Nie zawsze edytor tekstu fabrycznie zainstalowany na danym komputerze spełni nasze oczekiwania. Dobra wiadomość jest jednak taka, że niezależnie od naszych potrzeb, na rynku istnieje wiele dobrych, darmowych programów, które z nawiązką spełnią swoje zadanie. Dziś prezentujemy trzy z nich. Oto 3 dobre, darmowe programy do pisania, które zastąpią standardowy edytor tekstu.
Spis treści
Dokumenty Google
Dokumenty Google możemy spokojnie polecić zarówno do zastosowania domowego, jak i profesjonalnego, na przykład w firmie. Dlaczego? Ponieważ jest to kompleksowy pakiet biurowy, w którym zawarte są nie tylko darmowe programy do pisania, ale i szereg innych narzędzi – arkusze kalkulacyjne, kreatory prezentacji i nie tylko. Co więcej – z usługi przygotowanej przez Google możemy korzystać bez pobierania jakiegokolwiek pliku.
Edytor tekstu, podobnie jak i pozostałe elementy pakietu, dostępny jest bowiem w 100% online. Wyposażony został on w system wykrywania błędów w pisowni (o wiele lepszy, niż np. w przypadku MS Word), również w języku polskim, a także możliwość jednoczesnej edycji dokumentu z innymi członkami zespołu. Warto podkreślić, że każdy, nawet najmniejszy postęp naszych prac jest natychmiast zapisywany w chmurze, dzięki czemu nigdy nie stracimy danych. Mamy też dostęp do naszych dokumentów z każdego miejsca na świecie – wystarczy jedynie znać hasło do konta Google.
Zoho Writer
Mniej znaną propozycją, która jednak naszym zdaniem w wielu kwestiach dorównuje (a w niektórych wręcz przewyższa) pakiet biurowy od Google jest Zoho Writer. Jeśli chodzi o darmowe programy do pisania, daje prawdopodobnie najwięcej możliwości profesjonalistom. Jest bowiem zintegrowany między innymi z narzędziami biznesowymi, jak korespondencja seryjna, czy podpis elektroniczny. Ciekawostką jest fakt, że twórcy umożliwiają tu nawet włączenie efektu dźwiękowego maszyny do pisania.
Pomimo tego jest także programem bardzo przystępnym i łatwym w obsłudze – także dla początkującego użytkownika. Oczywiście, Zoho Writer działa w języku polskim, posiada także możliwość automatycznego sugerowania korekt w naszym języku. Podobnie, jak Dokumenty Google, Zoho Writer działa w chmurze, czyli w pełni online. Program jest darmowy, ale wymaga rejestracji.
WPS Office
Kolejną zaś darmową propozycją jest WPS Office – prawdopodobnie najlepsza opcja, jeśli chodzi o darmowe programy do pisania dostępne także na Androida. Nadmieniamy, że WPS Office dostępny jest w dwóch wersjach, ale darmowa spokojnie wystarczy, by spełnić najważniejsze potrzeby zdecydowanej większości użytkowników. Oprócz edytora tekstu i pakietu biurowego, znajdziemy tu także czytnik plików PDF.
Sam edytor tekstu WPS Office jest zaś narzędziem bardzo wysokiej klasy. Umożliwia praktycznie dowolne edytowanie tekstu, dodawanie komentarzy czy poprawek, zawiera także szereg narzędzi niezbędnych przy bardziej profesjonalnych projektach. W ramach podstawowego pakietu WPS office, uzyskujemy 1GB bezpłatnej pamięci dostępnej w chmurze. W przeciwieństwie do dwóch powyżej omawianych opcji, działa bez konieczności łączenia się z siecią.
Podobne artykuły
Today's pick
Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?
Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności…
Najważniejsze zalety outsourcingu informatycznego
O usługach informatycznych mówi się w dwóch kontekstach: mając na myśli albo bieżące utrzymanie sprawności oprogramowania, sieci i sprzętu, albo…
Dostawa wody do biura – bezpłatnie na terenie Polski
Woda mineralna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Minerały, które znajdują się w wodzie dodają energii…
Jak archiwizacja dokumentów może pomóc Twojej firmie
Wiele firm archiwizację akt traktuje bardzo po macoszemu i wykonuje ją mocno niedbale. Prawda jest jednak taka, że dobra archiwizacja…
Ścieżka zakupowa klienta w kampanii SMS — jak wygląda?
Klienci są dzisiaj bardzo wymagający. Oprócz produktów dopasowanych do ich potrzeb oczekują oni pozytywnych doświadczeń z marką w całym procesie…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Wystawianie faktur z magazynem
Wystawienie faktury to obowiązek przedsiębiorcy. Jeśli jednak nie do końca znasz się na księgowości lub chcesz ułatwić pracę sobie i…
Jakie problemy rozwiązuje faktoring?
Jeszcze kilkanaście lat temu z faktoringu korzystały wyłącznie duże podmioty gospodarcze. Dziś to rozwiązanie jest dostępne również dla małych firm…
Skuteczne finansowanie startupu technologicznego – warto trzymać rękę na pulsie
Każdy, kto stawia pierwsze kroki w biznesie, wie jak ważną sprawą jest utrzymanie płynności finansowej. Od tego będzie zależeć wizerunek…
Waloryzacja umów wykonawczych. Poznaj przyczyny i możliwe rozwiązania
Ostatnie lata pokazały nam, że rynek surowców i usług to w praktyce żywy organizm. Niepokoje na rynkach światowych wywołały istny…