W ostatnich latach technologia poligraficzna bardzo się rozwinęła. Współczesne urządzenia dają bardzo szerokie możliwości produkcji wysokiej jakości materiałów. Jednym z nich jest naświetlarka. Dowiedz się, do czego służy, jak działa i w jaki sposób może pomóc Twojemu biznesowi.
Czym jest naświetlarka?
Naświetlarka nazywana również maszyną błyskową to jedno z nowoczesnych urządzeń poligraficznych. Wykorzystuje ono technologię błyskową do nanoszenia obrazu na nośnik. Urządzenia tego typu są stosowane do produkcji pieczątek. Zastosowanie światłoczułej gumy pozwala bardzo szybko wytłoczyć na niej pożądany wzór za pomocą światła.
Technologia ta powstała w Japonii i dość szybko opanowała tamtejszy rynek. Naświetlarki stanowią główne narzędzie do produkcji pieczątek również np. W USA.
Jak działa naświetlarka?
Przygotowanie pieczątek z użyciem naświetlarki jest niezwykle proste. Oprócz właściwego sprzętu potrzebna jest tylko gumka światłoczuła, specjalna folia oraz zwykła drukarka laserowa (czarno-biała). Należy przygotować wzór pieczątki i wydrukować go na folii, a następnie umieścić wraz z gumką w maszynie. Proces naświetlania dla małych pieczątek trwa zaledwie minutę. Pod wpływem światła pory gumy zamykają się wszędzie tam, gdzie nie przykrywa jej nadruk. Gotową pieczątkę wystarczy umieścić w oprawce, by móc zacząć z niej korzystać.
Technologia błyskowa i jej zalety
Technologia błyskowa tak szybko zyskała popularność przede wszystkim ze względu na swoje liczne zalety. Opracowano ją w poszukiwaniu prostego, ekologicznego i szybkiego sposobu na produkcję pieczątek. Jest to obecnie najnowocześniejsza ze stosowanych w tej branży metod, która wyróżnia się przede wszystkim:
- błyskawiczną produkcją – naświetlanie pieczątki trwa od 1 do 10 minut w zależności od rozmiaru,
- przyjaznością dla środowiska i dla zdrowia – technologia nie wymaga stosowania szkodliwych środków, nie generuje odpadów, a także oparów, pyłu ani nieprzyjemnego zapachu,
- niskim kosztem produkcji – niedrogą robocizną i materiałami, brakiem strat materiałowych i odpadów,
- wysoką jakością gotowego produktu – pieczątki wykonane w technologii błyskowej są niezwykle trwałe,
- łatwością wykorzystania – do produkcji pieczątek potrzebna jest tylko naświetlarka, która ma niewielkie wymiary i nie potrzebuje specjalnych warunków.
Stały rozwój technologii sprawia, że jest ona bardziej dostępna, a naświetlarka może bez problemu stać w burze czy nawet w domu. Dostępne są zarówno kompaktowe maszyny na pojedyncze pieczątki, jak i takie, które pozwalają na naświetlanie kilku egzemplarzy jednocześnie.
Podobne artykuły
Today's pick
W jaki sposób można wykorzystać litery przestrzenne?
Czy wiesz, że szacuje się, że przeciętny Polak widzi około 5000 reklam każdego dnia? Chociaż ludzie nauczyli się odfiltrowywać wiele…
Czy cena wirtualnego biura w Warszawie obejmuje pełną obsługę korespondencji? Sprawdzamy!
Na cenę wynajmu wirtualnego biura mają wpływ różne czynniki. Jednym z najważniejszych jest zakres usług dodatkowych. Bo wirtualne biuro to…
Informatyczne wspomaganie procesów produkcyjnych – jakie korzyści daje przedsiębiorcom?
Nieustanny postęp technologiczny jest dostrzegalny nie tylko w sferze prywatnej. Fakt posiadania coraz szybszych i wydajniejszych urządzeń do pracy, nauki…
Jak skutecznie zarządzać relacjami z klientem dzięki systemowi CRM GoNet?
Każda firma potrzebuje klientów, ponieważ to właśnie oni decydują o rentowności przedsiębiorstwa. Świadomość regularnego zysku pozwala planować kolejne działania biznesowe….
Leasingowanie samochodu – korzyści i możliwości
Marzysz o nowym samochodzie marki SEAT lub CUPRA, ale nie jesteś pewien, jak go sfinansować? Leasingowanie samochodu to elastyczne rozwiązanie,…
Co wpływa na kurs złota
Czy zastanawiałeś się kiedyś od czego zależy cena złota? Czy złoto jest zabezpieczeniem przed inflacją? Jakie są zależności między wysokością…
Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?
Korzystanie z usług telefonicznych w ramach abonamentu jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Na co zatem zwrócić uwagę przy…
Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…