Platforma B2B to rozwiązanie dedykowane dla firm, które oferują swoje produkty klientom biznesowym. Jak działa? Co musisz wiedzieć o platformie B2B? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Jak działa platforma B2B?
Platforma B2B to narzędzie e-commerce, którego sposób działania można porównać do sklepu internetowego. Różnicą w tym przypadku jest fakt, że kupującymi na platformie B2B są wyłącznie klienci biznesowi. W efekcie tego typu rozwiązania najczęściej są wykorzystywane do sprzedaży hurtowej, która odbywa się pomiędzy dwiema firmami. Kupujący mogą w wygodny sposób przeglądać dostępny asortyment, składać zamówienia, a także mieć wgląd do historii zakupów, co pozwala cyklicznie je powtarzać.
Co musisz wiedzieć o platformie B2B?
Platforma B2B to rozwiązanie, którego wdrożenie powinny rozważyć przede wszystkim firmy produkcyjne oraz handlowe działające w modelu B2B (business to business). Wynika to z faktu, że dzięki sprzedaży poprzez platformę elektroniczną można nie tylko dotrzeć do szerszego grona klientów, ale również zaoferować znacznie szerszy asortyment. Co więcej, tego typu platformy oferują naprawdę szeroką funkcjonalność, dzięki czemu można je zintegrować z programem magazynowym, czy systemem ERP. Pozwala to znacznie sprawniej zarządzać stanami magazynowymi oraz produkcją. W tym miejscu warto podkreślić, że funkcjonalność platformy B2B jest jednym z najważniejszych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy jej wyborze. Innym jest dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb, co oferuje platforma dostępna na wiseb2b.eu. Jej zaletą jest także możliwość odwzorowania w 100% oferty handlowej firmy, a wszystkiego można dokonać bezpośrednio z systemu ERP.
Podsumowując należy stwierdzić, że decyzja o wykorzystaniu platformy B2B jako kanału sprzedaży dla klienta biznesowego pozwala nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także uzyskać przewagę nad konkurencją. Wzrost znaczenia e-commerce w ogólnopojętym handlu sprawia, że jest to rozwiązanie, które dziś można uznać za innowacyjne, a w przyszłości będzie standardem.
Podobne artykuły
Today's pick
Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?
Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności…
Najważniejsze zalety outsourcingu informatycznego
O usługach informatycznych mówi się w dwóch kontekstach: mając na myśli albo bieżące utrzymanie sprawności oprogramowania, sieci i sprzętu, albo…
Dostawa wody do biura – bezpłatnie na terenie Polski
Woda mineralna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Minerały, które znajdują się w wodzie dodają energii…
Jak archiwizacja dokumentów może pomóc Twojej firmie
Wiele firm archiwizację akt traktuje bardzo po macoszemu i wykonuje ją mocno niedbale. Prawda jest jednak taka, że dobra archiwizacja…
Ścieżka zakupowa klienta w kampanii SMS — jak wygląda?
Klienci są dzisiaj bardzo wymagający. Oprócz produktów dopasowanych do ich potrzeb oczekują oni pozytywnych doświadczeń z marką w całym procesie…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Wystawianie faktur z magazynem
Wystawienie faktury to obowiązek przedsiębiorcy. Jeśli jednak nie do końca znasz się na księgowości lub chcesz ułatwić pracę sobie i…
Jakie problemy rozwiązuje faktoring?
Jeszcze kilkanaście lat temu z faktoringu korzystały wyłącznie duże podmioty gospodarcze. Dziś to rozwiązanie jest dostępne również dla małych firm…
Skuteczne finansowanie startupu technologicznego – warto trzymać rękę na pulsie
Każdy, kto stawia pierwsze kroki w biznesie, wie jak ważną sprawą jest utrzymanie płynności finansowej. Od tego będzie zależeć wizerunek…
Waloryzacja umów wykonawczych. Poznaj przyczyny i możliwe rozwiązania
Ostatnie lata pokazały nam, że rynek surowców i usług to w praktyce żywy organizm. Niepokoje na rynkach światowych wywołały istny…