Popularne

Artykuł

Inne

Technologie Certina, które zachwycają

Technologie Certina, które zachwycają

Certina jest jedną z najstarszych marek szwajcarskich. Czy to wystarczający powód, aby jej zaufać i zdecydować się na zakup eleganckiego czasomierza? Co jeszcze warto wiedzieć na temat zegarków Certina? Jakie ich cechy warte są uwagi?

Certina – prestiżowa jakość doceniana na świecie

Certina to marka, która charakteryzuje się nie tylko długą, ale również bogatą tradycją. Założona została w 1888 roku przez braci Kurth. Początkowo jednak firma zajmowała się produkcją mechanizmów dla innych marek zegarków oraz – co ciekawe – nosiła nazwę Grana, co miało nawiązywać do miejsca, w którym została założona, czyli miejscowości Granchen (Granacaus). Pod obecną nazwą – Certina – firma zaczęła występować dopiero w latach 30. XX wieku, choć zegarki naręczne tworzyła już od 1906 roku. Nazwa ta była jednak początkowo jedynie oznaczeniem linii, a nie marką samą w sobie. Zmieniło się to dopiero w 1955 roku, kiedy to przedsiębiorstwo braci Kurth zaczęło nosić nazwę Fabrique de montres Certina na Certina, Kurth Frères SA. Był to też moment, w którym Certina zaczęła produkować swoje wyroby na szeroką skalę – wysyłane one były do wielu różnych krajów europejskich, co z kolei napędziło produkcję oraz stało się impulsem do działań mających na celu promowanie marki.

Certina jest przykładem innowacji oraz dążenia do nowoczesności – firma stale pracuje nad swoimi produktami, nieustannie je ulepszając i opracowując autorskie, szanowane na całym świecie, funkcjonalności. Jedną z nich jest system DS (DoubleSecurity), czyli podwójna ochrona mechanizmu przed uszkodzeniem. Równie ceniona jest także Sprężyna włosowa Nivachron, która z racji na to, że jest całkowicie antymagnetyczna, doskonale chroni zegarek przed rozstrojeniem. Certina dba o to, aby produkowane przez nią zegarki były niezawodne. Nie bez powodu bowiem „Certina”, to z łacińskiego „certus”, czyli po prostu „niezawodny”.

Zegarki Certina na nadgarstkach znanych i lubianych

Zegarki Certina towarzyszyły ludziom w wielu istotnych wydarzeniach. Jednym z nich było wygranie mistrzostw świata przez belgijskiego motocyklistę – Roger de Coster dokonał tego osiągnięcia mając na swoim nadgarstku produkt marki Certina – DS 288. Na tym jednak nie koniec, bowiem kolejną osobą, która ceniła sobie stylowe czasomierze, był amerykański bokser Muhammad Ali – on z kolei szczególnie upodobał sobie model DS DiaMaster.

Z zegarkiem Certina kojarzony był również Colin McRae – jeden z najsłynniejszych kierowców rajdowych na całym świecie. Marka szczególnie obecna jest w świecie sportów motorowych – zegarki męskie Certina na swoich nadgarstkach dumnie dzierżą przede wszystkim kierowcy Formuły 1.

Dlaczego warto zainwestować w zegarek Certina?

Wybierając zegarek, wiele osób kieruje się przede wszystkim jego marką. Stoi za tym chęć posiadania oryginalnego produktu, który będzie służył przez wiele długich lat. Aby to jednak było możliwe – niezbędne jest, żeby zegarek wykonany był z wysokiej jakości materiałów. Zdecydowanie się na wybór popularnej i szanowanej marki znacznie zwiększa prawdopodobieństwo trafienia na niezawodny model. Co ciekawe, decydując się na zakup zegarków Certina, można mieć absolutną pewność, że będą one oryginalne oraz najwyższej możliwej jakości – gwarantują to bowiem certyfikaty autentyczności, jakimi pochwalić mogą się zegarki. Nie ma więc mowy o pomyłce i zakupie podrobionego modelu.

Najważniejszą cechą zegarków Certina, na którą szczególnie zwracają uwagę osoby pragnące zakupić niezawodny model, jest przede wszystkim wspomniany już wcześniej innowacyjny system DS. W związku z tym każdy zegarek wyposażony jest w szkło odporne na uszkodzenia oraz zarysowania. Co więcej, posiada również specjalne elementy konstrukcyjne, które jeszcze bardziej podnoszą jego wytrzymałość.

Zegarki Certina – szwajcarska doskonałość

Zegarki marki Certina nie tylko charakteryzują się ogromną wytrzymałością, ale również niepowtarzalnym wzornictwem. Zegarki damskie Certina występują zarówno na bransolecie jak i na pasku, natomiast męskie zachwycają eleganckim wykończeniem oraz – w przypadku modelu DS Action – masywną, okazale prezentującą się bransoletą. Świetnie sprawdzą się na nadgarstkach tych osób, które szczególnie cenią sobie niezawodność swoich czasomierzy. Innowacyjne funkcje oraz ciekawy, ponadczasowy wygląd to cechy idealnego czasomierza, który nada się do użytkowania zarówno na co dzień jak i z okazji specjalnych wydarzeń. Z pewnością, poszukując idealnego zegarka, warto rozważyć produkty tej marki.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *