Popularne

Artykuł

Internet

Czy warto posiadać własną stronę internetową?

Czy warto posiadać własną stronę internetową?

Własna strona internetowa to aktualnie najszybszy i najwygodniejszy sposób komunikacji z użytkownikami. Publikując treść dajemy do niej natychmiastowy dostęp niezliczonej ilości użytkownikom, którzy w dowolnym momencie mogą wejść na naszą stronę i zapoznać się z publikowanymi informacjami. Jakie jeszcze są korzyści z posiadania własnej strony internetowej? Czym kierować się tworząc własne miejsce w sieci?

Dlaczego warto posiadać stronę internetową?

Każda firma budując swój wizerunek ma na celu dotarcie to jak największej liczby klientów. W obecnych czasach mamy do dyspozycji wiele kanałów dystrybucji reklamy czy informacji o świadczonych usługach, sprzedawanych produktach. Chcąc wykupić reklamę w popularnych mediach jak radio czy telewizja, musimy być przygotowani na ogromne koszty, na które pozwolić sobie mogą tylko duże firmy. Gdzie szukać alternatywy?
W Styczniu 2020 roku ilość użytkowników internetu w Polsce przekroczyła 28 mln, co stanowi niemal ¾ wszystkich mieszkańców polski. Tworząc własną stronę internetową umożliwiamy każdemu użytkownikowi zapoznanie się z zamieszczonymi przez nas informacjami w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca i urządzenia. Jak więc pokazać się w sieci nie narażając się na wysokie koszty?

Strony internetowe na WordPressie

Decydując się na stworzenie własnej strony internetowej istotną rolę grają nie tylko wygląd, funkcjonalność, intuicyjność i przejrzystość, ale również możliwość komunikacji z użytkownikami, czyli aktualizowanie treści. Nie chcemy bowiem aby potencjalny klient widział na stronie nieaktualne informacje, jak np. cennik, dostępne usługi lub godziny otwarcia.
WordPress to darmowe narzędzie, dające administratorowi możliwość aktualizowania treści bez konieczności znajomości języków programowania lub zatrudniania programisty. Prosty, szybki i przejrzysty panel pozwala za pomocą kilku kliknięć zmienić/dodać dowolną treść, która od razu będzie widoczna dla użytkowników. Ograniczamy w ten sposób koszty prowadzenia strony internetowej jednocześnie budując solidną relację z klientem, który za każdym razem po wejściu na stronę widzi aktualne informacje.
Poza klasycznymi stronami wizytówkowymi, WordPress umożliwia stworzenie sklepu internetowego, forum, bloga, porównywarki portalu bookingowego czy platformy z kursami. Niezliczone ilości darmowych dodatków, instalowanych za pomocą jednego kliknięcia, pozwolą nam na dodanie do naszej strony niezbędnych funkcjonalności – od prostego zegara czy kalendarza, przez elementy graficzne, filmy, aż po systemy wystawiania faktur czy hurtownie online.

Sklepy internetowe na WordPressie

WordPress, jako baza do tworzenia sklepu internetowego, staje się od lat coraz popularniejszym rozwiązaniem a aktualnie jest najczęściej wybieranym systemem dla nowo powstających sklepów – dzieje się tak za sprawą wtyczki Woocommerce. Jest to w pełni darmowy dodatek przekształcający WordPressa w sklep online ze wszystkimi niezbędnymi funkcjonalnościami. Do dyspozycji administratora sklepu jest system płatności online, zautomatyzowane maile, opcja kodów rabatowych, harmonogramy promocji oraz śledzenie stanów magazynowych. Ponadto w internecie można znaleźć mnóstwo darmowych motywów (schematów wizualnych), które uczynią nasz sklep przyjazny dla oka użytkownika.

Wybierz sprawdzonych specjalistów

Znając zaledwie ułamek możliwości WordPressa możemy stwierdzić, że jest to system uniwersalny, przy pomocy którego stworzymy zarówno bloga, stronę wizytówkową, jak i sklep online czy wypożyczalnię samochodów. Jeśli wiesz już jak chcesz wykorzystać możliwości WordPressa i stworzyć własną stronę internetową, zgłoś się do agencji SzamaniWP. Zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem pomoże Ci przejść przez każdy etap tworzenia własnego miejsca w sieci – zaczynając od wyboru serwera, poprzez zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej, na pozycjonowaniu i budowaniu marki kończąc.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Paweł

    Zgadzam się, WordPress jest obecnie najsensowniejszym wyborem w większości wypadków

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *