Popularne

Artykuł

Sprzęt

Czym są mobilne stacje zasilania do dronów?

Czym są mobilne stacje zasilania do dronów?

Zakup drona jest zaledwie początkiem inwestycji związanych z użytkowaniem tego typu urządzenia. Producenci dronów od lat mierzą się bowiem z licznymi problemami, dotyczącymi m.in długości czasu lotu. Ograniczona pojemność baterii sprawia, że nie zawsze da się wykorzystać ich pełen potencjał. Na ratunek przychodzą jednak przenośne stacje zasilania. Czym są i dlaczego warto się na taką inwestycję pokusić?

Wygodny sposób ładowania drona

Z możliwości, jakie oferują drony korzystają nie tylko osoby indywidualne, ale również wielkie korporacje, służby i nie tylko. Mowa tutaj przede wszystkim o tworzeniu zaawansowanych materiałów wideo, monitoringu, bezpieczeństwie publicznym czy nawet akcjach poszukiwawczych oraz działaniach związanych z rolnictwem. Niestety, pojemność akumulatorów każdego drona jest ograniczona, ale czas lotu w powietrzu można wydłużyć na kilka sposobów. Najskuteczniejsze są przenośne stacje zasilania, które pozwalają błyskawicznie naładować wszelkie urządzenia użytku domowego, a w tym m.in. drony, komputery oraz smartfony.

Przykładowo, stacja zasilania Ecoflow (https://flystore.pl/pl/c/EcoFlow/794) to technologia, która gwarantuje bezpieczeństwo i intuicyjną obsługę. Urządzenie jest ciche i w zasadzie niemal od razu gotowe do użytku. W dużym uproszczeniu jest to zatem coś w rodzaju bardzo pojemnego powerbanku. W rezultacie, stacji zasilania można używać praktycznie wszędzie, zapewniając dronowi dodatkową moc.

Gwarancja wytrzymałości i bezpieczeństwa

Stacja zasilania Ecoflow to przede wszystkim gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa. Mowa tutaj przede wszystkim o zabezpieczeniach przed zbyt wysokim oraz niskim napięciem, a także przed przeciążeniem czy zbyt wysoką temperaturą. Zastosowana w urządzeniu technologia skutecznie chroni zarówno stację, jak i podłączone do niej urządzenie.

W przypadku stacji zasilania Ecoflow możemy sterować urządzeniem zdalnie za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na bieżąco monitorować poziom naładowania oraz wszystkie najważniejsze parametry takie jak moc wejściowa, moc wyjściowa, czas pozostały do rozładowania. Sposób użycia jest jednak banalnie prosty — wystarczy naładować stację i można podpiąć do niej wybrane urządzenie.

Stacje możemy podładować na kilka sposobów:

  • ze standardowego gniazdku (230 V), które znajduje się w kążdym domu
  • z panelu słonecznego
  • z gniazdka zapalniczki samochodwej (np. W trakcie jazdy)

Stacja zasilania ekologicznym rozwiązaniem

W przeciwieństwie do tradycyjnych generatorów, nowoczesne stacje zasilania pracują cicho i nie emitują szkodliwych dla zdrowia spalin oraz zanieczyszczeń. Co więcej, do jej włączenia wystarczy jedno kliknięcie przycisku. W rezultacie, jeśli poziom naładowania baterii drona zacznie spadać — wystarczy go podłączyć, by za chwilę móc znowu z niego korzystać. Dodatkowym plusem jest tutajogromna mobilność — stację zasilania możemy ze sobą wziąć praktycznie wszędzie. Robi tutaj wrażenie także liczba zastosowań — stacją zasilania naładujemy nie tylko drona, ale również wszystkieinne urządzenia elektryczne, a nawet pojazdy.

Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem podczas wakacji, campingu oraz wszelkich niespodziewanych sytuacji, jak np. awaria sprzętu. Dzięki temu czas korzystania z drona znacząco się wydłuży, co pozwoli lepiej i skuteczniej realizować założone projekty.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *