Popularne

Artykuł

Technologia

Frezowanie CNC i cięcie laserowe – kiedy wykorzystujemy?

Frezowanie CNC i cięcie laserowe – kiedy wykorzystujemy?

Jest to jeden z rodzajów obróbki stali, który polega na skrawaniu ruchem obrotowym do obrabiania.

Frezowanie CNC

Jest to jeden z rodzajów obróbki stali, który polega na skrawaniu ruchem obrotowym do obrabiania. Najczęściej frezowanie stosuje się w sektorze produkcyjnym i przemysłowym, dzięki temu że możemy powtórzyć wiele razy identyczną czynność i uzyskać wiele takich samych produktów. Jest to doskonały sposób na obróbkę stali czy blach dla handlu czy produkcji.

Frezowanie dzielimy na dwa rodzaje:

  • Frezowanie walcowe – polegające na skrawaniu freza rozmieszczonego na powierzchni walcowej.
  • Frezowanie kształtowe – które polega na tym, że krawędzie rozmieszczone są na powierzchni bryły obrotowej o złożonym zarysie.

Te powyższe rodzaje to frezowanie obwodowe, które możemy jeszcze podzielić na:

  • Przeciwbieżne – gdzie krawędź tnąca porusza się przeciwnie do posuwu materiału obrabianego.
  • Współbieżne – tutaj krawędź tnąca porusza się zgodnie z posuwem materiału obrabianego.

Cięcie laserowe zaś wykorzystujemy najczęściej w przypadku konieczności uzyskania pewnego efektu ciecia dla branży produkcyjnej. Do jednych z najbardziej popularnych branż zalicza się branża motoryzacyjna.

Jak znaleźć firmę oferującą takie usługi?

Najczęściej informacji na temat takich firm szukamy w internecie albo wśród znajomych czy partnerów biznesowych. To drugie źródło wydaje się być bardziej wiarygodne dla nas, z punktu widzenia potencjalnego klienta. Jednak czasami warto zagłębić się w ofertę w sieci, ponieważ wiele firm oferuje także dodatkowe usługi. Tak więc oprócz cięcia laserowego i frezowania możemy od razu znaleźć kogoś, kto wykona dla nas lakierowanie proszkowe i inne.

Jak znaleźć taką firmę? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło np. balustrady całoszklane kraków lub cięcie laserowe i kliknąć szukaj. Z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla opinii wśród znajomych. Zwłaszcza, że podczas szukania danych w sieci, można trafić na opinie dotychczasowych klientów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *