Popularne

Artykuł

Sprzęt

Kiedy warto zdecydować się na smartwatcha?

Kiedy warto zdecydować się na smartwatcha?

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, doskonale współgra ze smartfonami – wyświetla powiadomienia na ekranie, umożliwia nawiązywanie połączeń, kontrolowanie aparatu w telefonie czy odczytywanie wiadomości. Oprócz tego posiada szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają kontrolować nasze tętno, sen oraz aktywność fizyczną. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tego gadżetu?

Aktywność fizyczna

Jeżeli chcemy poprawić naszą kondycję, czy zrzucić zbędne kilogramy, smartwatch może okazać się niezwykle przydatnym gadżetem. W zależności od naszych potrzeb, inteligentne zegarki pozwalają nam dostosować ćwiczenia do założonych celów. Do wyboru mamy najczęściej tryby takie jak: spalanie tłuszczu, jazda na rowerze, pływanie, bieg, spacer czy trening 5 minutowy. Wybór rodzaju aktywności fizycznej zależny jest od modelu smartwatcha, którego wybierzemy. Powyższe programy znajdziemy np. w OPPO Watch. Dodatkowo niemal każdy model posiada krokomierz, który pokaże nam liczbę kroków wykonywaną przez nas w danym dniu.

Monitoring stanu zdrowia

Smartwatch umożliwia nam wgląd w dane dotyczące rytmu naszego serca czy też długości snu. Sen jest ważny dla naszego zdrowia, a jego jakość możemy poprawić, obserwując nasz dobowy cykl. Z pomocą smartwatcha sprawdzimy czas trwania głębokiej oraz lekkiej fazy snu, a także momenty przebudzenia. Dzięki codziennej obserwacji parametrów wyregulujemy nasz zegar biologiczny, a co za tym idzie, będziemy wyspani i wypoczęci. Z kolei pomiar tętna umożliwia sprawdzenie, w jaki sposób nasz organizm reaguje na wysiłek – wiemy więc, czy narzucone tempo ćwiczeń jest za duże, za małe czy odpowiednie.

Wygoda

Dzięki inteligentnym zegarkom nie musimy wyjmować telefonu z kieszeni, aby odczytać powiadomienia, czy odebrać połączenie. Nie przegapimy więc żadnych ważnych wiadomości. Warto jednak pamiętać, że do funkcję nawiązywana połączeń posiadają jedynie zegarki z eSIM. Jest ona dostępna m.in. w najnowszym modelu OPPO Watch LTE. Dobrych smartwatchy nie musimy też często ładować, co sprawia, że możemy pozostawać w stałym kontakcie z innymi. Przykładowo: OPPO Watch bez ładowania wytrzymuje 36 godzin, a przełączony w tryb oszczędzania energii – nawet 21 dni.

Design

Nie ma co się oszukiwać, smartwatche są coraz bardziej popularne i mają ogromny potencjał również ze względu na swój wygląd. Nowoczesny design oraz wymienne paski sprawią, że z łatwością dostosujemy je do naszego stylu. Inteligentny zegarek, jest zatem nie tylko niezwykle funkcjonalnym, ale i modnym gadżetem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *