Popularne

Artykuł

Finanse

Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?

Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty przekraczające 20 000 złotych, ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jakie urządzenia elektroniczne tego rodzaju są dostępne i które firmy powinny wybrać mobilne kasy fiskalne. Poznaj funkcjonalność i liczne zastosowania takiego sprzętu.

Jak działa mobilna kasa fiskalna?

Podstawową zaletą mobilnej kasy fiskalnej jest jej niewielki rozmiar oraz brak konieczności stałego podłączenia do energii elektrycznej. Mobilna kasa fiskalna musi mieć natomiast połączenie z Internetem, właśnie dlatego tego rodzaju kasy fiskalne nazywane są również kasami fiskalnymi online.

Innowacyjne działanie mobilnej kasy fiskalnej jest naprawdę proste. To urządzenie, które drukuje e-paragony i automatycznie zapisuje ich kopie. Dzięki temu każda transakcja odnotowywana jest w systemie, co później ma znaczenie dla łatwiejszych rozliczeń, na przykład z Urzędem Skarbowym.

Dla jakich firm mobilna kasa fiskalna?

Trzeba przyznać, że to właśnie mobilne kasy fiskalne cieszą się dzisiaj największą popularnością. Wszystko dlatego, że są wygodne w użytkowaniu i to bez względu na lokalizację. Są na tyle niewielkim urządzeniem, że z powodzeniem taką kasę fiskalną można schować do kieszeni plecaka czy torby. Dzięki temu najlepiej sprawdzają się w przypadku biznesu, który dla sprawnego funkcjonowania wymaga stałego przemieszczania się pracowników. To doskonałe rozwiązanie dla dostawców pizzy czy wszystkich zawodowców, którzy oferują mobilne usługi z dostawą do klienta czy wykonywane pod wskazanym adresem. Wymienić można między innymi mobilnego mechanika samochodowego, kosmetyczkę czy stylistę fryzur. Warto dodać, że w obliczu coraz większej konkurencji, ale też coraz większych wymagań potencjalnych klientów firmy, które jeszcze do niedawna działały tylko stacjonarnie, dzisiaj oferują oni swoje produkty czy usługi bez względu na lokalizację.

Przenośna kasa fiskalna — na co trzeba uważać?

Jako właściciel firmy nie oszczędzaj na tego rodzaju urządzeniu. Fakt, że przenośne kasy fiskalne można nabyć już za kilkaset złotych, jednak bardzo często taki sprzęt jest wtedy wątpliwej jakości. Weź pod uwagę, że prowadząc własny biznes, nie możesz pozwolić sobie na awarię kasy fiskalnej, a korzystając z tych najtańszych modeli, niestety właśnie tym ryzykujesz.

Na co zwracać uwagę wybierając mobilne kasy fiskalne? Znaczenie ma przede wszystkim niezawodność i wieloletnia żywotność urządzenia. Uwzględniając specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej, warto wybrać model kasy fiskalnej, który jest w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia czy niesprzyjające warunki, chociażby te pogodowe, jeśli kasa fiskalna wykorzystywana jest na zewnątrz. Dobrze jest nabywać kasy fiskalne, które są objęte gwarancją, a przedsiębiorca w razie takiej potrzeby może korzystać z profesjonalnego serwisu, który będzie natychmiast reagował na ewentualne usterki takiego sprzętu.

Temat opracowany przez partnera serwisu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *