Popularne

Artykuł

Finanse

5 ŁATWYCH W UŻYCIU METOD ZARZĄDZANIA PIENIĘDZMI DOSTĘPNYCH NA SMARTFONIE

5 ŁATWYCH W UŻYCIU METOD ZARZĄDZANIA PIENIĘDZMI DOSTĘPNYCH NA SMARTFONIE

Nowoczesne smartfony to coś więcej niż tylko narzędzia komunikacji. Mogą one pomóc nam uporządkować wszystkie aspekty naszego życia, w tym również nasze finanse. To tylko niektóre z tych sposobów, jak Twój smartfon świetnie zarządza pieniędzmi.

Monitoruj swoje konto bankowe.

Większość dużych banków ma darmowe aplikacje, które umożliwiają monitorowanie i zarządzanie kontami bezpośrednio z telefonu. Korzystaj z tych aplikacji, aby płacić rachunki, przelewać pieniądze między kontami i sprawdzać saldo, gdy jesteś w ruchu. To świetny sposób, aby upewnić się, że nie przekroczyłeś swojego konta lub nie przegapiłeś płatności.

Wysyłaj i odbieraj pieniądze.

Wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy nigdy nie było prostsze dzięki inteligentnym aplikacjom do przelewów finansowych, takim jak PayPal i Cash App. Te darmowe aplikacje umożliwiają wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy od przyjaciół lub kontaktów zawodowych. W przeciwieństwie do aplikacji bankowych, nie musisz nawet znać danych konta odbiorcy płatności, aby dokonać transakcji. Zamiast tego, aplikacje te identyfikują członków za pomocą ich adresów e-mail, co pomaga zachować prywatność. Mają również środki ochrony przed oszustwami, więc jeśli aukcja internetowa okaże się oszustwem, nie zostaniesz pozostawiony samemu sobie.

Płać za zakupy w sklepie.

Wszyscy doświadczyliśmy zakłopotania zostawiając nasze portfele w domu lub będąc złapanym bez gotówki, której potrzebujemy, aby kupić nasze podstawowe produkty. Nowoczesne smartfony kładą kres czerwonym twarzom, wystarczy stuknąć telefon w sklepową maszynę płatniczą, aby dokonać zakupu za pomocą Android Pay lub Apple Pay. Urządzenia płatnicze czytają chipy, wbudowane w najnowsze modele telefonów, tak samo jak karty kredytowe podczas płatności bezstykowych. Android Pay jest również kompatybilny z wieloma dużymi programami lojalnościowymi, więc pomaga zaoszczędzić trochę pieniędzy, kiedy je wydasz.

Oszczędzaj z kontem cyfrowym.

Prawidłowe zarządzanie pieniędzmi to jednak nie tylko wydatki. Zmień swoje nawyki oszczędnościowe z kontami cyfrowymi u dostawców usług internetowych, aby zmodernizować sektor bankowy poprzez zwrócenie się do nowej generacji oszczędzających.

Często ci operatorzy telefonii komórkowej mają sprytne funkcje zaprojektowane, aby zmaksymalizować oszczędności. Na przykład, GoBank pomaga w budowaniu budżetu i tworzeniu „skarbca”, aby szybciej osiągnąć cele oszczędnościowe. Jego funkcja Fortune Teller pomaga zdecydować, czy należy kupić coś, co kochasz teraz lub poczekać. Podobna funkcja Safe-to-Spend jest jedną z największych zalet. Ten cyfrowy bank również sprawia, że ustawienie celu oszczędności jest łatwe. Powinieneś dotrzeć do niego szybciej, ponieważ nie pobiera opłat.

Doładuj swoje oszczędności.

Potrzebujesz trochę dodatkowej pomocy, aby rozpocząć swój nawyk oszczędzania? Wtedy aplikacja taka jak Qapital może być dla Ciebie. Zamiast czekać, aż zdeponujesz pieniądze, Qapital dokonuje wyborów w sposób, który nie zostawi cię na smyczy. Podczas gdy te konta automatyzują Twoje oszczędności, możesz być zaangażowany poprzez sprawdzanie sald za pomocą smartfonów w dowolnym momencie.

Qapital przekazuje niewielkie kwoty z konta czekowego na konto oszczędnościowe, zgodnie z ustalonymi przez Ciebie zasadami. Wystarczy wybrać, czy chcesz dokonywać dziennych czy tygodniowych wpłat i ile chcesz zaoszczędzić za każdym razem, a następnie pozwól aplikacji zrobić resztę. Albo dlaczego nie być kreatywnym? Qapital łączy się również z innymi kontami online, takimi jak fitness tracker i karta kredytowa, pozwalając Ci na oszczędzanie depozytów za każdym razem, gdy trafisz w kamienie milowe zdrowia lub spłacasz dług.

Dzięki odpowiednim aplikacjom na nowoczesnym smartfonie nie ma usprawiedliwienia dla niepowodzeń finansowych. Z najnowszym smartfonem w kieszeni, zarządzanie pieniędzmi nigdy nie było prostsze.

Podobne artykuły