Popularne

Artykuł

Finanse

Jak powinna wyglądać sprzedaż złota?

Jak powinna wyglądać sprzedaż złota?

Złoto jak najpopularniejszy ze szlachetnych kruszców przez wiele osób całkiem słusznie traktowane jest jako lokata kapitału. Niezależnie od tego czy interesuje nas zakup czy sprzedaż złota musimy zdawać sobie sprawę, że jego cena jest wartością zmienną, na którą składają się 3 czynniki. Pierwszy to notowania złota na światowych giełdach. Drugi to kursy walut, ponieważ światowa cena podawana jest w dolarach amerykańskich. Trzeci to marża handlowa. Nikt nie zaprzeczy, że sprzedając lub kupując złoto każdy robi to w celach zarobkowych. W Polsce uczciwa marża przy sprzedaży złota kształtuje się w wysokości o 5 do 10 procent w zależności od ilości, jakości i rodzaju przedmiotu -sztabki, monety lub biżuteria. Wycena złota na własną rękę bez profesjonalnej wiedzy nie ma sensu i może skończyć się znacznym rozczarowaniem z powodu straty finansowej. Złoto jest jedną z bezpieczniejszych inwestycji, jednak nie ma co liczyć na to, że zakup i sprzedaż złota to sposób na szybkie pomnożenie majątku.

Kto prowadzi sprzedaż złota?

Jedyny obrót złota, który zapewnia bezpieczeństwo zarówno kupującemu jak i sprzedającego prowadzony jest przez wyspecjalizowane firmy. Przykładem takiego działania jest artar.com.pl , która prowdzi sprzedaż złota inwestycyjnego, skup, a także zajmuje się obrotem  szlachetnymi kamieniami. Artar.com.pl oferuje złoto inwestycyjne w postaci sztabek i monet oraz skupuje złoto w każdej postaci. Można tu także wycenić złoto. Ceny aktualizowane są co klika minut na podstawie analiz aktualnych notowań skupu i sprzedaży złota. Wszystkie sztabki i monety znajdujące się w obrocie artar.com.pl zaopatrzone są w międzynarodowe certyfikaty.  Sprzedaż złota lub jego zakup od nieznanych osób może oznaczać zakup kruszcu sfałszowanego lub niepewnego pochodzenia. W sprzedaży złota nie ma okazji czy promocji – ceny regulują aktualne warunki rynkowe.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Chociaż ceny złota wahają się to jednak popyt na nie ciągle wzrasta. To jedna z najbezpieczniejszych inwestycji, chociaż zdecydowanie długoterminowa. W przeciwieństwie do akcji, obligacji czy walut sprzedaż złota w miarę potrzeby jest zawsze korzystna i pozwala na pozyskanie gotówki od ręki. Złoto to także jeden z lepszych pomysłów na cenny prezent dla bliskich. Ofiarowane rodzicom dla dziecka, po uzyskaniu prze nie pełnoletności może znacznie powiększyć swoją wartość. Wahania akcji, wojny i katastrofy gospodarcze mogą pozbawić wartości akcje lub waluty, a złoto pozostanie zawsze pewną lokatą kapitału.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *