Popularne

Artykuł

Nauka

Zajęcia online, aplikacje i seriale – czyli 7 sposobów na naukę języka obcego

Zajęcia online, aplikacje i seriale – czyli 7 sposobów na naukę języka obcego

Nauka angielskiego wcale nie musi być trudna. Wystarczy znaleźć najlepszy sposób dla siebie. Na szczęście ten język jest tak powszechny, że materiałów nie brakuje. Bez problemu poznasz język, korzystając z materiałów dostępnych w sieci, bez wychodzenia z domu.

Metoda 1: Zajęcia z angielskiego online

Zajęcia w klasycznej formie, jedynie przeniesione do sieci, pozwolą na dużą oszczędność czasu. Dodatkowo wciąż wymuszają pewną regularność, przez co są często bardzo skuteczne. Angielski online jest na szczęście bardzo łatwo dostępny.

Metoda 2: Aplikacje na telefon o nauce języka

Bez problemu da się znaleźć darmowe aplikacje na telefon, które pomagają w skutecznej nauce języka angielskiego. Niektóre z nich mają płatne bardziej zaawansowane funkcje, ale nawet te podstawowe mogą być bardzo pomocne w nauce.

Metoda 3: Seriale i filmy po angielsku

Oglądanie treści w języku angielskim to drugi najbardziej naturalny sposób nauki, zaraz po rozmowie z drugą osobą. Dlatego warto oglądać filmy po angielsku, zaczynając od korzystania z polskich napisów.

Metoda 4: Czytanie książek po angielsku

Fani literatury, chcący nauczyć się angielskiego, powinni zacząć sięgać po książki w tym języku. Można zacząć od ponownego przeczytania ulubionych, zagranicznych tytułów, ale tym razem w oryginale!

Metoda 5: Rozmawianie z osobami z zagranicy

Warto dołączyć do zagranicznej społeczności i rozpoczęcie z nimi rozmowy. Dzięki temu można poznać wielu interesujących ludzi i na dodatek ćwiczyć swoje własne umiejętności językowe.

Metoda 6: Mapa myśli – nauka słówek

Choć nauka języka angielskiego w sposób stosunkowo naturalny jest bardzo ważna, nie wolno zapominać o nauce słownictwa. Nowych wyrazów można uczyć się, tworząc mapę myśli. Na kartce warto napisać słowo-klucz (np. słońce), przetłumaczyć je, a następnie dopisywać do niego kojarzące się z nim słowa (np. układ słoneczny, księżyc, planeta).

Metoda 7: Otwartość na sposoby innych

Każdy człowiek uczy się angielskiego trochę inaczej. Warto więc rozmawiać z innymi o tym, jak się uczą. Dzięki temu łatwo jest poprawić własne błędy i znaleźć swój własny sposób na naukę. Może w tym pomóc również strona internetowa Lincoln.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *