Serwer NAS jest dla licznych firm niezbędnym elementem wyposażenia elektronicznego. Korzysta z niego wiele branż, którym zależy na bezpiecznej przestrzeni dyskowej służącej do przechowywania poufnych danych, jak i szybkim ich odczycie.
Spis treści
Jaki serwer wybrać do firmy?
Chcąc wybrać dobry serwer, należy go dostosować do ilości pracowników, którzy będą korzystali z jego możliwości. Nie bez znaczenia jest również częstotliwość jego używania, jak i ilość przesyłanych danych czy też przechowywanych informacji. Wybrany sprzęt powinien oferować sporą elastyczność, jak i pewien zapas mocy na kilka lat. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w urządzenie czterodyskowe, oczywiście nie musi być one wyposażone od razu we wszystkie dyski. Polecane są zwłaszcza produkty z procesorem 4- rdzeniowym o częstotliwości min. 1400 MHz, 2 GB pamięci RAM oraz dwoma lub czterema złączami LAN. Dużą popularnością cieszą się serwery QNAP, z których bez trudu można wybrać model, który będzie odpowiadał wymaganiom firmy, jak i zmieści się w zaplanowanym budżecie.
Wybór serwera QNAP- na co zwrócić uwagę?
Podejmując decyzję o wyborze tego urządzenia, należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:
- pojemność oraz ilość dysków w NAS- zależy od potrzebnej ilości miejsca na dysku. Sprzęty jednodyskowe oferują do 10 TB, natomiast dwu i czterodyskowe aż 20 i 40 TB. Warto podkreślić, iż nie wszystkie urządzenia potrafią obsługiwać dyski o pojemności 10 TB. Myśląc o przyszłości, najlepiej zdecydować się na serwer czterodyskowy, który pozwoli na przechowywania ogromnej ilości danych,
- możliwość tworzenia kopii zapasowych- większość modeli ma taką opcję. Co ważne, serwery umożliwiają wykonywanie w tym samym czasie kopii nawet z kilku komputerów, co jest wygodnym rozwiązaniem,
- funkcje RAID- skonfigurowanie dysków w trybie RAID 1 mirroring stanowi dodatkową ochronę danych. Jeśli na dwóch dyskach przechowywane będą identyczne dane, wówczas awaria jednego z nich nie doprowadzi do ich utraty. Funkcja ta stała się standardem, a więc właściwie każdy model obsługujący więcej niż jeden dysk został w nią wyposażony,
- złącza- ważna jest też, ilość złączy, ich typ oraz szybkość. W firmie najlepiej sprawdzi się sprzęt wyposażony w cztery złącza LAN, co pozwoli na sprawny transfer danych,
- wygoda zarządzania serwerem – wybierając serwer, pod uwagę należy wziąć także sam rodzaj interfejsu. Nowoczesny serwer QNAP ma przyjazny dla użytkownika interfejs, ponadto jest on łatwy w konfiguracji, jak i obsłudze.
Serwery QNAP- które z nich są polecane przedsiębiorcom?
Marka QNAP posiada w swoim asortymencie zarówno rozwiązania do użytku domowego, jak i profesjonalne serwery dla firm. Jeśli chodzi o małe przedsiębiorstwa czy firmy jednoosobowe, dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia QNAP-TS230, które charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, a także wydajnym działaniem. Co ważne, jest ono dostępne w przystępnej cenie. Dla firm przetwarzających dużą ilość danych polecany jest większy sprzęt, taki jak produkt TS-451+-2G. Jego zaletą jest cicha praca, brak przegrzewania się, łatwa obsługa, jak i wysokie bezpieczeństwo użytkowania.
Wybór serwera zależy głównie od jego sposobu zastosowania, jak i indywidualnych wymagań użytkownika. Przed zakupem warto odwiedzić stronę Gigaserwer, aby dobrać urządzenie, które rzeczywiście sprawdzi się w danej działalności.
Podobne artykuły
Today's pick
Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów w sklepie internetowym
Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów w sklepie internetowym jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania obsługą każdego klienta. Istnieje wiele rozwiązań, które…
Jak automatyzacja procesów biznesowych zapewnia lepszą pozycję na rynku?
Automatyzacja procesów biznesowych to jeden z kamieni milowych w zakresie usprawniania działalności każdego przedsiębiorstwa, które przynajmniej w małym stopniu bazują…
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość technologii i biznesu
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość to temat, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie technologii i biznesu. Wprowadzenie…
Technologia i zakłady bukmacherskie – być albo nie być dla polskich bukmacherów?
Dane przedstawiane przez Ministerstwo Finansów ukazują znaczny wzrost popularności rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Konkurencja stale rośnie, a bukmacherzy prześcigają…
Wykorzystanie dronów w biznesie – od fotografii po logistykę
Rozwój technologii dronów w ostatnich latach otworzył nowe możliwości dla przedsiębiorców i firm. Drony, znane też jako bezzałogowe statki powietrzne…
Jak skutecznie odzyskać VAT z zagranicy? Sprawdź, czy to się opłaca!
Odzyskiwanie VAT z zagranicy może wydawać się skomplikowane, ale z odpowiednią wiedzą można znacznie ułatwić ten proces. Wiele firm i…
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość technologii i biznesu
Sztuczna inteligencja w analizie danych – przyszłość to temat, który zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie technologii i biznesu. Wprowadzenie…
Blockchain poza kryptowalutami – gdzie jest stosowany?
Choć technologia blockchain jest najbardziej znana ze swojego związku z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, jej potencjał wykracza znacznie poza ten…
Technologia i zakłady bukmacherskie – być albo nie być dla polskich bukmacherów?
Dane przedstawiane przez Ministerstwo Finansów ukazują znaczny wzrost popularności rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Konkurencja stale rośnie, a bukmacherzy prześcigają…
Na czym polega wynajem długoterminowy auta?
Wynajem długoterminowy samochodu stał się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort, bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad kosztami…