Zakup drona jest zaledwie początkiem inwestycji związanych z użytkowaniem tego typu urządzenia. Producenci dronów od lat mierzą się bowiem z licznymi problemami, dotyczącymi m.in długości czasu lotu. Ograniczona pojemność baterii sprawia, że nie zawsze da się wykorzystać ich pełen potencjał. Na ratunek przychodzą jednak przenośne stacje zasilania. Czym są i dlaczego warto się na taką inwestycję pokusić?
Spis treści
Wygodny sposób ładowania drona
Z możliwości, jakie oferują drony korzystają nie tylko osoby indywidualne, ale również wielkie korporacje, służby i nie tylko. Mowa tutaj przede wszystkim o tworzeniu zaawansowanych materiałów wideo, monitoringu, bezpieczeństwie publicznym czy nawet akcjach poszukiwawczych oraz działaniach związanych z rolnictwem. Niestety, pojemność akumulatorów każdego drona jest ograniczona, ale czas lotu w powietrzu można wydłużyć na kilka sposobów. Najskuteczniejsze są przenośne stacje zasilania, które pozwalają błyskawicznie naładować wszelkie urządzenia użytku domowego, a w tym m.in. drony, komputery oraz smartfony.
Przykładowo, stacja zasilania Ecoflow (https://flystore.pl/pl/c/EcoFlow/794) to technologia, która gwarantuje bezpieczeństwo i intuicyjną obsługę. Urządzenie jest ciche i w zasadzie niemal od razu gotowe do użytku. W dużym uproszczeniu jest to zatem coś w rodzaju bardzo pojemnego powerbanku. W rezultacie, stacji zasilania można używać praktycznie wszędzie, zapewniając dronowi dodatkową moc.
Gwarancja wytrzymałości i bezpieczeństwa
Stacja zasilania Ecoflow to przede wszystkim gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa. Mowa tutaj przede wszystkim o zabezpieczeniach przed zbyt wysokim oraz niskim napięciem, a także przed przeciążeniem czy zbyt wysoką temperaturą. Zastosowana w urządzeniu technologia skutecznie chroni zarówno stację, jak i podłączone do niej urządzenie.
W przypadku stacji zasilania Ecoflow możemy sterować urządzeniem zdalnie za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na bieżąco monitorować poziom naładowania oraz wszystkie najważniejsze parametry takie jak moc wejściowa, moc wyjściowa, czas pozostały do rozładowania. Sposób użycia jest jednak banalnie prosty — wystarczy naładować stację i można podpiąć do niej wybrane urządzenie.
Stacje możemy podładować na kilka sposobów:
- ze standardowego gniazdku (230 V), które znajduje się w kążdym domu
- z panelu słonecznego
- z gniazdka zapalniczki samochodwej (np. W trakcie jazdy)
Stacja zasilania ekologicznym rozwiązaniem
W przeciwieństwie do tradycyjnych generatorów, nowoczesne stacje zasilania pracują cicho i nie emitują szkodliwych dla zdrowia spalin oraz zanieczyszczeń. Co więcej, do jej włączenia wystarczy jedno kliknięcie przycisku. W rezultacie, jeśli poziom naładowania baterii drona zacznie spadać — wystarczy go podłączyć, by za chwilę móc znowu z niego korzystać. Dodatkowym plusem jest tutajogromna mobilność — stację zasilania możemy ze sobą wziąć praktycznie wszędzie. Robi tutaj wrażenie także liczba zastosowań — stacją zasilania naładujemy nie tylko drona, ale również wszystkieinne urządzenia elektryczne, a nawet pojazdy.
Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem podczas wakacji, campingu oraz wszelkich niespodziewanych sytuacji, jak np. awaria sprzętu. Dzięki temu czas korzystania z drona znacząco się wydłuży, co pozwoli lepiej i skuteczniej realizować założone projekty.
Podobne artykuły
Today's pick
Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów w sklepie internetowym
Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów w sklepie internetowym jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania obsługą każdego klienta. Istnieje wiele rozwiązań, które…
Jak automatyzacja procesów biznesowych zapewnia lepszą pozycję na rynku?
Automatyzacja procesów biznesowych to jeden z kamieni milowych w zakresie usprawniania działalności każdego przedsiębiorstwa, które przynajmniej w małym stopniu bazują…
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość technologii i biznesu
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość to temat, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie technologii i biznesu. Wprowadzenie…
Technologia i zakłady bukmacherskie – być albo nie być dla polskich bukmacherów?
Dane przedstawiane przez Ministerstwo Finansów ukazują znaczny wzrost popularności rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Konkurencja stale rośnie, a bukmacherzy prześcigają…
Wykorzystanie dronów w biznesie – od fotografii po logistykę
Rozwój technologii dronów w ostatnich latach otworzył nowe możliwości dla przedsiębiorców i firm. Drony, znane też jako bezzałogowe statki powietrzne…
Jak skutecznie odzyskać VAT z zagranicy? Sprawdź, czy to się opłaca!
Odzyskiwanie VAT z zagranicy może wydawać się skomplikowane, ale z odpowiednią wiedzą można znacznie ułatwić ten proces. Wiele firm i…
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość technologii i biznesu
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość to temat, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie technologii i biznesu. Wprowadzenie…
Blockchain poza kryptowalutami – gdzie jest stosowany?
Choć technologia blockchain jest najbardziej znana ze swojego związku z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, jej potencjał wykracza znacznie poza ten…
Technologia i zakłady bukmacherskie – być albo nie być dla polskich bukmacherów?
Dane przedstawiane przez Ministerstwo Finansów ukazują znaczny wzrost popularności rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Konkurencja stale rośnie, a bukmacherzy prześcigają…
Na czym polega wynajem długoterminowy auta?
Wynajem długoterminowy samochodu stał się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort, bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad kosztami…