Popularne

Artykuł

IT

Czym kierować się przy wyborze firmy IT?

Czym kierować się przy wyborze firmy IT?

W dzisiejszym świecie, gdy Internet i automatyzacja różnego typu procesów są normą, obsługa informatyczna spełnia bardzo istotną rolę. Ze wsparcia firm IT korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze biznesy. Ale, jak wybrać odpowiednią firmę IT? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Poniżej kilka wskazówek.

Firma informatyczna ‒ czym kierować się przy wyborze?

Wybierając firmę informatyczną, warto przeanalizować kilka kluczowych czynników, chociażby takich, jak zakres usług czy opinie klientów. Jakość obsługi it może mieć duży wpływ na funkcjonowanie i bezpieczeństwo biznesu, a także na komunikację pomiędzy pracownikami. Jak więc wybrać dobrą firmę it?

Doradztwo i wsparcie firmy IT

Działające na rynku firmy it oferują różny zakres usług. Warto więc zacząć od przeanalizowania potrzeb i określenia, jakie rozwiązania będą optymalne dla biznesu.

Profesjonalna firma informatyczna zapewni wsparcie w tej kwestii, pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania, określić cele i potrzeby. Na tej podstawie zaproponuje odpowiednią ofertę. Firmy it często proponują pakiety zawierające kompleksowe usługi na miarę potrzeb. W Lizard są to gotowe pakiety obsługi informatycznej dla firm, ale również usługi outsourcingu konkretnych działań.

Zakres usług firmy informatycznej

Wiodące firmy informatyczne zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin i oferują szeroki zakres usług IT. Dzięki temu zapewniają wsparcie w różnych kwestiach, także w tych skomplikowanych, wymagających wiedzy z wielu obszarów. Wśród oferowanych usług it najczęściej znajdują się:

  • Administracja sieciami ‒ to przede wszystkim opieka nad siecią komputerową, wykrywanie błędów, konfigurowanie sprzętu, administracja bazami danych, minimalizowanie ryzyka awarii, unowocześnianie systemów.
  • Bieżąca aktualizacja systemów IT ‒ brak regularnych aktualizacji systemów it to większe ryzyko wycieku danych i wrogiego szyfrowania. Konieczne są aktualizacje systemów operacyjnych, aplikacji biznesowych, systemów antywirusowych.
  • Wsparcie pracy zdalnej i grupowej ‒ praca w 100% zdalna lub hybryda to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej biznesów. Niezawodne platformy komunikacji i telekonferencji, sprawny przepływ dokumentów to podstawa, o którą powinna zadbać firma it.
  • Administracja bezpieczeństwem ‒ zapewnienie bezpieczeństwa systemów, serwerów, sieci, ochrona przed cyberatakami w dobie cyfryzacji jest niezbędna.
  • Administracja chmurą Microsoft 365 ‒ wdrożenie pakietu Microsoft 365, konfiguracja i wdrożenie SharePoint, zabezpieczenie danych w chmurze, konfiguracja komunikatorów Skype oraz Microsoft Teams i pozostałe usługi M365.
  • Administracja chmurą Microsoft Azure – budowa środowiska informatycznego, dopasowanego do potrzeb firmy.

Lizard ‒ dostawca usług IT

Lizard to dostawca usług informatycznych dla małych firm i dużych przedsiębiorstw o skomplikowanym środowisku informatycznym, ale to również wsparcie specjalistów IT z różnych dziedzin. Usługi wspomnianej firmy it to projektowanie,  budowa, wdrażanie i utrzymanie oraz zabezpieczanie systemów informatycznych. To szybkie rozwiązywanie problemów dzięki działowi Helpdesk i pewność, że środowisko informatyczne firmy będzie działać bez zarzutu, a wszelkie awarie zostaną sprawnie usunięte.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór firmy it ma duże znaczenie dla funkcjonowania i bezpieczeństwa biznesu. Sprawnie działająca infrastruktura informatyczna to gwarancja bezproblemowego przepływu dokumentów czy dobrej komunikacji. Właśnie dlatego wybór firmy it jest tak ważny i warto dobrze go przemyśleć, zapoznać się z zakresem usług czy portfolio.

Artykuł gościnny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *