Popularne

Artykuł

Biznes

Księgowość online – zalety, działanie i przeznaczenie

Księgowość online – zalety, działanie i przeznaczenie

Księgowość internetowa to bardzo nowoczesne i przydatne rozwiązanie, które przyda się zwłaszcza samodzielnym przedsiębiorcom. Z takiej możliwości korzystają przede wszystkim samozatrudnieni. To niepowtarzalna szansa na udane przebrnięcie przez rozmaite procesy księgowe, a do tego znaczna oszczędność czasu. Użytkownicy mogą w ten sposób wystawiać faktury, rozliczać się z ZUS-em czy też wyliczać najważniejsze podatki.

Księgowość online – podstawowe zalety

Księgowość online niesie za sobą wiele różnych zalet. W pierwszej kolejności wypada wspomnieć o tym, że zainteresowani mają nieograniczony dostęp do konkretnych danych księgowych (o każdej porze dnia oraz nocy). Równie ważne jest to, że mają do nich wgląd z dowolnego miejsca na ziemi, a więc nie muszą przebywać w swoim biurze.

Księgowość tradycyjna pochłania zdecydowanie większe nakłady finansowe, dlatego księgowość w wersji online jest dużo korzystniejszą opcją pod kątem planowania budżetu. Należy do tego dorzucić możliwość prowadzenia rejestrów czy też bezproblemowe obliczanie obowiązujących podatków i składek. Użytkownicy docenią także to, że księgowość online jest bardzo bezpiecznym i skutecznym w działaniu narzędziem, m.in. w zakresie ewidencji Księgi Przychodów i Rozchodów.

Księgowość online – na jakiej zasadzie to działa?

Sporym atutem księgowości online jest prostota obsługi. Wszystko opiera się na niezbyt skomplikowanych zasadach. Wystarczy podać dane swojej firmy, a następnie podążać za systemem. Faktury wystawia się bezpośrednio w serwisie, a księgowość internetowa przechodzi do ich zaksięgowania. Nie ma żadnych trudności z odszukaniem niezbędnej dokumentacji, a do tego w krótkim czasie odnajdzie się właściwy adres Urzędu Skarbowego. Zainteresowani będą musieli wprowadzić niektóre dane, np. koszty wraz z konkretnymi kosztami. Na tej podstawie zostaną im wystawione rozmaite deklaracje, w tym m.in.:

  • ZUS DRA,
  • PIT-5.

Ciekawym rozwiązaniem dla niezdecydowanych osób jest skorzystanie z oferty księgowości online wFirma.pl. Pełen zakres usług znajduje się na stronie wFirma. Narzędzie można bezpłatnie przetestować, a przedsiębiorcy lub firmy otrzymują do dyspozycji niezawodny program do fakturowania. Dodatkowo skorzystają z możliwości amortyzacji środków trwałych, tworzenia i przesyłania raportów w wersji online oraz obliczania podatków i składek. Dużym wsparciem okaże się asystent księgowy, a w dowolnie wybranej chwili można poprosić o wskazówki w sprawnie działającym Centrum Pomocy. To szansa na bezproblemowe prowadzenie sprzedaży, księgowości, kadr oraz płac.

program do fakturowania

Księgowość online – dla kogo jest przeznaczona?

Księgowość online jest przeznaczona nie tylko dla samozatrudnionych, ale też dla biur rachunkowych, małych firm czy też rozwijających się spółek. Narzędzie spełni oczekiwania osób, które rozliczają się z Urzędem Skarbowym przy pomocy podatku liniowego lub na zasadach ogólnych.

Dostępny program do fakturowania jest bardzo łatwy i intuicyjny w obsłudze, dlatego mogą po niego sięgnąć nawet mało doświadczone osoby i firmy. Taka forma księgowości sprawdzi się wśród firm, które bazują na wielu dokumentach (opiewających na niezbyt pokaźne kwoty).

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *