Stale zmieniający się krajobraz IT doprowadził do zapotrzebowania na bardziej zdefiniowane stanowiska, które mogą przynieść korzyści zarówno osobom poszukującym pracy, jak i rekruterom. Jednym z najnowszych w branży zawodów jest inżynier wsparcia technicznego usług Microsoft. Na czym polega taka praca i jak przedstawiają się zarobki?
Spis treści
Inżynier wsparcia technicznego – profil kandydata
Zacznijmy od profilu kandydata. Obszary specjalizacji inżynierów wsparcia są wysoce wyspecjalizowane. Aby otrzymać pracę na tym stanowisku, nie wystarczy ukończenie studiów wyższych na kierunku Informatyka. Inżynier techniczny Microsoft powinien dysponować szeroką wiedzą w zakresie:
- podstaw Azure,
- technologii przechowywania danych,
- interfejsów API,
- bezpieczeństwa aplikacji,
- uwierzytelniania i autoryzacji,
- bezpieczeństwie i zgodności, debugowaniu i monitorowaniu.
Poza powyższymi, mile widziana jest znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie zaawansowanym, a także posiadanie certyfikatów potwierdzających uzyskaną wiedzę.
Czym zajmuje się inżynier techniczny Microsoft?
Wiesz już, jakie wymagania musi spełniać kandydat, a czym dokładnie zajmuje się inżynier wsparcia technicznego Microsoft? Praca polega przede wszystkim na:
- współpracy z zespołami projektowymi IT podczas projektowania i wdrażania rozwiązań Office 365 / Azure,
- pomocy w kształtowaniu kompleksowych rozwiązań i architektury dla usługi Office 365, w tym szacowanie, planowanie i współpraca z lokalnymi zespołami,
- przeprowadzaniu szkoleń technicznych dla klientów: administratorów systemów i użytkowników końcowych,
- wspieraniu migracji i transformacji usługi Office 365 na poziomie MŚP i korporacyjnych,
- regularnym monitorowaniu i częstym aktualizowaniu dokumentacji.
Role te mogą się różnić w zależności od wielkości i podejścia firmy.
Ile zarabia inżynier wsparcia technicznego?
Na jakie wynagrodzenie może liczyć inżynier wsparcia technicznego? Zarobki zależne są m.in. od doświadczenia (Junior, Mid, Senior), rodzaju umowy (UOP, UZ, UOD, B2B) oraz specyfiki firmy, która przeprowadza rekrutację. Inżynier techniczny Microsoft na wczesnym etapie kariery będzie zarabiał nawet trzykrotnie mniej od pracownika na poziomie Senior. Najwięcej na świecie zarabiają inżynierowie wsparcia pracujący w Kalifornii, bo ponad 280 000 dolarów rocznie (co przekłada się na ok. 1,3 mln złotych).
W Polsce inżynier wsparcia technicznego może liczyć na atrakcyjne bonusy pozapłacowe:
- dostęp do prywatnej opieki medycznej,
- bilety do teatru, kina, muzeum,
- imprezy integracyjne.
Zaufaj ekspertom wsparcia technicznego Existo
Jak sam widzisz, praca jako inżynier wsparcia technicznego wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga sporego doświadczenia. Dzięki temu masz jednak pewność, że nad wdrożeniem usług Microsoft czuwa zawsze zespół doświadczonych ekspertów. Jeśli jesteś zainteresowany migracją do Office 365, już teraz zapoznaj się z ofertą Existo. Możesz liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie wdrożeniowym.
Artykuł gościnny.
Podobne artykuły
Jak skutecznie zarządzać relacjami z klientem dzięki systemowi CRM GoNet?
Każda firma potrzebuje klientów, ponieważ to właśnie oni decydują o rentowności przedsiębiorstwa. Świadomość regularnego zysku pozwala planować kolejne działania biznesowe….
Leasingowanie samochodu – korzyści i możliwości
Marzysz o nowym samochodzie marki SEAT lub CUPRA, ale nie jesteś pewien, jak go sfinansować? Leasingowanie samochodu to elastyczne rozwiązanie,…
Innowacyjne podejście do finansowania samochodów Volkswagen
Czy marzysz o posiadaniu nowego samochodu marki Volkswagen? Dzięki innowacyjnemu podejściu finansowemu jakim jest EasyDrive, spełnienie Twoich motoryzacyjnych marzeń staje…
Kluczowe cechy Magento B2B dla przedsiębiorstw
Magento B2B jest platformą e-commerce stworzoną specjalnie dla firm, które zajmują się handlem typu Business-to-Business (B2B). Dzięki zaawansowanym funkcjom, Magento…
Kto powinien zainwestować w urządzenia do nacinania kartonu?
Nacinanie kartonu to powszechna czynność w wielu przedsiębiorstwach, które zajmują się pakowaniem, wysyłką i magazynowaniem produktów. Tradycyjne metody ręcznego nacinania…
Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?
Korzystanie z usług telefonicznych w ramach abonamentu jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Na co zatem zwrócić uwagę przy…
Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…