Popularne

Artykuł

Sprzęt

Jaki tani dron na święta wybrać?

Jaki tani dron na święta wybrać?

Wybór prezentu na święta jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli zależy nam na upominku wyjątkowym i jednocześnie użytecznym. Dobrym pomysłem może być wówczas zakup drona, czyli bezzałogowego statku powietrznego. Takie urządzenie spisze się doskonale zarówno jako zabawka dla dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, wcale nie trzeba na taki sprzęt wydawać fortuny, bo na rynku znajdziemy też wiele tanich konstrukcji, które z pewnością zadowolą obdarowaną osobę. Na jakie modele warto zatem zwrócić uwagę?

Syma X26 – wytrzymały dron dla dzieci 

Jednym z najlepszych i zarazem najtańszych dronów, które rekomenduje się młodym adeptom sztuki latania, jest Syma X26. Mowa o wytrzymałej i bezpiecznej konstrukcji, która automatycznie wyłącza się w momencie, gdy się ją chwyta. Co więcej, dron ten wykrywa przeszkody, a nowoczesne technologie pozwalają mu zachować maksymalną stabilność w czasie lotu. To niesamowicie istotna funkcja z perspektywy osoby, która dopiero uczy się posługiwania drona. 

Syma X26 został wyposażony w inteligentny system unikania przeszkód. Producent zainstalował w tym modelu aż 4 czujniki, które wykrywają przeszkody niezależnie od kierunku lotu. Dzięki temu nie trzeba się martwić o utrzymanie stałej pozycji. Ponadto znajdziemy tu szereg automatycznych funkcji — przykładowo, po puszczeniu drążka gazu, dron natychmiast zawiśnie w powietrzu.

 Nie zabrakło tutaj również funkcji automatycznego startu i lądowania, którą ukryto pod jednym przyciskiem. Syma X26 posiada też oświetlenie LED, co jest przydatne w przypadku złej pogody lub słabego światła. Może on oddalić się na maksymalną odległość do 70 metrów, przy czasie ładowania oscylującym wokół 90 minut. Do zestawu dołączony jest kontroler. 

DJI Ryze Tello Boost Combo – nieco droższa propozycja

Za zaledwie kilkaset złotych można się też pokusić o zakup drona DJI Ryze Tello Boost Combo. To już bardziej zaawansowana konstrukcja, którą wyposażono w dwie anteny, umożliwiające transmisje obrazy w jakości HD. Dron ten posiada również aparat, potrafiący robić zdjęcia w rozdzielczości 2592×1936 px. 

Ryze Tello Boost Combo może być idealnym prezentem zarówno dla osób, które dopiero uczą się latać, jak i dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Ten bezzałogowiec utrzymuje się w powietrzu do 15 minut i rozwija prędkość do 29 km/h przy zasięgu lotu do aż 100 metrów. Można nim sterować za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na swoim smartfonie. Ryze Tello Boost Combo jest bardzo lekki — waży zaledwie 80 gramów. Nie zabrakło tutaj również wielu ciekawych funkcji — w tym tych, które gwarantują bezpieczne lądowanie w przypadku utraty łączności. 

Syma X30 – dobra propozycja w dobrej cenie

Świetnym dronem do zastosowań rekreacyjnych, jest też Syma X30. To już cięższa konstrukcja (waży 210 gramów), ale wciąż dedykowana osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z dronami. W środku znajdziemy dopracowany model z kamerą HD, funkcje zwisu, GPS, funkcje śledzenia i wiele, wiele więcej. To tania, ale dość zaawansowana zabawka, którą można wykorzystać na szereg sposobów. Syma X30 utrzyma się w powietrzu do aż 22 minut i może odlecieć na odległość do 250 metrów! Do tego zainstalowano tutaj kamerę 1080p, pozwalającą transmitować obraz w przyzwoitej jakości. Producent zadbał także o funkcję automatycznego startu i lądowania oraz możliwość sterowania dronem za pomocą smartfona. 

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://megadron.pl/pl/products/dron-syma-x26-23960.html

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *