Popularne

Artykuł

Sprzęt

Wymiana wyświetlacza w iPhone – kiedy wymienić?

Wymiana wyświetlacza w iPhone – kiedy wymienić?

Regularnie dochodzi do nieprzyjemnych incydentów, w wyniku którego uszkodzony zostaje wyświetlacz iPhone. Na szczęście nie oznacza to jednak, że konieczny jest zakup nowego sprzętu. Wiele serwisów oferuje usługi z zakresu wymiany ekranu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym znajdują się informacje na temat tego, kiedy należy dokonać wymiany.

Kiedy wymiana wyświetlacza w iPhone okaże się konieczna?

Na wymianę wyświetlacza w iPhone należy zdecydować się wtedy, gdy na ekranie widoczne są paski, zniekształcenia obrazu lub ślady wylania. W takich przypadkach dość częstym zjawiskiem jest niedziałający dotyk, w konsekwencji dalsze użytkowanie smartfonu nie jest możliwe. W znacznym stopniu utrudnia nam to codzienne użytkowanie sprzętu. Jeśli zauważymy takie objawy, wówczas jest to jednoznaczny sygnał, że należy udać się do serwisu. Klient do wyboru ma zarówno wyświetlacze oryginalne, jak i zamienniki- na te drugie udzielana jest długa gwarancja. Dodatkowo sprzęt analizowany jest pod kątem innych uszkodzeń, do których mogło dojść w wyniku upadku lub zgniecenia iPhone-a.

W jaki sposób rozpoznać uszkodzony wyświetlacz iPhone?

Wymiana wyświetlacza iPhone jest konieczna, jeżeli na ekranie występują różnego koloru paski, w konsekwencji nie jesteśmy w stanie dostrzec całego obrazu. Kolejnym czynnikiem, który upewni nas w przekonaniu, że wizyta u specjalistów jest konieczna, to przebarwienia, plamki i inne defekty lub niesprawna warstwa dotykowa- w tym ostatnim przypadku urządzenie nie reaguje na dotyk. Dość powszechne jest również migotanie.

Czy wymiana pękniętej szybki jest wystarczająca do naprawy uszkodzonego wyświetlacza?

Uszkodzenie szybki można rozpoznać po charakterystycznych pajęczakach pojawiających się na ekranie. Niekiedy dochodzi również do odklejania się wyświetlacza. Z reguły dotyk i pozostałe komponenty działają jednak w sposób prawidłowy. Jeśli występują jednak charakterystyczne cechy wypisane w poprzednim akapicie, wówczas wymiana szybki nie będzie wystarczająca. Co prawda pozbędziemy się nieestetycznych pęknięć, jednakże defekty LCD nadal będą widoczne.

Jak uniknąć wymiany wyświetlacza w przyszłości?

Uszkodzony wyświetlacz to jedna z najczęściej występujących usterek we współczesnych smartfonach. Aby w przyszłości uniknąć tego typu incydentów, kluczowe jest wykorzystanie szkła hartowanego i folii ochronnej. Oba te elementy uchronią urządzenie przed zarysowaniami i pęknięciami. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie etui ochronnego- maksymalizuje on bezpieczeństwo naszego telefonu.

Naprawa wysyłkowa – sposób na komfortową wymianę wyświetlacza?

Coraz większą popularnością cieszy się naprawa wysyłkowa. Jest to sposób na wymianę wyświetlacza bez wychodzenia ze swojej posiadłości. W tym celu wykorzystywane są paczkomaty- po dokonaniu niezbędnych czynności urządzenie odsyłane jest do właściciela. W zdecydowanej większości przypadków łączny czas usługi wynosi około pięciu dni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *