Popularne

Artykuł

Inne

Czym jest i do czego służy naświetlarka?

Czym jest i do czego służy naświetlarka?

W ostatnich latach technologia poligraficzna bardzo się rozwinęła. Współczesne urządzenia dają bardzo szerokie możliwości produkcji wysokiej jakości materiałów. Jednym z nich jest naświetlarka. Dowiedz się, do czego służy, jak działa i w jaki sposób może pomóc Twojemu biznesowi.

Czym jest naświetlarka?

Naświetlarka nazywana również maszyną błyskową to jedno z nowoczesnych urządzeń poligraficznych. Wykorzystuje ono technologię błyskową do nanoszenia obrazu na nośnik. Urządzenia tego typu są stosowane do produkcji pieczątek. Zastosowanie światłoczułej gumy pozwala bardzo szybko wytłoczyć na niej pożądany wzór za pomocą światła.

Technologia ta powstała w Japonii i dość szybko opanowała tamtejszy rynek. Naświetlarki stanowią główne narzędzie do produkcji pieczątek również np. W USA.

Jak działa naświetlarka?

Przygotowanie pieczątek z użyciem naświetlarki jest niezwykle proste. Oprócz właściwego sprzętu potrzebna jest tylko gumka światłoczuła, specjalna folia oraz zwykła drukarka laserowa (czarno-biała). Należy przygotować wzór pieczątki i wydrukować go na folii, a następnie umieścić wraz z gumką w maszynie. Proces naświetlania dla małych pieczątek trwa zaledwie minutę. Pod wpływem światła pory gumy zamykają się wszędzie tam, gdzie nie przykrywa jej nadruk. Gotową pieczątkę wystarczy umieścić w oprawce, by móc zacząć z niej korzystać.

Technologia błyskowa i jej zalety

Technologia błyskowa tak szybko zyskała popularność przede wszystkim ze względu na swoje liczne zalety. Opracowano ją w poszukiwaniu prostego, ekologicznego i szybkiego sposobu na produkcję pieczątek. Jest to obecnie najnowocześniejsza ze stosowanych w tej branży metod, która wyróżnia się przede wszystkim:

  • błyskawiczną produkcją – naświetlanie pieczątki trwa od 1 do 10 minut w zależności od rozmiaru,
  • przyjaznością dla środowiska i dla zdrowia – technologia nie wymaga stosowania szkodliwych środków, nie generuje odpadów, a także oparów, pyłu ani nieprzyjemnego zapachu,
  • niskim kosztem produkcji – niedrogą robocizną i materiałami, brakiem strat materiałowych i odpadów,
  • wysoką jakością gotowego produktu – pieczątki wykonane w technologii błyskowej są niezwykle trwałe,
  • łatwością wykorzystania – do produkcji pieczątek potrzebna jest tylko naświetlarka, która ma niewielkie wymiary i nie potrzebuje specjalnych warunków.

Stały rozwój technologii sprawia, że jest ona bardziej dostępna, a naświetlarka może bez problemu stać w burze czy nawet w domu. Dostępne są zarówno kompaktowe maszyny na pojedyncze pieczątki, jak i takie, które pozwalają na naświetlanie kilku egzemplarzy jednocześnie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *