Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Zgubione albo zniszczone klucze – czy możliwe jest otwarcie drzwi bez klucza?

Zgubione albo zniszczone klucze – czy możliwe jest otwarcie drzwi bez klucza?
Zgubione albo zniszczone klucze - czy możliwe jest otwarcie drzwi bez klucza

Są osoby, które są bardzo roztargnione i wielokrotnie zdarza im się zgubić klucze. Oczywiście jest to dość niebezpieczne, jeśli dostaną się w niepowołane ręce, a ów człowiek wie do kogo należą. Dlatego najlepiej unikać takich sytuacji. Niemniej jednak gdy już nie mamy klucza albo zniszczył się czy jest źle dorobiony i nie możemy dostać się do domu, to konieczne jest otwarcie drzwi bez niego. Czy można to zrobić samodzielnie? Jakie mamy tutaj sposoby.

Otwarcie zamka bez użycia klucza – domowe sposoby

Okazuje się, że w przypadku tanich wkładek do zamków możliwe jest otwarcie drzwi przy użyciu innego klucza. Metoda ta nazywa się bumpingkey Jest to klucz do awaryjnego otwierania kłódek i tanich zamków do drzwi. Jednak zamiast kupować taki klucz, lepiej jednak zaopatrzyć się w wysokiej jakości wkładkę. Oczywiście przy braku klucza w tym przypadku nie można sobie łatwo poradzić, ale ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ wykona tę pracę bez trudu. Jeśli chodzi o domowe sposoby, to mżna usłyszeć o otwieraniu wkładki nawet przy użyciu grzebienia. Popularnym sposobem otwierania zamka jest także użycie wsuwek do włosów. Jednak gdy się nie uda, to poza awaryjnym otwieraniem, konieczne będzie jeszcze usuwanie fragmentu danego przedmiotu z zamka.

Narzędzia ślusarskie do otwierania zamków, czyli zadzwoń po fachowca

Każdy ślusarz jest w stanie w kilka chwil sforsować zamek do drzwi. No może co najwyżej kilka minut przy bardziej skomplikowanych mechanizmach. Niemniej jednak z otwarciem zamka bez klucza poradzi sobie bez problemu. Zestaw wytrychów, które można dopasować do danego typu zamka sprawdza się doskonale. W przypadku samochodu i zatrzaśnięcia w nim kluczyków nie zawsze musisz dzwonić po fachowca, jeśli do dyspozycji masz zestaw do podważenia drzwi i otwarcia ich od środka. Przyssawka z poduszką hydrauliczną i drutem wystarczą, by sforsować każde drzwi, niezależnie od marki i rodzaju pojazdu. Niemniej jednak trwa to dłuższa chwilę bo poduszkę najpierw trzeba umieścić w szczelinie drzwi, a potem napompować, by uzyskać większą i dostać się do wnętrza pojazdu. Ślusarz poradzi sobie z awaryjnym otwarciem zamka w drzwiach samochodu znacznie szybciej przy użyciu odpowiednich narzędzi ślusarskich. Teraz już wiesz jak otworzyć drzwi bez klucza. Pamiętaj, że domowe sposoby nie zawsze się sprawdzają i czasem lepiej od razu zadzwonić po fachowca, który zajmie się zamkiem. Dodatkowo doradzi, jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *