Popularne

Artykuł

Inne

Prawidłowa obsługa lokalizatorów GPS

Prawidłowa obsługa lokalizatorów GPS

Kiedyś swoje położenie można było określić na podstawie zwykłej, papierowej mapy i pozycji względem gwiazd lub słońca. Dziś te prowizoryczne metody zastąpił lokalizator GPS. Ten nowoczesny wynalazek potrafi nie tylko powiedzieć nam z dokładnością do kilku metrów, w jakim miejscu się znajdujemy, ale też podać równie precyzyjną lokalizację innych osób i przedmiotów. W takie urządzenie warto zapatrzyć bliskich, na przykład dziecko, o którego bezpieczeństwo się martwimy, albo zwierzaka, który często się gubi. Można wyposażyć w nie również auto na wypadek kradzieży – lokalizator pozwoli wtedy łatwo namierzyć i odzyskać skradziony samochód.

Jak działa lokalizator GPS i jak się go obsługuje?

Lokalizator GPS działa w oparciu o Global Positioning System, czyli globalny system nawigacji satelitarnej, który przesyła sygnały z satelitów znajdujących się na orbicie do odbiorników znajdujących się na ziemi – to na ich podstawie lokalizator określa współrzędne geograficzne ludzi i przedmiotów. Do obsługi takiego urządzenia służy specjalnie do tego celu przeznaczona platforma monitorująca, do której można się zalogować przez stronę producenta. Każdy użytkownik po zakupie otrzymuje oczywiście indywidualny login wraz z unikalnym hasłem dostępu, dzięki czemu zyskuje pewność, że jako jedyny będzie miał możliwość sprawdzania danych lokalizacyjnych swojego odbiornika. Platforma działa w ramach abonamentu, sam lokalizator natomiast jest jednorazową inwestycją, musimy tylko pamiętać, że trzeba go regularnie ładować.

Gdzie szukać dobrych lokalizatorów GPS?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele lokalizatorów GPS różnych marek, różnej jakości i w różnych cenach. Jeden z lepszych tego typu sprzętów, który możemy z czystym sumieniem polecić, to lokalizator GL-300W. Można go kupić w sklepie Alfatronik, gdzie dostępny jest w zestawie z dedykowanym mu systemem lokalizacji AlfaTRACK. Model GL-300W wyposażony jest w precyzyjny system śledzenia umożliwiający określenie pozycji monitorowanego obiektu z dokładnością do 2 metrów, a także pojemny akumulator, który pozwala na 27 dni nieprzerwanej pracy. Przeznaczona do jego obsługi platforma natomiast ma tę zaletę, że posiada mnóstwo praktycznych funkcjonalności i jest dostępna z poziomu smartphone’a.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *