Popularne

Artykuł

Internet

Światłowód czy Internet LTE – jakie łącze wybrać do firmy?

Światłowód czy Internet LTE – jakie łącze wybrać do firmy?

Do najczęściej wybieranych rozwiązań w przypadku łącza internetowego zalicza się światłowód i Internet LTE. Czym charakteryzują się te rodzaje łącza i które z nich warto wybrać, aby prowadzić biznes w bezpieczny i sprawny sposób?

Światłowód – czym jest i jak działa?

Światłowód jest rodzajem łącza, które przesyła sygnał za pomocą włókien szklanych. Są one bardzo cienkie, a ich wygląd przypomina ludzki włos. Tak skonstruowany światłowód cechuje się dużą przepustowością, która może być nawet wielokrotnie większa niż 1 Gb/s. Dzięki temu przesyłanie, a także pobieranie danych za pomocą łącza światłowodowego odbywa się w wyjątkowo krótkim czasie. Oprócz tego łącze światłowodowe cechuje się stabilnym działaniem i niskimi opóźnieniami.

Jeżeli chodzi o zastosowania, to światłowód może być używany dowolnie – w domu lub w firmie. Nadaje się zarówno do rozrywki na wysokim poziomie – multimediów w wysokiej rozdzielczości – jak i do pracy. Duża przepustowość i wysoka prędkość wysyłania oraz pobierania danych są największymi zaletami tej technologii.

Internet LTE – co to jest i jak funkcjonuje?

Główną różnicą pomiędzy światłowodem a LTE jest sposób działania. Pierwsza z odmian jest typem stacjonarnym. Natomiast LTE to rozwiązanie mobilne. Użytkownicy decydujący się na tę wersję, będą korzystać z rozbudowanej infrastruktury telefonii komórkowej.

Warto zauważyć, że w porównaniu ze standardowym połączeniem 3G, LTE wypada znacznie lepiej, zapewnia szybsze wysyłanie i przesyłanie danych. Ze względu na stabilny sygnał, jest często porównywane z Internetem stacjonarnym. Internet LTE to niezwykle szybka wersja połączenia mobilnego. Prędkość pobierania może wynieść nawet 300 Mb/s.

Internet światłowód a LTE

Co różni Internet LTE od stacjonarnego – światłowodowego? Największą różnicą są ograniczenia w transmisji danych. Z Internetu stacjonarnego można korzystać w dowolnej ilości, natomiast LTE jest ograniczony względem pakietu, na jaki zdecydował się zamawiający. W momencie, w którym pakiet się skończy, prędkość transmisji danych radykalnie spada.

Który Internet dla firm wybrać – LTE czy światłowód?

Biorąc pod uwagę charakterystykę dwóch odmian Internetu, można stwierdzić, że lepszy Internet dla firm to światłowód. Pierwszym aspektem jest brak limitu danych przy pełnej prędkości łącza. Oprócz tego do światłowodu dla firm może się podłączyć i korzystać z niego większa liczba użytkowników. Umożliwia to znacznie lepsza przepustowość i możliwości, jakie ma światłowód dla firm – prędkość wysyłania i pobierania danych. Z tego powodu światłowód dla firm lepiej sprawdzi się również przy udostępnianiu, pobieraniu i edytowaniu dużych plików.

Jakiego dostawcę światłowodu dla firm wybrać?

Jednym z dostawców oferujących stabilne łącze jest INEA. Operator proponuje światłowód dla firm, który może mieć prędkość 200, 300, 500 lub 600 Mb/s. Dostępna jest także oferta, która zapewnia światłowód dla firm 1 Gb/s. Jest to łącze symetryczne. Oznacza to, że pracownicy przedsiębiorstwa będą mogli skorzystać z takiej samej prędkości wysyłania i pobierania danych. Całość uzupełnia ochrona ANTY-DDoS, a także profesjonalne wsparcie techniczne – monitoring sieci w modelu 24/7/365. Dzięki takim właściwościom Internet dla firm INEA jest jedną z najkorzystniejszych ofert dostępnych na rynku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *