Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Jak urządzić pokój gamingowy? Wybierz odpowiednie biurko i fotel dla gracza

Jak urządzić pokój gamingowy? Wybierz odpowiednie biurko i fotel dla gracza

Każdy, kto jest miłośnikiem gamingu, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że najnowsze gry komputerowe nie wystarczą do uprawiania hobby. Oprócz tego konieczny jest jeszcze profesjonalny sprzęt gamingowy, w tym między innymi fotele gamingowe oraz krzesła dla graczy. O czym należy pamiętać podczas urządzania pokoju dla miłośnika gier komputerowych? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Fotele dla graczy – o czym warto pamiętać?

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości wybór odpowiedniego fotela do gier może być trudnym wyzwaniem. Zadanie to jest dodatkowo skomplikowane przez fakt, że na rynku działa wielu sprzedawców oferujących krzesła gamingowe. Istnieje spore ryzyko, że pochopny wybór pierwszej napotkanej oferty okaże się błędem.

Idealny fotel gamingowy nie istnieje. Mimo to warto zadbać o to, by produkty z tej kategorii cechowały się takimi atutami jak na przykład:

  • wodoodporność – jest to ważny aspekt, ponieważ zapalony gracz często spędza przed komputerem wiele godzin. W takiej sytuacji spożywanie posiłków oraz napojów staje się codziennym zwyczajem, a ryzyko rozlania napoju podczas ekscytacji grą wzrasta. Warto więc wybrać – w trosce o estetykę – taki fotel gamingowy, którego powierzchnia jest odporna na wodę;
  • możliwość regulacji – zalecany jest wybór fotela gamingowego z możliwością regulowania takich elementów jak podłokietniki, oparcie oraz zagłówek. Dzięki temu dostosowanie fotela w taki sposób, by uniknąć nadwyrężenia kręgosłupa, łokci i karku, nie powinno sprawić większych trudności.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru fotela gamingowego?

Oczywiście, nie są to wszystkie parametry, które warto brać pod uwagę podczas wyboru fotela. Do mniej oczywistych czynników należą między innymi: mechanizm kołysania (dzięki temu można odprężyć się w przerwie pomiędzy poszczególnymi rozgrywkami) oraz kieszonki (można w nich umieścić na przykład smartfona, pad do gry czy kubek termiczny).

Biurko gamingowe dla graczy – jak wybrać?

Fotel to ważny, ale nie jedyny element niezbędny do gry na komputerze. Oprócz tego należy zdecydować się na zakup odpowiedniego biurka dla graczy. Podobnie jak w przypadku fotela, tu także trzeba przeanalizować kilka czynników. Niektóre z nich są następujące:

  • duży blat – jest to jeden z najważniejszych atutów, którymi cechują się profesjonalne biurka gamingowe. Dlaczego ten element odgrywa duże znaczenie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: blat to przestrzeń, na której znajduje się mysz, klawiatura, mikrofon itp. W związku z tym potrzebna jest obszerna przestrzeń, na której swobodnie zmieszczą się wszystkie te elementy;
  • regulowana wysokość blatu – dzięki temu można bez trudności dostosować je do fotela gamingowego;
  • designkolorystyka – jest to ważny czynnik dla wszystkich tych, którzy cenią sobie klimat podczas gry;
  • dodatkowe uchwyty – ważnym atutem są uchwyty, na których można umieścić np. słuchawki, lampę biurową czy głośniki.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *