Popularne

Artykuł

Internet

Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

Każdy, kto chce założyć własną stronę internetową, w końcu natknie się na termin „hosting”. Czym jest hosting i dlaczego dobry hosting jest tak ważny?

Czym jest hosting?

Strona internetowa składa się również z dokumentów cyfrowych. Pierwszy to dokument HTML, plik CSS i plik JavaScript. Pobieranie działa podobnie do pobierania plików z komputera.

Hosting umożliwia przeglądanie online plików składających się na stronę internetową (dokument HTML, obrazy i tekst). Ponieważ serwer jest zawsze włączony, można odwiedzić witrynę w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie.

Jak działa hosting?

Hosting WWW polega na przesyłaniu plików z komputera lokalnego na serwer WWW. Na serwerze może znajdować się strona internetowa lub kilka stron internetowych.

Zasoby serwera (RAM, miejsce na dysku i przepustowość) są przydzielane stronom, które tego potrzebują.

Jakie są rodzaje hostingu?

Istnieje kilka rodzajów hostingu i ostatecznie zależy to od projektu internetowego, który hosting wybrać. Rodzaje hostingu to:

  • Bezpłatny
  • Współdzielony
  • Dedykowany
  • VPS
  • Cloud server
  • Dla sprzedawców

Rodzaje hostingu różnią się rodzajem, technologią stosowaną na serwerze, zapewnianym poziomem zarządzania oraz oferowanymi usługami dodatkowymi.

Niektórzy wynajmują lub kupują miejsce na dysku od dostawcy hostingu w celu hostowania witryny w sieci WWW. Treść witryny (HTML, CSS i obrazy) musi być przechowywana na serwerze, aby można ją było przeglądać online.

Czym jest serwer?

Serwer to komputer, który łączy użytkowników internetu ze stronami internetowymi z dowolnego miejsca na świecie. Jako serwera można też użyć własnego komputera. Jednak nakład kosztów i korzyści jest nieproporcjonalny, chyba że jest to projekt na dużą skalę. W związku z tym preferuje się korzystanie z usług dostawców hostingu, którzy dbają o obsługę techniczną i utrzymanie swoich serwerów.

Dostawcy usług hostingowych mają serwery i odpowiednie oprogramowanie do obsługi stron internetowych. Zazwyczaj stosują różne taryfy hostingowe, co oznacza, że hostingi mogą spełnić różnorodne wymagania. Wymagania mogą wahać się od małych blogów lub witryn internetowych po duże organizacje oferujące aplikacje online (na przykład oprogramowanie do zarządzania online, narzędzia online i inne). W zależności od wielkości projektu internetowego należy zdecydować się na odpowiedni hosting.

Wybór hostingu

Obecnie istnieje wielu dostawców usług hostingowych, którzy oferują różne usługi hostingowe, które mają mocne i słabe strony. Wybór zaczyna się od darmowego hostingu z ograniczonymi opcjami. Jest też płatny hosting, który jest wyspecjalizowany i dobrze przygotowany do różnych wymagań firmy. Są też specjalni dostawcy hostingu dla WordPressa lub aplikacji internetowych.

Wybór odpowiedniego hostingu zależy przede wszystkim od tego, co chce się zaimplementować na swojej stronie.

Jeśli chcesz zaistnieć w internecie, niezbędny jest niezawodny hosting z silnym serwerem.

Czy wszystkie hostingi są takie same?

Często niedoświadczeni przedsiębiorcy wybierają darmowy hosting. Nie znają się na hostingu i nie mają pojęcia o różnicach. Zakładają, że każdy hosting jest taki sam.

Istnieje niezliczona ilość specyfikacji dotyczących hostingu — różnice w oprogramowaniu i sprzęcie. Przykładowo serwery z dyskami twardymi SSD są szybsze niż inne warianty dysków twardych. Ponadto istnieją ograniczenia dotyczące ilości danych i przestrzeni dyskowej, a także stojącego za nimi oprogramowania do zarządzania.

Osoby decydujące się na darmowy lub najtańszy hosting, nie powinny oczekiwać wiele pod względem wydajności. Tani hosting jest odpowiedni tylko dla najprostszych stron domowych, bez formularza kontaktowego, bez szyfrowania SSL i bez roszczeń do wydajności.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *