Każdy warsztat blacharsko-lakierniczy powinien być odpowiednio wyposażony. Do dyspozycji specjalistów oddano wiele różnych sprzętów i akcesoriów, bez których wykonywanie codziennych prac byłoby znacznie utrudnione. Warto pamiętać o tym, że bez dostępu do niezawodnych i funkcjonalnych narzędzi trudno zrealizować nawet najprostsze zlecenia. W związku z tym należy w nie regularnie inwestować i zadbać o swój interes.
Spis treści
Po pierwsze pistolet lakierniczy
Podstawowym narzędziem, które znajduje zastosowanie w fachowo wyposażonym zakładzie blacharsko-lakierniczym są pistolety lakiernicze. Można je podzielić na dwie podstawowe wersje:
- ręczne,
- automatyczne.
Pistolet lakierniczy jest wykorzystywany do bezproblemowego lakierowania wybranych powierzchni przy pomocy lakieru oraz farby. Zainteresowani mają do wyboru przeróżne dysze, a co najważniejsze narzędzia z tej kategorii są bardzo łatwe w czyszczeniu. Do największych zalet tego typu pistoletów można zaliczyć m.in. znaczną oszczędność farby.
Po drugie szlifierki oscylacyjne
Drugim z istotniejszych produktów w warsztatach blacharsko-lakierniczych są szlifierki oscylacyjne, dzięki którym powierzchnia zostanie idealnie wygładzona. Nadają się do wykonywania bardzo precyzyjnych prac szlifierskich, są stosunkowo łatwe w użytkowaniu i można z nich korzystać w trakcie obróbki wykończeniowej rozbudowanych powłok lakierniczych. Szlifierki oscylacyjne charakteryzują się ergonomicznym kształtem.
Po trzecie klucze udarowe pneumatyczne
Niezastąpionymi narzędziami we wspomnianych warsztatach są również klucze udarowe pneumatyczne. Korzystają z nich nie tylko mechanicy samochodowi (przy odkręcaniu kół), ale też wykwalifikowani blacharze. Sprawdzają się m.in. podczas demontażu rozmaitych części blacharskich. Cechują się pełną wygodą obsługi i doprowadzają do mniejszego zmęczenia oraz napięcia mięśni. Na szczególne wyróżnienie zasługuje w tym przypadku wyważony mechanizm udarowy.
Klucze udarowe pneumatyczne zdobywają uznanie ze względu na stosunkowo niewielką wagę, łatwość przechowywania i dużą zwrotność. Umożliwiają długą pracę bez zbędnych przestojów.
Jakie jeszcze narzędzia powinny się znaleźć w warsztacie blacharsko-lakierniczym?
Poza wspomnianymi wyżej narzędziami i akcesoriami warto zainwestować jeszcze w kilka innych. Przydatne okażą się:
- felcarki blacharskie – odpowiada za precyzyjne wyprofilowanie blachy,
- przenośne odkurzacze – z ich pomocą w warsztacie zapanuje ład i porządek, usuną wszelkie nieczystości oraz zanieczyszczenia i pyły,
- młotki blacharskie – służą do bezproblemowej obróbki blachy (m.in. do jej prostowania),
- wyłączniki ciśnieniowe kompresorów – odłączają kompresor tuż po przekroczeniu górnego limitu poziomu ciśnienia,
- dysze do malowania – zmniejszają pylenie i eliminują kapanie farby.
Jak widać takich narzędzi jest sporo, lecz należy się w nie wyposażyć już na samym starcie. Dzięki temu wszelkie prace blacharsko-lakiernicze będą wykonywane na odpowiednio wysokim poziomie, a klienci z chęcią wrócą do danego warsztatu.
Podobne artykuły
Jak skutecznie zarządzać relacjami z klientem dzięki systemowi CRM GoNet?
Każda firma potrzebuje klientów, ponieważ to właśnie oni decydują o rentowności przedsiębiorstwa. Świadomość regularnego zysku pozwala planować kolejne działania biznesowe….
Leasingowanie samochodu – korzyści i możliwości
Marzysz o nowym samochodzie marki SEAT lub CUPRA, ale nie jesteś pewien, jak go sfinansować? Leasingowanie samochodu to elastyczne rozwiązanie,…
Innowacyjne podejście do finansowania samochodów Volkswagen
Czy marzysz o posiadaniu nowego samochodu marki Volkswagen? Dzięki innowacyjnemu podejściu finansowemu jakim jest EasyDrive, spełnienie Twoich motoryzacyjnych marzeń staje…
Kluczowe cechy Magento B2B dla przedsiębiorstw
Magento B2B jest platformą e-commerce stworzoną specjalnie dla firm, które zajmują się handlem typu Business-to-Business (B2B). Dzięki zaawansowanym funkcjom, Magento…
Kto powinien zainwestować w urządzenia do nacinania kartonu?
Nacinanie kartonu to powszechna czynność w wielu przedsiębiorstwach, które zajmują się pakowaniem, wysyłką i magazynowaniem produktów. Tradycyjne metody ręcznego nacinania…
Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?
Korzystanie z usług telefonicznych w ramach abonamentu jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Na co zatem zwrócić uwagę przy…
Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…