Popularne

Artykuł

Sprzęt

Sprawdzone sposoby na lepsze zdjęcia z telefonu

Sprawdzone sposoby na lepsze zdjęcia z telefonu

Podczas wyboru nowego smartfona częstym pytaniem jest: jak poprawić jakość zdjęcia na telefonie? Sprawdzone sposoby na lepsze zdjęcia z telefonu nie zawsze jednak wymagają zakupu nowego urządzenia. Często sprowadzają się do ustabilizowania naszej kieszonkowej kamery, wybrania odpowiedniego kadru i zadbania o dobre oświetlenie. Przydatne okazują się także zewnętrzne aplikacje.

Jak poprawić jakość zdjęcia na telefonie? Zamontuj dodatkowy obiektyw!

W przypadku profesjonalnych aparatów fotograficznych, na przykład lustrzanek, fotografowie przykładają dużą wagę do doboru obiektywu. Tak samo możemy zrobić jednak także w przypadku smartfonów. Dodatkowe obiektywy do telefonu komórkowego pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych efektów. Są dostępne w sklepach internetowych, marketach z elektroniką, a czasem nawet w zwykłych sklepach.

Obiektyw do smartfona często jest uniwersalny – posiada mocowanie pozwalające na montaż w dowolnym urządzeniu. Wśród dostępnych na rynku obiektywów warto wyróżnić trzy najbardziej popularne: “rybie oko”, szerokokątny, a także obiektyw do zdjęć makro.

Statyw do stabilizacji telefonu

Większość telefonów komórkowych nie posiada stabilizacji obrazu w swojej kamerze. Modele z wyższej półki mają taką funkcję, lecz daleko jej do stabilizacji znanej z profesjonalnych lustrzanek i ich zaawansowanych obiektywów. Stabilizacja kadru jest jednym z najważniejszych warunków wykonania atrakcyjnego zdjęcia. Dzięki niej aparat może wykonać nieporuszone zdjęcie. To szczególnie ważne przy gorszych warunkach oświetleniowych. Wtedy niezbędne jest dłuższe naświetlanie zdjęcia, tym samym szansa na poruszenie go znacznie wzrasta.

Dobrym wyborem jest więc zakup statywu do robienia zdjęć. Trzeba pamiętać, by miał końcówkę pozwalającą na umieszczenie w nim telefonu. Dzięki statywowi mamy pewność, że zdjęcie nie będzie poruszone nawet przy długim czasie otwarcia przysłony (długie naświetlanie). Stabilizacja to najlepszy sposób na to, jak poprawić jakość zdjęcia na telefonie.

Jeżeli nie posiadamy statywu, możemy „wykonać go” samemu. W takiej sytuacji można złapać telefon obiema rękami, a łokcie oprzeć na solidnej podstawie – murku, oparciu ławki lub na samochodzie. Stworzony w ten sposób „statyw” może nie jest aż tak stabilny, jak dedykowane akcesoria ze sklepu fotograficznego, z pewnością może uratować jednak niejedno zdjęcie przed rozmazaniem.

Blenda odbijająca światło

Jednym z najtańszych sposobów na to, jak poprawić jakość zdjęcia na telefonie jest zakup blendy. To przedmiot, zwykle okrągły, który z jednej strony jest pokryty materiałem odbijającym światło. Dzięki blendzie możemy niemal dowolnie operować światłem, odbijając je w różnych kierunkach. Blenda pozwala na doświetlenie miejsc, które dotąd były w cieniu. Dobre oświetlenie fotografowanego obiektu jest kluczowe dla uzyskania przyzwoitych efektów. Szczególnie, gdy wykonujemy zdjęcie telefonem.

Aby poznać więcej skutecznych metod poprawy jakości zdjęć z telefonu, zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://mobileclick.pl/jak-podniesc-jakosc-zdjec-z-telefonu-5-niezawodnych-sposobow/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *