Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Awaria zamka w drzwiach. Jak sobie poradzić

Awaria zamka w drzwiach. Jak sobie poradzić

Niekiedy może zdarzyć się, że zamek od drzwi ulegnie awarii bądź zgubimy klucze w takiej sytuacji pod żadnym pozorem nie wolno nam panikować. Wystarczy wykonać jeden telefon, który odbierze odpowiedni fachowiec mogący zaradzić nad istniejącym problemem. Zamki do drzwi potrafią bardzo dobrze zabezpieczać nasz dom, jednak czasem sytuacja sprawi że muszą zostać otworzone poprzez awaryjne otwieranie. I choć z drzwiami w samochodzie jest prostsza sytuacja ponieważ kiedy zależy nam na czasie możemy wybić szybę i dostać się do środka auta. W przypadku drzwi frontowych do domy jest zgoła odmienna sytuacja, wtedy trzeba wezwać odpowiedniego fachowca który sprawnie przeprowadzi ich otwieranie.

Odpowiednia pomoc

Czasem mamy nawyk, aby zaoszczędzić na prostej czynności, dlatego często próbujemy rozwiązać problem nie mając żadnej wiedzy na ten temat. Takie zachowanie powoduje zwykle większe straty niżeli od razu wezwalibyśmy specjalistę. Najlepiej z zadaniem o takim charakterze poradzi sobie ślusarz Kraków, można stwierdzić że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Nigdzie nie znajdziemy większego profesjonalisty niż w zakładzie ślusarskim. To właśnie tak uzyskamy pełne wsparcie z naszym problemem. Wymiana zamka, wkładki lub podłączenie innych czasem elektronicznych elementów nie stanowi dzisiaj żadnego problemu dla ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/

Samodzielna naprawa

Kiedy drzwi w domu wymagają wymiany zamka z różnych powodów można poradzić sobie z tym samodzielnie. Jednak czy jest to opłacalne? Jeżeli kompletnie nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tego typu naprawami może być ciężko. Aby zacząć myśleć o jakiejkolwiek naprawie trzeba wejść w posiadanie odpowiednich narzędzi. Będzie to śrubokręt gwiazdkowy oraz miarka stolarska. Pierwszy etap to odkręcenie szyldu wraz z klamką, po ich usunięciu ukaże się nasz cel. Zamek jest przykręcony, a więc ponownie będziemy zmuszeni użyć śrubokrętu, jeżeli zamek nie wychodzi warto poważyć go śrubokrętem. Najgorszą częścią jest dokładny pomiar zamka, jego dane techniczne muszą zgadzać się co do milimetra, w innym razie nowo kupiony zamek nie będzie pasował. Dla niedoświadczonych jest to sporo pracy i główkowania, dlatego najlepiej skorzystać z usług fachowca, który zrobi to za nas szybciej i dokładniej. Zazwyczaj otwieranie zamka przez ślusarza trwa kilka do kilkudziesięciu minut.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *