Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Kamera IP zewnętrzna – jaką wybrać do monitoringu posesji?

Kamera IP zewnętrzna – jaką wybrać do monitoringu posesji?

Kamery IP to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które obecne jest na terenach wielu posesji. Jak jednak dobrać kamerę IP zewnętrzną, aby być z niej w pełni zadowolonym?

Najważniejsze w doborze zewnętrznej kamery IP jest to, aby zdecydować się na odpowiedni rodzaj, a jednocześnie przeanalizować podstawowe parametry, takie jak: zasięg, zastosowany obiektyw, rozdzielczość generowanego obrazu czy też klasa szczelności. Dzięki temu podejmie się właściwą decyzję.

Zewnętrzne kamery IP – dlaczego warto je mieć i na jaki rodzaj podstawić?

Kamery IP zewnętrzne przydadzą się przede wszystkim po to, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy i zadbać o zwiększony poziom bezpieczeństwa wśród osób zamieszkujących w danej posesji. Dodatkowo chroni się też zgromadzone tam mienie. Kamera sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale też przy licznych wyjazdach służbowych lub rekreacyjnych. Aktualnie do wyboru są dwa podstawowe rodzaje kamer IP zewnętrznych:

  • kopułowe – gwarantujące maksymalną elastyczność obracania obiektywu na wszystkie strony oraz dyskretnie instalowane,
  • tubowe – o doskonałych parametrach jakościowych i wysokiej odporności na niekorzystne warunki pogodowe.

Wystarczy przeanalizować swoje potrzeby i na podstawie zebranych danych podjąć finalną decyzję. Zawsze można ją skonsultować z doświadczonymi sprzedawcami lub też osobami specjalizującymi się w montażu zewnętrznych kamer IP.

Na co zwracać największą uwagę? Wskazówki

Jeśli właściciele posesji chcą mieć pewność, że zewnętrzna kamera IP spełni wszystkie ich oczekiwania powinni zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, a mianowicie:

  • jakość obrazu – warto wybierać kamery o wysokiej rozdzielczości nagrywanego obrazu, które świetnie radzą sobie przy ograniczonym oświetleniu (np. kamery z oświetlaczami IR),
  • klasę szczelności – urządzenie powinno być chronione zarówno przed ciałami stałymi, jak i cieczami,
  • zastosowany obiektyw i zasięg – jeśli ktoś zamierza się skupić na obserwowaniu newralgicznych miejsc (np. wejścia na teren posesji) powinien wybrać kamery z regulowanym obiektywem i możliwością zbliżenia. W przypadku większych placów lepszym wyborem będą kamery z obiektywami szerokokątnymi.

Zlekceważenie tych parametrów sprawi, że kamera IP nie będzie w stu procentach skuteczna i być może nie poradzi sobie z nieprzychylną aurą, właściwym zabezpieczeniem posesji lub uszkodzeniami mechanicznymi.

Podsumowanie

Cały artykuł o kamerach IP zewnętrznych zasługuje na krótkie podsumowanie. Urządzenia te warto zakupić zwłaszcza wtedy, gdy chce się zadbać o własne bezpieczeństwo oraz ochronić zgromadzone na terenie posesji mienie. Do wyboru właścicieli posesji są przede wszystkim kamery tubowe (doskonałe parametry jakościowe) oraz kopułowe (dyskretne instalowanie i elastyczność obracania obiektywu na różne strony). Kamery IP zewnętrzne dobiera się pod kątem kilku istotnych parametrów, w tym m.in. klasy szczelności (ochrona przed cieczami i ciałami stałymi), jakości obrazu (np. kamera z oświetlaczem IR – wysoka rozdzielczość nagrywanego obrazu, nawet przy ograniczonym oświetleniu) i zastosowanego obiektywu (szerokokątny na duże place oraz regulowany z możliwością zbliżenia do obserwowania newralgicznych miejsc).

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *