Popularne

Artykuł

Finanse

Program do faktur – dla kogo, jak działa i jakie ma zalety?

Program do faktur – dla kogo, jak działa i jakie ma zalety?

Każda osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, jest zobowiązana do wystawiania faktur, czyli ewidencjonowania sprzedaży. O ile kiedyś możliwe było ręczne wystawianie faktur, dziś, w czasach sprzedaży online i zaawansowania technologicznego konieczne jest posiadanie narzędzia, które ułatwi prowadzenie przedsiębiorstwa. To program do faktur, który pozwala na szybkie wystawienie niezbędnej dokumentacji. Czym powinien się charakteryzować? Dowiesz się z poniższego artykułu. 

Program do faktur – dla kogo jest przeznaczony?

O ile jeszcze kilkanaście lat temu fakturowanie odbywało się ręcznie na specjalnych blankietach, dzisiaj w czasie zaawansowanych technologii stawia się na rozwiązania nowoczesne, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Programy do fakturowania przeznaczone są dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą w szybki i prosty sposób wystawiać niezbędną dokumentację sprzedażową. To rozwiązanie proste, dzięki któremu możliwe jest skorzystanie z gotowych szablonów, różnych wersji językowych, czy tworzenia katalogów usług i towarów. Program do faktur umożliwia również zamieszczenie swojego logo i podpisu na fakturze, a także wygenerowanie miesięcznych ewidencji koniecznych do przedłożenia w Urzędzie Skarbowym jak pliki JPK. W takich programach wszystko zapisywane jest automatycznie, dzięki temu można mieć pewność, że nic się nie zgubi, a w razie konieczności można wrócić do dokumentu i dokonać korekty czy wydrukować duplikat. To rozwiązanie dla samozatrudnionych, osób które prowadzą niewielką czy średnią działalność. Co istotne, programy te są niezwykle zaawansowane technologicznie, dlatego ułatwiają zarządzanie firmą poprzez możliwość sprawnego planowania czasu pracy.

Jak działają programy to wystawiania faktur?

Programy do wystawiania firmowej dokumentacji np. wfirma pozwalają na wydruk wielu form sprzedaży. To faktura VAT, paragon, rachunek, faktura zaliczkowa czy proforma. Dzięki niemu możliwe jest wystawianie dokumentów, ich drukowanie, eksportowanie i importowanie. Umożliwia również ewidencję środków trwałych, przesyłanie rozliczeń do ZUS czy US. Co istotne, integrator ecommerce, w który wyposażone jest oprogramowanie to idealna opcja dla firm działających w ecommerce. To świetne narzędzie do zarządzania biznesem w sieci. Coraz częściej zauważa się rozwój handlu internetowego, dlatego posiadając odpowiednie narzędzie, można w prosty sposób rozwijać się bez żadnych przeszkód.

Wfirma – dla ecommerce i nie tylko

Program wfirma w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Związane jest to z jego funkcjonalnością. To możliwość automatycznego sprawdzania klienta w bazie GUS i na giełdach dłużników, a także opcja połączenia z bankowością elektroniczną i tworzenia własnego szablonu faktur. Niezwykle ważny jest również integrator ecommerce, który ułatwia prowadzenie wielokanałowej sprzedaży online, poprzez dwukierunkową integrację z serwisami jak np. Allegro. To szybki sposób prowadzenia niezbędnych ewidencji, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *