Popularne

Artykuł

Motoryzacja

Zabezpieczenie do samochodu klasy premium, którym możesz sterować z komórki

Zabezpieczenie do samochodu klasy premium, którym możesz sterować z komórki

Złodzieje nie przestają pastwić się nad właścicielami samochodów. Z roku na rok poziom kradzieży pojazdów w Polsce utrzymuje się na podobnym poziomie, a średnia skuteczność w ich odzyskiwaniu to jedyne 24%. Aby zapobiec przykremu doświadczeniu, jakim jest utrata auta, kierowcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce. System radiowego odzyskiwania po kradzieży jest bronią, której warto użyć w walce z przestępczością samochodową.

Jakie jest ryzyko, że ukradną Twój samochód?

Osoby parkujące swoje samochody na posesji lub w garażu mogą mieć przeświadczenie, że ich auto nie jest zagrożone. Niestety, złodzieje upodobali sobie kradzieże z takich miejsc. Wykorzystują oni godziny nocne i uprowadzają pojazd z pewnością, że jego właściciel śpi.

Pomysł na zabezpieczenie pojazdu jest również niesłusznie ignorowany przez właścicieli samochodów kilkuletnich. Niestety, istniejące ogromne zapotrzebowanie na części zamienne motywuje złodziei do kradzieży przede wszystkim samochodów używanych. Montowane tam systemy ochronne (jak np. immobilizer) obchodzone są przez rabusiów w ciągu kilku sekund. Ważne jest więc korzystanie z najskuteczniejszych form ochrony pojazdu.

Najskuteczniejszy system lokalizacji skradzionych pojazdów

Zabezpieczenie pojazdu warto powierzyć najlepszym – na nic zda się ochrona, której wątpliwa skuteczność będzie wprowadzać nas w stan niepokoju lub, co gorsze, nie wywoła ona spodziewanego efektu w momencie kradzieży. Dodatkowo technologia stosowana do ochrony pojazdu musi stawiać czoła umiejętnościom i wyposażeniu najskuteczniejszych grup przestępczych.

Czołowym rozwiązaniem na rynku jest IKOL SVR – najnowsza generacja systemu lokalizacji skradzionych pojazdów, oparta na ponad 20 latach doświadczeń firmy IKOL. Jest to system korzystający z zaawansowanych technologii radiowych, który służy do błyskawicznego odzyskania pojazdów przez ekipy poszukiwawcze we współpracy z policją. System pozostaje uśpiony do momentu zgłoszenia kradzieży, zapewnia więc on pełną prywatność.

Główną zaletą IKOL SVR jest jego odporność na zagłuszarki i ukrywanie aut w miejscach bez zasięgu sieci GSM/GPS.  Samo urządzenie zamontowane jest w miejscu uniemożliwiającym wykrycie. Technologia użyta w SVR pozwala na uzyskanie skuteczności w odzyskiwaniu pojazdów na poziomie 98% – auta odzyskiwane są średnio w 24h. Co więcej, system działa na terenie Europy.

Radiowe zabezpieczenie pojazdu – jakie ma plusy

Poza oczywistą zaletą – zabezpieczeniem pojazdu przed skradzeniem – system radiowy upoważnia do zniżek w towarzystwach ubezpieczeniowych nawet do 20%. Co więcej, auto z zamontowanym systemem ma zwiększoną wartość przy odsprzedaży – wystarczy przepisanie go na nowego właściciela.

Radiowa ochrona pojazdu może zostać dodatkowo rozszerzona o funkcje monitoringu GPS. Oferta w przypadku firmy IKOL przedstawia się następująco:

  • pakiet IKOL SVR STANDARD zawiera w pełni funkcjonalny radiowy system do odzyskiwania pojazdów po kradzieży
  • pakiet IKOL SVR ALARM dodatkowo daje nam dostęp do alarmów nieautoryzowanego użycia pojazdu, które możemy dowolnie konfigurować
  • pakiet IKOL SVR SKY poza ochroną radiową i dostępem do alarmów pozwala na śledzenie pozycji pojazdu i historii podróży oraz generowanie alertów i raportów związanych ze sposobem użytkowania auta

Zabezpieczenie pojazdu – lepiej teraz niż później

Każdy przypadek kradzieży to bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Składa się na nie smutek związany z utratą przedmiotu, a także, całkiem często, wyrzuty sumienia o jego nieodpowiednie zabezpieczenie. Przekonanie się do systemów zabezpieczających pojazd doświadczeniem kradzieży na własnej skórze nie jest proste – lepiej jednak nie czekać.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *