Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Materace w Płocku – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Materace w Płocku – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?
Materace w Płocku - jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Kupując nowy materac warto wybierać świadomie – poznajmy najpierw rodzaje materacy, ich wypełnienia i funkcje. Dzięki temu, będziecie mogli wybrać dla siebie doskonałą propozycję, która nie tylko ułatwi wam zasypianie, ale i zapewni komfortowy wypoczynek o każdej porze.

Materace w Płocku – jak dobrać twardość?

Jeśli wybierzecie się na zakupy materaca, bardzo szybko zauważycie, że na każdym z modeli widoczne są charakterystyczne oznaczenia, mianowicie H1, H2, H3 oraz H4. To nomenklatura, której używają producenci w branży materacy od oznaczania twardości materaca. Wyjaśnijmy je.

Twardość materaca H1 oznacza materac miękki, przeznaczony dla osób do 60 kg. Warto wiedzieć, że materace te są bardzo miękkie i głównie sprawdzają się w przypadku małych dzieci. Sprawdzą się także dla osób o wyjątkowo niewielkiej, drobnej posturze ciała. Twardość H2 przeznaczona jest dla osób od 50 do 80 kg. Taką twardość najchętniej wybierają kobiety. Oznaczenie H3 przypisane jest do twardości średnio twardej, czyli dla osób od 80 do 120 kg. Osoby, które ważą powyżej 100 kg powinny wybierać materac twardy, czyli oznaczenie H4.

Materace w Płocku – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?
Materace w Płocku – jak dobrać twardość?

Ważne jest, by zawsze mieć na uwadze, że wybór odpowiedniej twardości materaca to bardzo subiektywne odczucie. Wybór twardości zależy głównie od naszej wagi oraz ogólnej budowy anatomicznej ciała. Byłoby idealnie, gdybyśmy przed zakupem zawsze mogli sprawdzić w ulubionej pozycji do snu twardość materaca. Zbyt miękki materac będzie powodował zapadanie ciała wewnątrz materaca oraz deformował nasz kręgosłup w trakcie snu. Zawsze możemy wykonać prosty test, wystarczy się położyć na materacu w ulubionej pozycji oraz na plecach, by sprawdzić, czy nasze ciało odczuwa komfort w trakcie spoczynku i, czy nie mamy trudności ze wstawaniem. Więcej porad znajdziecie na zdrowykregoslup.pl.

Dobry materac w Płocku –  jak wybrać rodzaj odpowiedni dla siebie?

Aby kupić odpowiedni, dopasowany materac w Płocku, powinniśmy najpierw poznać rodzaje wypełnienia wkładów materacy dostępne na rynku. Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów należą nowoczesne materace piankowe. Znany model, materac Hilding Rumba to piankowe podłoże, które zapewnią solidne podparcie dla naszego kręgosłupa w trakcie snu.

Rumba stworzona jest z profilowanej pianki wysoko elastycznej i termo elastycznej pianki Velvet Touch. Pianki te tworzą silną, solidną podstawę, która chroni nas przed zapadaniem się i reaguje na ciepło naszego ciała, dopasowując materac do jego ułożenia.

Dostępne są także materace antybakteryjne typu Hilding Melody, które mają właściwości przeciwgrzybiczne. To doskonała propozycja dla par oraz osób z problemami kręgosłupa, m.in. po rehabilitacji lub dla seniorów.

Wśród popularnych materacy sprężynowych, zwanych także kieszeniowymi, warto wymienić materac Hilding Cha-Cha. To lekki, rolowany materac, który jest doskonałym podłożem do snu dla seniorów. Konstrukcja materaca stworzona jest ze sprężyn kieszeniowych z 7 strefami zróżnicowanej twardości. Warto wiedzieć, że w materacy Hilding Cha Cha, po obu stronach jest innowacyjna pianka Velvet Touch, która jest niezwykle sprężysta i twarda.

Godną uwagi propozycją są także materace Hilding Electro, który jest wielofunkcyjnym materacem hybrydowym, który łączy najlepsze cechy materaca sprężynowego i piankowego. Materac hybrydowy to bardzo uniwersalny produkt, który doskonale sprawdzi się dla osób cięższych, ale także lżejszych, niskich jak i wysokich. We wnętrzu znajdziemy sprężyny Multipocket z pianką hybrydową Fusion. To zestawienie materiałów sprawia, że materac jest w pełni wytrzymały, odporny na zabrudzenia i wilgoć.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *