Popularne

Artykuł

Internet

Jak kupić lajki na Instagramie?

Jak kupić lajki na Instagramie?

Rozwój profilu na Instagramie nie jest najłatwiejszym zadaniem. Szczególnie w początkowej fazie istnienia naszego profilu jest nam najtrudniej. Nawet z najlepszym contentem jesteśmy skazani na ciężką i długą drogę, która jest przed nami. Z jednej strony ludzie nie mają do nas zaufania a z drugiej dla algorytmów jesteśmy obojętni.

Mała ilość obserwujących na naszym profilu nie napędza kolejnych osób do obserwowania. Taka samo sprawa wygląda z lajkami. Like na Instagramie mają ogromne znaczenie w kwestii zasięgów postów. Jednak na samym początku musimy je jakoś zdobyć bez wsparcia obserwujących.

Wiele osób rozważa w takich momentach „drogę na skróty”, która może opierać się na zakupie lajków pod naszymi zdjęciami na Instagramie. Bez wątpienia jest to dość kontrowersyjny temat, ale czy nie rozwiązujący problemu? O tym w naszym artykule.

Dlaczego kupujemy lajki na Instagramie?

My, ludzie jesteśmy tak skonstruowani, że szukamy ciągłej drogi na skróty. Niektórzy uważają to za cechę ludzi leniwych, ale każdy z nas ma tego trochę w sobie. Jednak nie zawsze kombinowanie jak by tu szybciej osiągnąć nasz cel jest złe. Najważniejsza jest świadomość tego co robimy i ewentualne konsekwencje naszych decyzji.

Musicie zrozumieć, że kupowanie lajków nie jest społecznie etyczne, ale nie jest też złe i nielegalne. Kupowanie lajków na Instagramie jest jak sportowe auto w leasingu. Ludzie widzą, że mamy najlepszą furę w okolicy lecz nie wiedzą skąd dokładnie wzięliśmy na to pieniądze. I tak samo jeśli mamy świadomość tego, że liczba lajków jak i model auta nie zmienia nas jako człowieka to nie musimy czuć się z tym źle.

Reklama na Instagramie w celu pozyskania większej liczby polubień jest tym samym czym bezpośredni zakup lajków. Z tym, że z reklamę pieniądze wysyłamy od razu do kieszeni Instagrama i to jest wtedy ok. Jednak gdy płacimy zewnętrznym firmom za pozyskiwanie polubień pod naszymi zdjęciami to już jesteśmy po złej stronie mocy.

Gdyby nie pieniądze, które ładujemy w reklamę nikt by się o nas nie dowiedział – tak samo jak w przypadku pieniędzy wydawanych na lajki. Nie ważne co robimy to i tak ludzie powiedzą, że to złe i niemoralne. Bo gwiazdą się nie powinno być i jest to przeznaczone dla nielicznych.

Gdzie kupić lajki na Instagramie?

Kupowanie lajków czy inwestowanie grubej forsy w reklamy to jeden dylemat. Jednak drugim jest to, gdzie takie lajki się powinno kupować. Czy na portalach ogłoszeniowych? A może w pierwszym lepszym sklepie po wpisaniu „zakup lajków na Instagrama”? Nie jest to takie oczywiste jak by się mogło wydawać. Trzeba zweryfikować firmę z którą zamierzamy nawiązać współpracę.

W branży marketingowej, pod którą podpiąć można podmioty zajmujące się sprzedażą polubień nie ma takich zasad jak w innych branżach. Najtańszy produkty nie zawsze jest najlepszy – to raczej wiadomo, jednak nie mamy tutaj bezpośredniego wglądu w jakość świadczonych usług. Najlepszą opcją jest w takim przypadku zweryfikować opinie o danym usługodawcy oraz jego doświadczenie na rynku.

Tak jak w przypadku klasycznego marketingu firmy te tworzą się jak grzyby po deszczu i tak samo szybko znikają. Szczególnie na portalach ogłoszeniowych można było zaobserwować ten ewenement. Między innymi z tego powodu Allegro zdecydowało się na zakaz sprzedaży lajków, obserwacji i usług do tego podobnych. Na OLX’ie jednak dalej sprzedawcy mają sielanke i z gwarancją do bramy oferują liczne usługi sprzedaży polubieni.

W naszej ocenie warto sugerować się organicznymi wynikami w przeglądarce Google. Zazwyczaj doświadczone firmy, które są w branży od lat zajmują wysokie pozycje na frazach związanych z zakupem polubieni. Oczywiście nie jest to żadna gwarancja, ale jeden z elementów, które przemawiają na plus.

Mity o kupowaniu lajków na Instagramie

O kupowaniu lajków na Instagramie jak i o wielu podobnych usługach narodziło się sporo mitów przez ostatnie lata. Mity narastające wokół branży kupnych lajków są generowane przez agencje reklamowe, użytkowników różnych portali czy też samych sprzedawców lajków(hit!).

Niestety nie każdy z konkurencji w tej branży postępuje etycznie i często następuje wymiana brudów na inne strony. Zazwyczaj odbywa się straszenie blokadą konta jeśli kupimy u „złego sprzedawcy” czy też „słabą jakością”. W naszej ocenie takie roznoszenie plotek psuje całą branże i nikt nie zyskuje.

Dlatego poniżej postanowiliśmy opisać i rozwiać najczęściej pojawiające się mity na temat zakupu lajków na Instagramie.

Instagram usunie moje konto gdy kupię lajki

Powszechnie udostępnianą bzdurą jest to, że Instagram usuwa konto gdy zakupimy lajki. Chyba się zdziwicie, ale wcale się tak nie dzieje. Serwisy oferujące zakup lajków dbają o to, by transakcja była bezpieczna. To ich biznes i zależy im na tym, aby klienci byli zadowoleni. Stosując boty na Instagramie, które sztucznie dodają obserwujących, owszem możemy narazić się na kłopoty – jednak kupno polubień jest w 100% bezpieczne,

Wszyscy będą wiedzieć, że mam kupione lajki

Oczywiście kupno lajków jak wszystko ma swój umiar. Musisz wiedzieć, że zakup zbyt dużych ilości polubień może źle wpływać na wygląd (zaufanie) Twojego profilu. Naturalnie liczba lajków koreluje z liczbą obserwujących na naszym profilu. Wszystko wyraża się w procentach i wygląda mniej więcej tak:

Liczba obserwujących Lajki pod postem (%)
1000 > 8-15%
1000 – 10 000 4-7%
10 000 – 100 000 2,5-5%
100 000 – 1 000 000+ 2-4%

Tak więc w przypadku, gdy mamy 15 000 obserwujących pod naszymi postami naturalnie będzie wyglądać od 375 do 750 lajków. Powyżej tego zakresu, nasz profil może rzucać się w oczy.

Kupione lajki to tylko cyferka i nic mi nie da

Lajki na Instagramie zaraz po liczbie obserwujących są wyznacznikiem popularności danego konta lub zdjęcia dostępnego w serwisie. Robiąc research do tego wpisu zapytaliśmy wielu ekspertów z branży oraz liczne agencje na czym opierają się np. przy wyborze influencerów do kampanii reklamowych lub jak oceniają profil „popularnej osoby”.

Okazuje się, że cyferka lajków na Instagramie to najczęściej brane pod uwagę kryterium. Liczba lajków pokazuje aktywnych fanów, którzy lajkują nasze zdjęcia. Obalamy więc mit, że lajki nie mają znaczenia. Warto mieć duże liczby lajków pod swoimi zdjęciami – nawet te kupione.

Kupowanie lajków się nie opłaca bo są drogie

Kupowanie lajków jak sama nazwa wskazuje wiąże się z uiszczeniem opłaty. Oczywiście są sposoby na to, aby pozyskać lajki za darmo jednak my nie o tym. Przy zakupie lajków można dostrzec spore różnice między cenami na poszczególnych stronach. Najdroższe oferty oscylują na poziomie 100$ za 1000 lajków a najtańsze w okolicach 10 zł.

Rozstrzał jest więc gigantyczny, ale pokazuje, że jesteśmy w stanie znaleźć ofertę dogodną dla siebie. Chyba zgodzicie się, że nawet kilkadziesiąt złotych warte jest promowania profilu? W końcu to koszt 2 daniowego obiadu w Warszawie.

Podsumowanie

Jak widzicie nie taki diabeł straszny jak go malują. Nie zawsze warto wierzyć w pozostawione na wieki wieków internetowe frazesy. Zakup lajków może być dobrą opcja jeśli jest częścią naszej strategii marketingowej a nie jej głownym trzonem. Porównawczo jest to jak dopalanie działań SEO płatnymi linkami zewnętrznymi z serwisów związanych z naszą branżą. I tak samo jak tam, nikt o tym nie mówi, a każdy to robi. Mamy nadzieje, że ten artykuł odpowiedział wam na wszelkie kwestie pytań związanych z kupowaniem lajków.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *