Popularne

Artykuł

Inne

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na telefonie lub komputerze?

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na telefonie lub komputerze?

W obecnych czasach Wi-Fi stanowi nieodłączny element naszego życia, niezależnie od tego, czy chodzi o aspekty zawodowe czy prywatne. Aby połączyć się z siecią, potrzebujemy hasła dostępu, które zazwyczaj wpisujemy tylko raz, a następnie korzystamy z sieci automatycznie. Co jednak zrobić, gdy zapomnieliśmy hasła do sieci Wi-Fi, z którą zamierzamy się połączyć? W niniejszym artykule przedstawimy kilka sposobów na to, jak sprawdzić hasło do zapisanej sieci Wi-Fi na swoim telefonie lub komputerze.

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na telefonie?

Jak sprawdzić jakie mam hasło do Wi-Fi? Mobilne urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony oferują szeroką gamę możliwości sprawdzenia swojego hasła dostępu. Oto najskuteczniejsze, najłatwiejsze i najszybsze metody, prezentowane na przykładzie systemu Android oraz systemu IOS.

Jak sprawdzić zapisane hasła Wi-Fi na Androidzie?

 1. Otwórz ustawienia telefonu i przejdź do sekcji Wi-Fi.
 2. Znajdź sieć Wi-Fi, do której jesteś podłączony i kliknij w jej nazwę, aby wyświetlić szczegóły połączenia.
 3. W szczegółach połączenia powinno znajdować się pole „Hasło”. Dotknij go, aby wyświetlić hasło.

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi dla systemu iOS?

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia”, przechodząc do kategorii Wi-Fi.
 2. Znajdź aktualnie użytkowaną sieć Wi-Fi.
 3. Po prawej stronie wybranej sieci znajduje się litera „i” – kliknij w nią.
 4. Po wejściu w szczegóły połączenia, Twoim oczom powinno ukazać się pole z napisem „Hasło”.

Jak sprawdzić zapamiętane hasło do Wi-Fi w bardziej zaawansowany sposób? Jeśli powyższa metoda nie działa, ponieważ hasło zostało permanentnie ukryte, nie istnieje w pełni legalna i bezpieczna możliwość jego wyświetlenia bezpośrednio na telefonie. Możesz jednak skorzystać z programów do odzyskiwania haseł Wi-Fi na komputerze, które pozwolą Ci odczytać hasło zapisane w pliku konfiguracyjnym routera. Jednym z takich programów jest np. WirelessKeyView. Pamiętaj jednak, iż korzystanie z nich może naruszać prywatność innych użytkowników sieci Wi-Fi.

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na komputerze?

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi na laptopie czy komputerze? Metody sprawdzenia hasła do Wi-Fi na urządzeniu stacjonarnym różnią się między sobą, w zależności od posiadanego systemu czy sposobu zapisania hasła. Poniżej prezentujemy kilka z nich:

 1. Jeśli wcześniej podłączałeś komputer do sieci Wi-Fi i wybrałeś opcję „Zapamiętaj hasło”, system operacyjny powinien automatycznie połączyć Cię z siecią. W takim przypadku możesz sprawdzić zapisane hasło w ustawieniach sieci Wi-Fi. W systemie Windows 10, aby to zrobić, należy przejść do „Ustawienia” > „Sieć i Internet” > „Wi-Fi”, wybrać sieć Wi-Fi, a następnie opcję „Właściwości”. Hasło widoczne jest w polu „Zapisane hasła”.
 2. Możesz również skorzystać z oprogramowania do zarządzania hasłami, takiego jak LastPass, 1Password czy Keeper. Programy te pozwalają na efektywne oraz bezpieczne przechowywanie i zarządzanie hasłami dostępu do różnych usług, w tym właśnie do sieci Wi-Fi.
 3. Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi w Windows? W systemie Windows można użyć linii poleceń, aby wyświetlić hasło do sieci Wi-Fi, do której jesteś podłączony. W tym celu, należy otworzyć wiersz poleceń (cmd), wpisać polecenie „netsh wlan show profile”, a następnie nazwę profilu sieci, dla której chcesz wyświetlić hasło, np. „netsh wlan show profile nazwa_sieci key=clear”. W sekcji „Bezpieczeństwo” powinno pojawić się hasło.
 4. Kolejną opcją są aplikacje przeznaczone do wyświetlania haseł. Wśród najpopularniejszych możemy wyróżnić między innymi WirelessKeyView lub Wi-Fi Password Revealer. Umożliwiają one wyświetlenie zapisanych haseł do sieci Wi-Fi na komputerze.

Zmiana hasła logowania w Windows

Problemy z internetem czy włączenie polskich znaków na klawiaturze to niejedyne problemy, z jakimi borykają się użytkownicy urządzeń elektronicznych. Komplikacje przysparzać może również zmiana hasła logowania w systemie Windows. Aby to zrobić, należy najpierw przejść do ustawień konta użytkownika. Można to zrobić poprzez menu Start, wybierając opcję „Ustawienia” i następnie „Konta”. Następnie należy wybrać konto użytkownika, którego hasło chcemy zmienić i kliknąć opcję „Zmień hasło”.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *