Popularne

Artykuł

Biznes

Wnętrze notesu firmowego – o możliwościach personalizacji bloków notesów firmowych

Wnętrze notesu firmowego – o możliwościach personalizacji bloków notesów firmowych

Notesy firmowe stają się coraz bardziej popularne. Możliwości produkcyjne poszły tak do przodu, że de facto mamy wpływ na każdy element notesu. Praktycznie istnieje wiele rodzajów notesów: od tych klasycznych, przez nowoczesne po ekologiczne. Osoby, które kiedykolwiek zamawiały notesy reklamowe świetnie, zdają sobie sprawę z tego jakie to wyzwanie. Wygląd okładki, jak ma wyglądać blok notesu, dodatki. Naprawdę jest to sporo pracy! Dzisiaj jednak chciałabym skupić się na wnętrzu notesu, które moim zdaniem jest mało doceniane i czasem wręcz omijane.

Indywidualna produkcja

Na samym początku muszę zaznaczyć, że piszę tutaj o środku notesu, biorąc pod uwagę indywidualną produkcję. Tylko dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł dopracować każdy jego szczegół. Od początku zaprojektować tak jak chcesz, żeby wyglądał. Dzięki temu będzie posiadać to co potrzebujesz, a niezbędne rzeczy nie będą Ci przeszkadzać. Aby zrealizować taką indywidualną produkcję musisz rozejrzeć się za producentem czyli drukarnią. Każda ma swój własny park maszynowy i ustala minimalny nakład od jakiego podejmie się takiego druku. Przykładowo marka dobrekalendarze.pl przyjmuje do produkcji notesy firmowe już od 100 sztuk. Można u nich zrealizować również druk indywidualnych planerów oraz kalendarzy książkowych.

Kropki czy kratka?

W przypadku indywidualnej produkcji (pod zamówienie klienta) masz możliwość wyboru, jak będzie wyglądał środek notesu. Oczywiście najłatwiej byłoby skorzystać z gotowych wzorów, które proponuje producent, ale przecież nie chcesz iść na skróty! Przede wszystkim zastanów się, dla kogo notesy będą. Dla Twoich kursantek ze szkoleń czy też może dla inżynierów, projektujących rozwiązania systemów energetycznych? To ważne! Jak sam pewnie się domyślasz środek dla kursantek, będzie inny niż dla drugiej grupy. Nie kieruj się własnym gustem. Mając na uwadze grupę docelową, będziesz wiedział, jaki powinien być środek. Może być delikatny i minimalistyczny lub techniczny.

Zaprojektuj blok od A do Z

Wiemy już dla kogo mają być notesy, i jaki będzie główny motyw środka. Ale to nie wszystko! Kartka notesu może zawierać również miejsce na wpisanie daty, tematu czy osoby, z którą się spotykasz. To ważne miejsca, dzięki którym szybciej odnajdziesz notatki i będziesz mógł do nich wrócić.
Wstępnie mamy już szkic naszego bloku notesu firmowego. Ale to nie koniec! Zaskoczony? Dla bardziej wymagających w Grupie Infomax wydrukujemy notes, w którym strony będą wyglądały niczym bullet Journal. Początek notesu może zaczynać się od planera – sam zdecyduj czy będzie to tygodniowy, miesięczny czy roczny. Na kartach notesu możesz zaprojektować dowolną grafikę, tabelę. Może to być miejsce do wpisywania zadań czy też priorytetów na dany dzień. Możesz nawet umieścić odznaczenie wypitych szklanek wody.
W takim notesie może znaleźć się również miejsce na bardziej osobiste notatki. Mam tutaj na myśli np. wydatki w danym miesiącu, czasu poświęconego na ćwiczenia czy też inspiracje. Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie – sky is the limit. Tutaj nie mamy żadnych ograniczeń!

Nie zapomnij o dodatkach!

No to mamy prawie wszystko! Prawie, bo zostały nam jeszcze kilka elementów, które możesz również wykorzystać. Mam tutaj na myśli np. wyklejkę przednią jak i tylną. Jej zadruk również jest dowolny. Może kolorystycznie nawiązywać do layoutu notesu, zawierać informacje o firmie, mapę oddziałów czy też dowolną grafikę.
Innym elementem dodatku do bloku jest wklejka – zazwyczaj reklamowa. Ale może ona również zawierać ważne daty dla użytkownika notesu. Np. dla ogrodników – daty kiedy co powinno być posadzone/zasiane. Dla pasjonatów podróży listę miejsc „must see”. Tutaj również wszystko zależy od Ciebie i od tego do czyich rąk trafi ten notes.
Nie możesz zapomnieć również o tasiemkach. Standardowo występuje zawsze jedna. Jednak to nie jest zwykły notes, a Ty masz wpływ na każdy element. Może być ich dwie lub więcej. Mogą być zadrukowane logiem, stroną www lub firmowym kolorem.
Do notesu zawsze możesz dołączyć papierową kieszeń. Pomieści ona wszystkie luźne karteczki. Magnes z indywidualnym zadrukiem, karteczki samoprzylepne czy dedykowane naklejki.

Cały proces może wyglądać na skomplikowany, jednak zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. W grupie Infomax pracują specjaliści, którzy przeprowadzą Cię od początku do końca realizacji. Jako producent notesów firmowych znamy się na indywidualnej produkcji oraz rozwijamy nasz biznes wg najnowszych trendów. Z pewnością skorzystasz u nas z najlepszej oferty na rynku!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *