Popularne

Artykuł

Sprzęt

Apple iPhone 14 Pro – 10 najlepszych funkcji

Apple iPhone 14 Pro – 10 najlepszych funkcji

Apple iPhone 14 Pro był w ostatnim czasie jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów na rynku. Amerykański producent wdrożył w tym przypadku dziesiątki istotnych udogodnień oraz praktycznych funkcjonalności, które ułatwiają użytkowanie urządzenia i sprawiają, że jest to zdecydowanie przyjemniejsze. Jeżeli chcesz poznać 10 najlepszych funkcji iPhone 14 Pro – koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł! Miłej lektury.

Najlepsze funkcje iPhone 14 Pro – TOP 10

Spośród najlepszych funkcjonalności iPhone 14 Pro możemy wymienić m.in.:

 1. Ekran OLED Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala – zapewnia wyświetlanie obrazów w ponadprzeciętnie wysokiej jakości, wpływając również pozytywnie na komfort użytkowania urządzenia.
 2. Ceramiczne osłony przednie i tylne – gwarantują ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwiększając dodatkowo wytrzymałość iPhone 14 Pro.
 3. Procesor A16 Bionic z Neural Engine – zapewnia szybkość działania i płynność obsługi urządzenia (w tym pracę z najbardziej zaawansowanymi programami graficznymi, np. Adobe Photoshop lub Lightroom).
 4. System podwójnych aparatów fotograficznych z trybem nocnym – umożliwia robienie zdjęć w słabym oświetleniu, maksymalizując jakość nocnych fotografii.
 5. Tryb portretowy z zaawansowanym rozmyciem tła i kontrolą głębi – umożliwia robienie zdjęć w stylu portretowym z efektem rozmycia tła i kontrolą głębi ostrości.
 6. Nagrywanie wideo HDR Dolby Vision 4K z prędkością 60 kl./s – umożliwia nagrywanie wideo w najwyższej jakości, wpływając pozytywnie na komfort użytkowania.
 7. Tryb nocny w trybie standardowych oraz portretowych zdjęć – umożliwia robienie zdjęć w słabym oświetleniu i zwiększa jakość fotografii w nocy.
 8. Face ID dla bezpiecznego uwierzytelniania i Apple Pay – zapewnia bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz umożliwia płatności mobilne.
 9. iOS 16 z widgetami na ekranie głównym i biblioteką aplikacji – gwarantuje łatwy dostęp do aplikacji oraz umożliwia łatwą personalizację ekranu głównego.
 10. Łączność 5G – zapewnia szybki transfer danych i wysoką jakość połączeń w sieci komórkowej.

Warto również wspomnieć o funkcji Always-On Display, która jest dostępna wyłącznie w telefonie iPhone 14 Pro. Dzięki temu urządzenie wyświetla treści na wygaszonym ekranie. Ponadto najnowsze telefony Apple, dostępne pod linkiem: https://lantre.pl/iphone.html dysponują funkcją wykrywania wypadków samochodowych. Jeżeli będziesz miał stłuczkę, telefon samodzielnie wyśle informację z lokalizacją do wskazanych kontaktów i zadzwoni pod numer alarmowy.

Dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym w telefonach iPhone 14 jest usprawniony moduł eSIM. Pozwala on dodać kilka planów taryfowych.

Zapamiętaj!

Połączenia SOS bazujące na informacjach satelitarnych (w razie wypadku) są obecnie aktywne wyłącznie w Kanadzie oraz USA. Według najnowszych danych, w niedalekiej przyszłości flagowe smartfony Apple będą miały aktywną tę funkcję również w Europie.

Apple iPhone 14 Pro – ciekawostki na temat najnowszych funkcjonalności

Spośród ciekawostek na temat najnowszych funkcjonalności warto wyróżnić dodatkowo:

 • nowy modem 5G wydłużający czas pracę na baterii – nawet o kilkanaście procent w stosunku do poprzednich modeli;
 • szeroka przysłona w aparcie głównym – umożliwiająca wykonywanie najwyższej jakości fotografii w niesprzyjających warunkach atmosferycznych;
 • Istotna w przypadku iPhone 14 Pro jest Dynamiczna Wyspa, wokół dwóch otworów w ekranie. Dynamic Island to zupełnie nowy element interfejsu umiejętnie dopasowany do wymagań internautów. Rozwija się i rozszerza, prezentując dodatkowe treści podczas korzystania z różnych aplikacji. Wykorzystywany jest także przy skanowaniu twarzy i apkach, które wykorzystują Face ID.

Najlepsze funkcje iPhone 14 Pro – podsumowanie

Apple iPhone 14 Pro dostępny pod linkiem https://lantre.pl/iphone/iphone-14-pro-469.html to wspaniałe urządzenie pod kątem różnorodnych zastosowań. Aparaty (w tym główny o rozdzielczości 48 Mpix) umożliwiają aż 6-krotny zoom optyczny. Częstotliwość odświeżania w tym urządzeniu to aż 120 Hz. Warto również wspomnieć o wydajności iPhone 14 Pro – w teście wydajności Geekbench 5, sprzęt w wersji Pro Max osiągnął aż 5399 punktów (co stawia go na pozycji lidera w zakresie dostępnych flagowców).

Wpis gościnny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *