Popularne

Artykuł

Gry

10 najlepszych starych gier Retro, w które musisz grać

10 najlepszych starych gier Retro, w które musisz grać

Mówią, że wino smakuje lepiej z wiekiem. W tym roku mają być wydane Fallout 76, Red Dead Redemption 2, Kingdom Hearts 3 i Far Cry 5 i większość z nas nie może się tego doczekać. Oczywiście te gry wyglądają błyskotliwie i nowatorsko, ale co jeśli mielibyśmy ci powiedzieć, abyś spróbował starych gier retro zamiast nich? To prawda, powiedzieliśmy to. Większość tych starych gier retro ma grafikę porównywalną z grafiką Minecraftów, ale nie daj się powstrzymać.

Przełomowe w swoim czasie, te stare gry retro utorowały drogę dla wielu atrakcji, które widzimy dzisiaj. Jeśli jesteś kimś, kto nie grał w starszą grę po prostu dlatego, że grafika była nieatrakcyjna, to straciłeś na tym sporo. Oto wybór kilku powodów, dla których gry retro nadal trzymają się dobrze i które przetrwały próbę czasu.

Lista starych gier Retro do zagrania

Poniżej przedstawiamy kilka starych gier Retro w które chciałbyś zagrać w swoim życiu.

  1. Xcom (PC)

Wciąż jest to jedna z najlepszych strategii starych gier retro, ta stara gra PC zainspirowała do stworzenia serii Fallout.

Podobnie jak remake 2012, Xcom jest grą turową skoncentrowaną na obronie Ziemi przed inwazją Obcych. Gracze muszą pracować z grupą X-COM i wybierać skuteczne strategie, aby wygrać. Oznacza to efektywne pozycjonowanie baz i badania technologii. Gracz musi również kierować X-COM-em rozmieszczonymi żołnierzami w taktycznych potyczkach przeciwko Obcym.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, X-COM wykonuje fantastyczną pracę. Poczujesz ogromną wagę odpowiedzialności, ponieważ jedna błędna decyzja może prowadzić do drastycznych konsekwencji. Unikalne arcydzieło, ta gra będzie frustrująca i utrzyma cię zaangażowanym przez cały czas. Walka o uratowanie świata jest prawdziwa i nigdy nie staje się przedawniona.

  1. Half Life (PC, PS2, Linux, OS X)

Jedna z najbardziej przełomowych gier z lat 90-tych, Half Life ma wpływ na gry FPS. Z porywającą fabułą i niesamowitą rozgrywką, jest to gra, która z pewnością pozostanie z Tobą na długi czas.

W grze grasz w Gordona Freemana, fizyka akademickiego pracującego w ośrodku badawczym Black Mesa. Historia zaczyna się od nieudanego eksperymentu, który wyzwala w rezultacie rój zabójczych kosmitów. Gordon zaczyna więc długą podróż, w czasie której ma do czynienia z kosmitami, wrogimi żołnierzami i wieloma innymi. Valve wypełnił również grę wciągającymi drobiazgami, które przykuwają uwagę wśród wszystkich walk.

Płynna narracja tej gry sprawia, że czuje się, że są one częścią całej historii. To właśnie to odróżnia Half Life od innych starych gier retro FPS swoich czasów i czyni ją prawdziwie przełomową.

  1. Theme Hospital (PC, PlayStation)

Jeśli planowanie z wyprzedzeniem i zarządzanie są czymś w twoim klimacie, to jest to gra dla ciebie. Przy pomocy prostego, przyjemnego dla oka interfejsu, ta gra ma za zadanie stworzenie szpitala od podstaw. Gdy tylko dostaniesz lokal do tworzenia pomieszczeń i zatrudniania personelu, oczekuje się, że następnie będzie obsługiwać pacjentów. Gra wydaje się prosta na początku, ale szybko zamienia się w chaos, jak pacjenci śpieszą się a pieniądze się kurczą. Gra ewoluuje w trudnościach, gdy tylko dostaniesz łatwych w obsłudze pacjentów i pieniądze. Prosta, a jednocześnie zabawna koncepcja gry sprawia, że jest wciągająca i zabawna.

  1. Sonic The Hedgehog 2 (Nintendo 3DS, Sega Genesis, IOS, Android)

Wielki rywal Nintendo Mario, Sonic the Hedgehog 2, był znaczącym ulepszeniem poprzedniego wydania. Grasz w szybko wirującego Sonica, który jest identyfikowany wraz z charakterem bocznego kopniaka. Gra oferuje poziomy zabawy, wspaniałą muzykę, fajne ruchy postaci i mnóstwo wrogów do pokonania. Możesz również grać w trybie dwuosobowym, ponieważ ma możliwość dzielenia ekranu w trybie dwuosobowym. Chociaż gra jest 2-D i ma ponad 25 lat, to jakoś nie czuje się w ten sposób i nadal jest mnóstwo zabawy.

  1. Dialblo II (PC, Mac)

Ta oparta na technologii kliknięć gra RPG oferuje bardzo dobrą animację pikseli i wysoką intensywność mechaniki w grze. Zaczynając od wybranego bohatera, masz za zadanie udać się do piekła (dosłownie) i zabić władcę demonów. Będziesz walczył z potworami u boku stworów, zbierał gadżety i wykonywał zadania. Gra ma również wspaniałe efekty dźwiękowe i graficzne jak na swój czas i sprawia wrażenie bardzo intuicyjnej. Jej wyjątkowość i wielki rozwój sprawiają, że jest to jedno z pierwszych arcydzieł Blizzarda.

  1. System Shock 2 (PC, Linux, OS X)

Jest to jeden z najbardziej niepokojących horrorów w starych grach retro wszech czasów, System Shock 2 jest gratką dla każdego, kto szuka prawdziwego creep-fest. Na początek grasz jako nieszczęśliwa dusza, która jest na pokładzie opustoszałego statku kosmicznego. Gra szybko zamienia się w klaustrofobiczny horror z ciemnym światłem i ciasnymi zakamarkami. Dodaj do tego obce i ludzkie hybrydy i morderczą AI, a otrzymasz fantastyczną grę, która na nowo zdefiniowała gatunek horroru.

Ta gra była bezpośrednią (lub pośrednią) inspiracją dla wielu znanych tytułów, które znamy i kochamy dzisiaj. Należą do nich seria BioShock, seria DeadSpace i wiele innych. Rozgrywka jest jedyna w swoim rodzaju, wypełniając Cię samotnością i przerażeniem, które nie ma sobie równych w niczym innym. Poważnie, wypróbuj tę z nich. Nie będziesz tego żałował.

  1. Donkey Kong (PC, Nintendo DS, Nintendo Gameboy)

Kolejną grą zręcznościową na naszej liście jest gra Donkey Kong, która zainspirowała powstanie kultowej gry Nintendo Super Mario. Fabuła tej gry jest tak prosta, jak to możliwe. Jako Mario, trzeba uratować swoją dziewczynę, Pauline, od szponów złego goryla Donkey Kong.

Hit w arkadach gier lat 80-tych, ta gra logiczna jest zabawna i przyjemna w grze dla wszystkich grup wiekowych. Wiadomo, że nie jest łatwo o wskazówki, gra jest wyzwaniem i wymaga efektywnego wykorzystania strategii i czasu.

W przeciwieństwie do wielu innych starych gier zręcznościowych retro, Donkey Kong pozwala również zapisać swoje postępy podczas odkrywania każdego świata. Sterowanie jest świetne, a w Donkeykongu znajdują się ciekawe sceny filmowe pomiędzy poszczególnymi etapami. Grafika może być trochę niechlujna według dzisiejszych standardów, ale hej, rozrywka równoważy takie rzeczy.

  1. Age OF Empires II (PC, PS 2, Mac)

Jeśli jesteś kimś, kto lubi działanie i strategię, Age of Empires 2 jest klasykiem, na który czekałeś. Grafika jest świetna na tamten czas, ale możesz zdecydować się na edycję HD, jeśli wolisz trochę uaktualnienia. Gra jest od razu znana każdemu, kto kiedykolwiek grał w strategię czasu rzeczywistego. Jak każda gra z serii Age Of, gra jest szybka i testuje strategiczne umiejętności gracza. Aby odblokować modernizacje dla żołnierzy, budynków i broni, trzeba przejść przez kolejne epoki. Zarządzanie zasobami szybko staje się dość trudne, gdy sąsiednie kolonie zaczynają atakować. Gra oferuje osiemnaście narodów, każdy z unikalnymi jednostkami, technologiami i bonusami. Frankowie mogą budować zamki po niskim koszcie, Mongołowie mają wspaniałych łuczników, a Teutony są wytrzymałymi obrońcami. Gra zawiera również losowo generowane mapy, które mogą być korzystne w zależności od Twojej strategii. AOE II ma również unikalne warunki zwycięstwa, od pokojowego budowania cudów architektonicznych po agresywną walkę o zwycięstwo.

Dzięki różnorodności czynników i różnych dostępnych trybów zwycięstwa, ta gra jest bestią samą w sobie. Będziesz miał niesamowitą dawkę z tą jedną i przykleisz się do ekranu jak nigdy dotąd.

  1. Street Fighter II: World Warrior (PC, PlayStation 4,XBox One)

Wśród najbardziej uwielbianych gier retro wszech czasów, Street Fighter II jest to gra, która zdefiniowała wiele dziecięcych lat. Jeśli chcesz wypróbować klasyczną grę walki z bardzo widocznym stylu arcade, jest to dla Ciebie. Gra to coś więcej niż tylko walka i zabawne ruchy. Chodzi o to, aby nauczyć swoich towarzyszy, jak zrobić doskonały ruchu. Lub odblokowywanie nowych postaci i uczenie się ich specjalnych ruchów. A może po prostu kopiąc w tyłek znajomego. Gra oferuje również tryb kampanii, w którym stajesz twarzą w twarz z każdym wojownikiem i grasz w mini-gry w międzyczasie. Pomimo dostępności opcji dla jednego gracza, gra jest bardziej zabawna, gdy grasz z przyjacielem. Zaproś więc kogoś na drugą stronę, zdobądź przekąski i napoje, a następnie zacznij powalać w kilka ruchów. To będzie eksplozja, obiecujemy.

  1. Out Run (Sega Genesis, Symulator Online)

Przed wyścigami Need For Speed, Burnout i innymi seriami wyścigowymi pojawiło się Out Run. Ta gra była pierwszą w swoim rodzaju i była inspiracją dla prawie każdej gry samochodowej. Zaprojektowana pierwotnie jako gra zręcznościowa Sega, możesz teraz grać w nią online za pomocą symulatora. W grze, można jeździć drogim samochodem z piękną dziewczyną obok siebie i próbować wygrać wyścigi. Istnieje w sumie 15 etapów, w których możesz wziąć udział. W przeciwieństwie do większości gier wyścigowych Out Run gwarantuje piękne sceny z jazdy. W połączeniu z prostymi elementami sterującymi i legendarną ścieżką dźwiękową, ta gra jest koniecznością wypróbowania.

Gra jest dość krótka, ale jest to rodzaj niesprawiedliwego osądu, biorąc pod uwagę rzeczywisty cel, dla którego została zaprojektowana. Out Run nie jest grą, w której ścigasz się w samochodzie i wspinasz w szeregi podziemnej sceny wyścigów. Chodzi o doskonalenie swoich umiejętności i pokonywanie najlepszych czasów. To gra, w której dobrze się bawisz i zapominasz o wszystkim innym na świecie. I to jest jej piękno.

Podsumowując

Istnieją inne stare retro Gry również dostępne na rynku, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby w zakresie gier, ale wyżej wymienione są naprawdę Top wśród gier retro i osobiście polecane przez wielu graczy. Zagraj w wszystkie powyższe gry i spełnić swoje marzenia gry.

Podobne artykuły