyróżnienie zasługuje w tym przypadku wyważony mechanizm udarowy.

Klucze udarowe pneumatyczne zdobywają uznanie ze względu na stosunkowo niewielką wagę, łatwość przechowywania i dużą zwrotność. Umożliwiają długą pracę bez zbędnych przestojów.

klucz udarowy do kół

Jakie jeszcze narzędzia powinny się znaleźć w warsztacie blacharsko-lakierniczym?

Poza wspomnianymi wyżej narzędziami i akcesoriami warto zainwestować jeszcze w kilka innych. Przydatne okażą się:

  • felcarki blacharskie – odpowiada za precyzyjne wyprofilowanie blachy,
  • przenośne odkurzacze – z ich pomocą w warsztacie zapanuje ład i porządek, usuną wszelkie nieczystości oraz zanieczyszczenia i pyły,
  • młotki blacharskie – służą do bezproblemowej obróbki blachy (m.in. do jej prostowania),
  • wyłączniki ciśnieniowe kompresorów – odłączają kompresor tuż po przekroczeniu górnego limitu poziomu ciśnienia,
  • dysze do malowania – zmniejszają pylenie i eliminują kapanie farby.

Pistolet lakierniczy do lakierni

Jak widać takich narzędzi jest sporo, lecz należy się w nie wyposażyć już na samym starcie. Dzięki temu wszelkie prace blacharsko-lakiernicze będą wykonywane na odpowiednio wysokim poziomie, a klienci z chęcią wrócą do danego warsztatu.

szlifierka pneumatyczna mimośrodowa do lakieru samochodowego

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *