Popularne

Artykuł

Biznes

Co to jest software house?

Co to jest software house?

Jeśli poszukujemy specjalisty, który stworzy dla nas zaawansowany system, bądź aplikację mobilną, to powinniśmy zgłosić się do software house’u. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są przedsiębiorstwa zwane software house i czym dokładnie się zajmują. Czytajcie dalej, jeśli chcecie się dowiedzieć, czy warto skorzystać z usług takiej firmy IT.

Czym jest software house?

Software house to przedsiębiorstwo, które zajmuje się w dużej mierze tworzeniem oprogramowań różnego rodzaju dla swoich klientów. Należy też wspomnieć o tym, że software house to firma, która często posiada kilka zespołów specjalistów. W takiej firmie pracują przede wszystkim:

 • project managerzy,
 • programiści,
 • analitycy,
 • graficy,
 • specjaliści od UX,
 • testerzy oprogramowań.

Z roku na rok zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi informatyczne i outsourcing IT rośnie, stąd też rosnąca popularność software house’ów.

Jakie usługi świadczy software house?

Software house pracujący w JAVA (np. ITtouch) to zespół specjalistów IT, analityków, testerów i programistów, którzy pracują w języku JAVA. Zajmują się oni różnego rodzaju usługami informatycznymi, tworzą oprogramowania na systemy Android czy iOS. Wykorzystują oni w pracy oprogramowania jak Apache Camel, Vaadin, JBoss Fuse. Głównym zadaniem takich firm jest tworzenie oprogramowań, mogą oni stworzyć:

 • systemy e-commerce,
 • portale,
 • systemy informacyjne,
 • systemy do przechowywania dokumentów,
 • programy lojalnościowe,
 • systemy zamówień,
 • aplikacje mobilne.

Zakres działania przedsiębiorstw softwarowych jest ogromny, poza tworzeniem oprogramowań na zlecenie klienta, firmy IT oferują także testy automatyczne, optymalizację systemów, outsourcing IT czy optymalizację już istniejącego kodu.

Czym software house różni się od agencji interaktywnej?

Software house’y często mylone są z agencjami interaktywnymi, a to dlatego, że powstały one właśnie wskutek specjalizacji agencji interaktywnych. Dziś to są dwie odrębne firmy, które specjalizują się w zupełnie różnych dziedzinach. Największą różnicą jest fakt, że software house zrzesza grupę fachowców, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie, w tym przypadku – tworzeniu oprogramowań. Agencje interaktywne z kolei mają szereg różnych specjalizacji, to zarówno agencja marketingowa, wizerunkowa, UX… I jeszcze można wymieniać dalej. Firmy software są ukierunkowane natomiast na jedną konkretną dziedzinę.

Kiedy warto skorzystać z software house?

Z usług software house’u warto skorzystać, kiedy chcemy rozwinąć swoją firmę – prędzej czy później rewolucja technologiczna będzie potrzebna. Z usług takich przedsiębiorstw korzystają też firmy start-upowe. Z usług takiej firmy korzystają osoby, które potrzebują np. specjalnej aplikacji na zamówienie, która ułatwi np. funkcjonowanie miejsca pracy, czy kiedy potrzebna jest dodatkowa pomoc przy administracji sieci, w takich sytuacjach dobrze sprawdza się właśnie outsourcing IT.

Warto skorzystać z usług software house’u, ponieważ firma zawsze będzie miała indywidualne podejście do klienta i stworzy aplikację skrojoną do potrzeb klienta. W sytuacjach, kiedy klient nie jest pewny, czego chce, doświadczeni programiści mogą przeanalizować wymagania i zaproponować najlepsze rozwiązanie informatyczne.

Artykuł gościnny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *